XI Liceum im. Mikołaja Reja Warszawa
XI Liceum im. Mikołaja Reja

Ocena: 2.53

Oceń Placowkę

XI Liceum im. Mikołaja Reja Warszawa

XI Liceum im. Mikołaja Reja

Rodzaj: liceum / Szkoła Publiczna

Strona: Przejdź na stronę szkoły

e-mail: [email protected]

Tel.: (22) 827-69-08

Adres: Plac Stanisława Małachowskiego 1, 00-063 Warszawa

XI Liceum im. Mikołaja Reja

Zaproponuj zmianę

Sprawdź jak dojechać z jakdojade.pl

sprawdź

Profile XI Liceum im. Mikołaja Reja na rok 2018/2019

Matury XI Liceum im. Mikołaja Reja

Język polski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Matematyka

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Język angielski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Opinia o XI Liceum im. Mikołaja Reja

2.53 /5 -32 oceniających

przyznane przez 14 osób

przyznane przez 5 osób

przyznane przez 3 osób

przyznane przez 2 osób

przyznane przez 8 osób

avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinię akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl
avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
avatar

m • 1

Myślałam, że może coś się zmieniło na przestrzeni lat (ukończyłam liceum 10 lat temu), ale czytając komentarze widzę, że jednak nie. A skoro niewiele się zmieniło to nie polecam wyboru tej szkoły, szczególnie osobom słabym psychicznie. Ogólnie atmosfera była ponura, uczniowie przemęczeni, zestresowani, żyjący w strachu przed niektórymi nauczycielami, szczególnie jednym. Owy nauczyciel odnosił się w bardzo lekceważący sposób do uczniów. Po trzech latach nauki nie zapamiętał nawet mojego imienia, podejrzewam jednak, że udawał. Wg mnie chciał pokazać,że dla niego jestem nikim. Uczniowie, którzy nie dawali sobie rady z nauką albo ze stresem ratowali się ucieczką. Było ciężko, osoby z mojej klasy "wagarowały" na dzień przed klasówkami, aby się do nich lepiej przygotować. Pomimo tego nie więcej niż 1, 2 osoby miały średnią 4,0. Istna paranoja! Plusy? Może niektórzy nauczyciele, pracujący z pasją. Jednak to za mało. Z perspektywy czasu mam do siebie ogromny żal, że byłam bierna, nie potrafiłam się przeciwstawić absurdom, czy niesprawiedliwemu traktowaniu przez część nauczycieli i w końcu mam do siebie ogromny żal, że wybrałam to liceum. Wiem, że nie było warto.

0| 0 • odpowiedź • 12 września 2018 o 23:59:33 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

. • 1

Jestem absolwentką profilu biol-chem-fiz. W tej ocenie będę niesprawiedliwa dla dwóch życzliwych i bardzo dobrych nauczycielek angielskiego i polskiego- Pani Górskiej i Pani Słowikowskiej. Niestety to jedyne plusy tej szkoły. Pomimo zdecydowanej osobowości, otwartości do ludzi, mnóstwa zainteresowań i pozytywnej postawy do życia, ta szkoła mnie złamała. Nie mam pojęcia czy to jest odgórny wymóg dla nauczycieli żeby gnębić uczniów, ale wszystko na to wskazuje. Chemia- Nie znam nikogo z tej szkoły kto osiągnąl wysoki wynik bez korepetycji. Pani Karwowska nawet nie kryje się z tym, że nie chce jej się prowadzić lekcji. Nie nauczyła mnie absolutnie nic. Fizyka? Nauczyciel jawnie mnie obrażał i wyśmiewał przy klasie. Te 3 lata, to nie było przygotowanie do matury. To była nierówna walka z nauczycielami na ich placu zabaw, których to ewidentnie bawiło. Pół roku później do rekrutacji na studia zagraniczne potrzebowałam paru dodatkowych dokumentów oprócz świadectwa. Opisałam moją prośbę w mailu z pytaniem czy dostanę je od ręki, odpowiedz dostałam w jednym słowie "tak". Z uwagi na zajęcia na ówczesnych studiach codziennie do 16, udałam się tam 3dni przed terminem składania dokumentów. Na miejscu okazało się, że Pani sekretarka jest chora i może jej nie być nawet tydzień. Pan wice dyrektor (mój były nauczyciel) był wyjątkowo opryskliwy i niemily mówiąc, że to nie jego sprawa i nie bedzie się tym zajmował. Przecież mogę sobie aplikowac za rok. Dalsze prośby skończyły się jego krzykiem i moim płaczem. Naprawdę nie idźcie tam i nie posyłajcie tam swoich dzieci. Nic nie jest warte takiej traumy. Zaś wyniki z matury są w większości rezultatem korepetycji i kursów poza szkolnych.

0| 0 • odpowiedź • 12 września 2018 o 15:11:22 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

wole nie • 3

wiele osób pyta, czym tak naprawdę jest Rej. Niektórzy odpowiadają, że złem,błędem,piekłem a nieliczni rajem. Wiele osób przychodzących do owej szkoły sugeruje się tylko i wyłącznie rankingiem (perspektywami warszawskich liceów) oraz pojedynczymi informacjami wyciągniętymi z dnia otwartego, podczas którego uczniowie są obserwowani i podsłuchiwani przez swoich nauczycieli.Czy osoba, która z tak małą wiedzą składa papiery do Reja robi dobrze? oczywiście, że nie. Trzeba wiedzieć z czym ma się doczynienia. Reja można kochać bądź nienawidzić. Od czego to zależy? 1.Od profilu Ważna uwaga: jeżeli chcecie iść na humana, czytajcie ze zrozumieniem i nie idźcie do klasyka, zniszczycie sobie życie 2.Od nauczycieli 3.Od klasy 4.Od twojego nastawienia to jest klucz zastanów się jak chcesz spędzić te 3 lata i nie zwracaj uwagi na ,,REJ W depREsJi'' bo ciężko z tego wyjść. to tak w wielkim skrócie, jeżeli ktoś by chciał więcej informacji proszę napisać komentarz, na priv odpisze powodzenia

0| 0 • odpowiedź • 29 sierpień 2018 o 09:26:41 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Leia

Nie mogę wypowiedzieć się na temat poziomu nauki w szkole ani kompetencji nauczycieli, bo nie miałam okazji się tam uczyć, wielokrotnie słyszałam od znajomych o złej atmosferze panującej w szkole, depresjach, psychologach a nawet próbach samobójczych. Odbierałam to jako kolorowanie bo przecież to że są wymagania to nic nadzwyczajnego ale dzisiaj w to wierzę. Gdybym nie była świadkiem zdarzenia to bym nie uwierzyła. Chłopak stał przede mną w kolejce do sekretariatu chyba z godzinę żeby złożyć wniosek do rekrutacji uzupełniajacej, w międzyczasie sekretarka ucięła sobie półgodzinną rozmowę z jakaś kobieta, chyba znajomą i tuz przed chłopakiem stwierdziła opryskliwie ze już nie przyjmuje bo jest zmęczona !!! Przy czym było jeszcze 5 minut do końca pracy tej pani. Chłopak prosił, że wyjeżdża a ona ze ma to gdzieś. I bez żenady zwróciła się do niego wynocha chłopaku !!! Byliśmy w szoku, kompletny brak szacunku i jakie słowa. Nigdy nie spodziewałabym się, ze w szkole o takiej pozycji może dojść do czegoś takiego. Można się spodziewać, że tak jednak są traktowani uczniowie skoro kobieta sobie pozwoliła na takie słowa. Niesamowite i oburzające. Ja już na pewno tam nie wrócę.

7| 0 • odpowiedź • 14 lipca 2018 o 23:25:36 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Janek

Z całego serca mogę wszystkim polecić Reja, przeniosłem się do niego po pierwszej klasie i mogę powiedzieć właściwie same dobre rzeczy o tej szkole. Poziom nauczania jest zazwyczaj dobry, bardzo fajni ludzie i wyjątkowi nauczyciele z osobowością. Atmosfera w szkole była super i bardzo tęsknie za Rejem.

1| 1 • odpowiedź • 11 lipca 2018 o 17:07:35 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Kuba • 1

nie warto tracić 3 lat życia na byciu gnębionym, uciekajcie

4| 0 • odpowiedź • 10 lipca 2018 o 15:15:50 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

JJJ • 3

Chodziłam do tej szkoły dwa lata, nie odeszłam z powodu problemów z nauką, bo takowych nie miałam. Odeszłam, bo atmosfera była okropna, a nauczyciele traktowali uczniów jak małe, niemądre dzieci. To jasne, że regulamin musi być i należy go przestrzegać, ale próba wyrzucenia pełnoletniej uczennicy za palenie papierosów poza szkołą i poza godzinami lekcji, to już przesada. Może niektórym odpowiada rygor. Ja wolę szacunek. Nie polecam.

7| 0 • odpowiedź • 29 czerwca 2018 o 15:43:33 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

K. • 5

Po doświadczeniach z innym, pobliskim liceum o takim samym poziomie stwierdzam , że nauczyciele - wychowawcy to jest duży, niedoceniony atut tej szkoły. Jak również równy, wysoki poziom wymagań i stresu przedmaturalnego od poczatku I klasy. No chyba ze ktoś woli na początku mieć bezstresową integrację a przed maturą depresję.

0| 3 • odpowiedź • 06 czerwca 2018 o 03:40:06 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Gość

Mimo tego, że czasem nie jest lekko, to ta szkoła daje dużo więcej niż samą wiedzę. Dużo zależy od wychowawcy, oraz nauczycieli uczących w profilu. Spora część hejtu pisana w internecie na temat tej szkoły, jest związana z chwilowymi przypływami złości. A o to nie jest trudno. Wysoka skala oceniana u większości nauczycieli 50% i 1p, chociaż zdarza że niekiedy jest to 65%, też duża część skarży się na małą ilość wydarzeń - i to też jest prawda. Specyficzni wfiści którzy jak Cię nie ma 2 tygodni w szkole ze względu na chorobę ( tak masz zwolnienie lekarskie ) i tak obniżą Ci ocenę za frekwencję. Jest dużo takich smaczków, które czasami potrafią wyprowadzić z równowagi. Ale to tak na prawdę nic przy zaletach tej szkoły. Atmosfera jest cudowna i można poczuć ducha tej szkoły już od samego integralu, wychowawcy przeważnie robią wszytsko na korzyść swoich uczniów i w kryzysowych momentach poświęcają swój czas i uwagę w celu pomocy. Mamy też Rejackie Dni Kultury, które są przez większość bardzo pozytywnie odbierane. Żaden z nauczycieli nie będzie krytykował jawnie, lub poniżał w jakikolwiek sposób - co często zdarza się w innych szkołach. Poziom nauczania jest na prawdę dobry, i jeśli ktoś ma zapał i chęć do pracy to na pewno sobie poradzi. Zawsze w razie problemów, można szczerze porozmawiać z nauczycielami. Z całego serca polecam tą szkołę

15| 6 • odpowiedź • 17 marca 2018 o 23:43:16 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź

Załaduj wszystkie opinie