konto
VI Liceum im. Gen. Leopolda Okulickiego Niedźwiadka

Ocena: 5

Oceń Placowkę

VI Liceum im. Gen. Leopolda Okulickiego Niedźwiadka Opole

VI Liceum im. Gen. Leopolda Okulickiego Niedźwiadka

Rodzaj:liceum / publiczna

Strona:Przejdź na stronę szkoły

e-mail:sekretariat@plo6-opole.pl

Tel.:(77) 457-84-89

Adres:ul. Szarych Szeregów 1, 45-284 Opole

Języki: język angielski język niemiecki język rosyjski

„Z pasji do wiedzy, z sercem do ucznia”

Liceum Ogólnokształcące nr VI jest placówką, która skupia młodzież zarówno z samego Opola, jak i z jego okolic. Budynek naszej szkoły mieści się przy ulicy Szarych Szeregów 1 na Osiedlu Armii Krajowej (dawniej ZWM) w pobliżu pięknych terenów zielonych oraz słynnej Górki Śmierci. (obecnie w pobliżu powstaje centrum przesiadkowe Opole-Wschód) Ale wiadomo, że szkoła to nie tylko budynek, ale przede wszystkim ludzie, zarówno uczniowie jak i nauczyciele, a także administracja, którzy tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca. Chcemy by nasza szkoła przyciągała młodych ludzi, którzy są ciekawi otaczającego świata i zmian w nim zachodzących, którzy oprócz zdania matury (w przygotowywaniu do tego egzaminu specjalizujemy się już prawie od trzydziestu lat, tak że z ogromną dumą, patrząc na niemal stuprocentową zdawalność naszych wychowanków, możemy stwierdzić, że jesteśmy w tym naprawdę dobrzy!) pragną również rozwijać swoje talenty i zainteresowania. Dlatego staramy się tworzyć klimat sprzyjający aktywizowaniu wszystkich właściwości intelektualnych i osobowościowych ucznia, tak by jego potrzeby rozwoju oraz potrzeby psychiczne były zaspokojone, aby mógł oprócz wiedzy przydatnej podczas egzaminów nabywać też umiejętności społeczne. Wyznajemy zasadę, że szkoła to nie pole bitwy, gdzie zwyciężą jedynie najsilniejsi, lecz bezpieczne miejsce, gdzie każdy ma prawo poczuć się dobrze i być u siebie. Staramy się, aby w naszej szkole uczniowie mieli poczucie dowartościowania i podmiotowości. Kto nie jest świetnym fizykiem czy biologiem może okazać się znakomitym śpiewakiem, aktorem, szachistą, poetą, sportowcem czy organizatorem. Każdy sukces naszych uczniów jest dla nas ważny i każdy nas cieszy. Wiemy, że lata spędzone w szkole nie mogą sprowadzać się do ciągłej gonitwy za ocenami a młodych ludzi stać na znacznie więcej niż tylko zdobywanie świadectw. Zależy nam, by nikt u nas nie czuł się anonimowy, bardzo ważna jest dla nas akceptacja każdego ucznia takim, jaki jest, wiara w jego możliwości, zapewnienie aprobaty, która sprzyja wydobyciu z każdego tego, co jest w nim najlepsze. Wierzymy, że wszystkie dzieci są zdolne- trzeba tylko w nie uwierzyć i wspierać w osiąganiu sukcesów. Stąd w ramach potrzeb proponujemy rozwijanie zdolności w ramach Indywidualnego Toku Nauki, udziału w projektach, dodatkowych zajęciach.  Bo sukces nie może być mierzony jedną miarą dla każdego.  

Od 2012 roku w naszym liceum organizujemy klasy integracyjne (po jednej w każdym roczniku). Istotą społecznej integracji jest „włączenie” osoby niepełnosprawnej w społeczność osób pełnosprawnych. Nasza kadra nauczycielska jest znakomicie przygotowana do pracy w tego typu grupach. Wielu nauczycieli ma również odpowiednie kwalifikacje do pełnienia funkcji nauczyciela wspomagającego.  

Skrupulatnie realizujemy orzeczenia Poradni Psychologiczno- Pedagogicznych względem uczniów z niepełnosprawnościami.  

Nabór z roku na rok do tych klas jest coraz większy, absolwenci kontynuują naukę w szkołach policealnych i wyższych. 

Posiadamy wyspecjalizowaną kadrę i duże doświadczenie w pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych - nie zawsze są to osoby tylko z niepełnosprawnością ruchową, ale również mający niebanalne spojrzenie na świat np. osoby z zespołem Aspergera. Indywidualizujemy pracę, pamiętamy o potrzebach wszystkich uczniów i skupiamy się na integracji zespołu klasowego.  

Nauczyciele na bieżąco zwiększają swoje kwalifikacje z zakresu pracy z osobami o wyjątkowych potrzebach. 

Dokładamy starań, aby uczniowie uczestniczyli w rozwijających projektach.  Szkoła była np. koordynatorem Międzynarodowego Spotkania Młodzieży z Niepełnosprawnością “Sport jest rehabilitacją, wiązało się to również z wyjazdem studyjnym młodzieży do Niemiec. 

Mamy nadzieję, że zasłużyliśmy już na uznanie i zaufanie nie tylko dzieci, ale również rodziców. 

Jesteśmy przekonani, że uczniowie z niepełnosprawnością czują się w Naszej szkole bezpiecznie. Przystosowaliśmy również dla nich infrastrukturę szkoły (łazienki, platforma schodowa). 

Staraniem Pana Dyrektora i całego Grona Pedagogicznego stworzyliśmy przyjazne warunki konstruowania własnej dalszej drogi oraz uczestnictwa w życiu społecznym pomimo posiadanych ograniczeń.  

Na bieżąco pozyskujemy pieniądze, aby nasze liceum było przystosowane do potrzeb dla wszystkich uczniów. Każda pracownia wyposażona jest w rzutniki multimedialne, laptopy a także monitory interaktywne. Oferujemy uczniom powszechny dostęp do Internetu.  

Przystąpiliśmy do BUDZĄCEJ SIĘ SZKOŁY dążymy do tego aby stać się szkołą nowoczesną opartą na wzajemnym zaufaniu, wspieraniu, dawaniu przestrzeni i warunków do rozwoju, wzbudzaniu motywacji wewnętrznej, rozwoju potencjału i mocnych stron….

Profile i Punkty VI Liceum im. Gen. Leopolda Okulickiego Niedźwiadka na rok 2023/2024

Matury 2023 formuła 2023 - VI Liceum im. Gen. Leopolda Okulickiego Niedźwiadka

Język polski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Matematyka

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Język angielski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Osiągnięcia Szkoły

Opinia o VI Liceum im. Gen. Leopolda Okulickiego Niedźwiadka Opole

5 /5 1 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
avatar

Joanna

Najgorsza szkoła jaką można wybrać dla swojego dziecka. Agresja agresja agresja. Przykryta orzeczeniami. Dyrektor … no coś, chyba nie bardzo ogarnia to swoje towarzystwo. Myślę, że kuratorium to jedyne lekarstwo na tą patologię. Pół roku temu zabrałam stamtąd córkę, i to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć.

0| 0 • odpowiedź • 13 lutego 2024 o 21:44:20 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Teresa

Dlaczego szkoła toleruje ubiór wyzywający oraz malowanie u uczennic czy to cyrk czy szkoła.Takie zachowanie uczennic do niczego dobrego nie prowadzi.Proszd to przeanalizować.

0| 1 • odpowiedź • 12 grudnia 2023 o 22:27:07 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Gość

Czy na lata 2023 2024 planujecie klase integracyjna?chodzi o ucznia z autyzmem

10| 15 • odpowiedź • 13 września 2022 o 12:32:03 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Joanna

Klasa d - integracyjna, w każdym roczniku. Więcej info o ofercie na nowy rok szkolny jest na stronie szkoły.

0| 1 • odpowiedź • 12 kwietnia 2023 o 09:35:09 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Jerzy • 5

Super szkoła - pod każdym względem

6| 17 • odpowiedź • 19 marca 2021 o 08:39:38 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

JD

latwo ez essa yo byczq lol xd lmao

16| 12 • odpowiedź • 11 listopada 2020 o 20:06:18 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź