konto
Technikum Łączności

Ocena: 2.64

Oceń Placowkę

Technikum Łączności Poznań

Technikum Łączności

Rodzaj:technikum / Szkoła Publiczna

Strona:Przejdź na stronę szkoły

e-mail:[email protected]

Tel.:(61) 825-00-11

Adres:ul. Przełajowa 4, 61-622 Poznań

Kształcenie w technikum odbywa się w zawodzie technik elektronik, technik informatyk, technik teleinformatyk i fototechnik. Atuty szkoły:tuty ZSŁ to: - Certyfikat ISO 9001:2008 - możliwość zdobycia uprawnień SEP, ECDL oraz Microsoft IT - upoważnienie OKE do organizowania etapu praktycznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe - nowocześnie wyposażone pracownie zawodowe - 137 stanowisk komputerowych - Szkolne Centrum Edukacji Medialnej (Biblioteka) - 12 stanowisk komputerowych - bogate zaplecze sportowe (boiska do koszykówki, piłki nożnej, siłownia, sala gimnastyczna, w pierwszej klasie obowiązkowe zajęcia na pływalni) - ciekawa oferta zajęć pozalekcyjnych - nauka wybranych przedmiotów zawodowych z wykorzystaniem języka angielskiego - Studio RTV (montaż filmów, tworzenie audycji radiowych etc.) - monitoring placówki w ramach programu \"Bezpieczna Szkoła\" - uczniowie ZSŁ uzyskują stypendium Prezesa Rady Ministrów jak również zostają laureatami nagrody Prezydenta Miasta Poznania

Zaproponuj zmianę

Sprawdź jak dojechać z jakdojade.pl

sprawdź

Profile i Punkty Technikum Łączności na rok 2020/2021

Osiągnięcia Szkoły

Matury 2019 - Technikum Łączności

Język polski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Matematyka

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Język angielski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Egzaminy Zawodowe Technikum Łączności

KwalifikacjaOsobyZdawalnośćSesja
(E.20) Eksploatacja urządzeń elektronicznych 17 88.24% 192
(E.16) Montaż i eksploatacja sieci rozległych 20 45% 192
(E.13) Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami 103 90.29% 192
(A.20) Rejestracja i obróbka obrazu 29 96.55% 192
(A.25) Wykonywanie i realizacja projektów multimedialnych 24 100% 192
(E.06) Wykonywanie instalacji urządzeń elektronicznych 16 100% 192
(E.14) Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami 46 100% 191
(E.15) Uruchamianie oraz utrzymanie terminali i przyłączy abonenckich 23 91.3% 191

Opinia o Technikum Łączności Poznań

2.64 /5 56 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
avatar

Piotr H • 4

Maturę zdawałem w tej szkole w 1995, wiem to brzmi jak w 39… Wpierw kończyłem zawodówkę w tej szkole, potem technikum a potem dostałem się na politechnikę. Pani prof. Wanda Gryczka sprawiła, że język polski był na wysokim poziomie a nie było to łatwe wsród takich „technicznych osób”. Ja zdałem maturę na 5 i wielu moich kolegów również. Dzięki temu mogliśmy pójść na studia. Mam o tej szkole jak najlepsze zdanie, zawsze będę ją dobrze wspominał i naszą zgraną klasę. Nauczyciele byli różni, ale to były drobiazgi, z których bardziej można było się śmiać, niż traktować jako poważne zarzuty. Któż z nas nie ma swoich słabości i dziwactw. Teraz sam mam dzieci, które wybrały jednak naukę w liceum. Jest mi bardzo przykro jak czytam komentarze i niestety liczę się z tym, że wiele z nich jest prawdziwych. Jak sprawdzicie komentarze z innych szkół również nie jest różowo… Wypytuję moje dzieci o naukę w szkole i historie, które od nich słyszę są przerażające. Gdzieś chyba zagubiliśmy istotę nauczania, rozbudzania do zdobywania wiedzy, zainteresowania światem. Wiem -zawsze można powiedzieć, że to ta współczesna młodzież… ale na koniec autentyczna historia. Jeśli w jednej szkole w Polsce dyrektor sprowadza bardzo dobrego nauczyciela i z tej szkoły, gdzie nigdy wcześniej żaden uczeń nie brał udziału w olimpiadach, nagle kilku uczni startuje i wygrywa te olimpiady, to o czym to świadczy? Że wcześniej były tam same głąby, czy nikt wcześniej nie potrafił ich odkryć ukierunkować i wesprzeć.

1| 0 • odpowiedź • 22 sierpień 2020 o 10:05:01 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

pewien ósmoklasista ;)

Piękne słowa, pięknie opisane i niestety prawdziwe, że zgubiliśmy istotę nauczania :( Pozdrawiam.

0| 0 • odpowiedź • 29 sierpień 2020 o 22:48:14 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Gość

dałem tą szkołę na mój drugi wybór, z 151 punktami powinienem się dostać na technik informatyk?

4| 1 • odpowiedź • 01 sierpień 2020 o 13:24:58 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

chodziłem tam

na lajciku

0| 0 • odpowiedź • 16 sierpień 2020 o 22:35:45 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Anonim • 2

Przestarzała i niekompetentna kadra nauczycielska, szczególnie to widać na zajęciach typowo techniczne gdzie nie uczeń a nauczyciel odkrywa nowoczesne technologie - np. odkrycie aplikacji skype i rozmów wideo przez nauczyciela który uczył nas o przesyle informacji. Poza tym nauczyciele, zajęć technicznych uczą ciągle zmieniające się zawodu w tej szkole od 15-25 lat . Serdecznie nie polecam, ponieważ pomimo posiadanego sprzętu i możliwości szkoła reprezentuje wyjątkowo niski poziom nauczania zawodu przez przestarzałą kadrę nauczycielską. Pomimo tego pragnę zaznaczyć że nie wszyscy nauczyciele są tak beznadziejni, wśród całej kadry można policzyć na palcach jednej dłoni nauczycieli którzy faktycznie posiadali sporą wiedzę oraz chętnie się nią dzielą. Co do nauczycieli przeciętnych przedmiotów takich jak polski czy angielski często odnosiłem wrażenie że wg nich nauczyciel nie jest od nauki a od sprawdzania naszej wiedzy i tak o to w ten sposób np. panie od matematyki i angielskiego nas masowo zniechęcała do zdawania przedmiotów których nas “uczyły” jako rozszerzonych przedmiotów na maturze. Dodatkowo szkoła piętnuje i pochwala cwaniactwo jakim jest np uciekanie z sprawdzianów i potem brak konieczności ich pisania. Kończąc pragnę tylko zaznaczyć że to moje subiektywne odczucia związane z tą szkoła i 4 latami które tam niestety spędziłem.

7| 1 • odpowiedź • 17 lipca 2020 o 14:03:11 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Mikołaj

Chciałbym wspomnieć, że dobre wyniki edukacyjne w rankingach (i tytuł złotej szkoły, z którego dyrekcja jest bardzo dumna) oparte są na wynikach z egzaminów maturalnych. Niestety wyniki te nie są budowane sumienną pracą i wysokim poziomem, a skutecznym zniechęcaniem, a nawet zastraszaniem uczniów, którzy mogliby zaniżyć jej wynik. W stosunku do uczniów zagrażających statystykom szkoły kierowane są groźby, że jeżeli wybiorą rozszerzenie np. z informatyki czy angielskiego to nauczyciel zadba, aby dany uczeń nie zdał ostatniego roku i nie podszedł do matury, mówiąc prześmiewczo, że załatwi uczniowi rok dodatkowej nauki, żeby mógł się lepiej przygotować.

8| 1 • odpowiedź • 17 lipca 2020 o 13:46:40 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Mikołaj

Ze szkoły wyniosłem jedynie świadectwo. Zdecydowana większość nauczycieli niestety nie wie o czym mówi. Praca niektórych z nich polegała na dyktowaniu całych książek do zeszytu. Łamano przy tym prawa autorskie, ponieważ książki te uznawali jako swoje własne notatki. Dyrekcja udaje, że stoi po stronie ucznia. W rzeczywistości robi wszystko, żeby nic nie wyszło poza szkołę. W trakcie mojej świetlanej, siedmioletniej (gimnazjum i technikum) kariery w szkole przyszłości (lub jak kto woli przykrości) doświadczyłem wielu niemiłych zdarzeń m. in. zostałem pobity w 2016 roku. Byłem też świadkiem nękania innych uczniów na co przymykano oko. Straciłem przez to przyjaciela, który postanowił zmienić szkołę. Statut szkoły w wielu miejscach niezgodny jest z konstytucją, a kary za jego łamanie wprost zainspirowane karami z Korei Północnej. Przykładowo, opuszczenie terenu szkoły podczas przerwy przez pełnoletniego ucznia jest karane 10 godzinami "prac społecznych", które są niczym innym jak sprzątanie szkoły czy grabienie liści po godzinach lekcyjnych. Uczniom grozi się, że w przypadku niewykonania kary mogą zostać skreśleni z listy uczniów. Nie można też zapomnieć o aferze toaletowej, o której pisało wiele gazet. W grudniu 2018 roku Dyrekcja Zespołu Szkół Łączności postanowiła odciąć uczniów od toalet. Więcej informacji można znaleźć np. na stronach internetowych Gazety Wyborczej, Wirtualnej Polski czy epoznań. Pani od lekcji wychowania fizycznego (nie napiszę imienia, ponieważ w szkole wiele razy grożono mi sądem) na lekcjach nie robiła nic. Wręcz oczekiwała od uczniów wykonywania jej pracy. Postępowała niezgodnie z prawem wystawiając oceny niedostateczne z aktywności uczniom biorącym czynny udział w lekcji. Często krzyczała i unikała rozmów. Zdarzało się, że próbowała wyrwać uczniom telefon, ponieważ twierdziła, że zrobili "nielegalne zdjęcie". Głównym problemem na tych lekcjach nie jest jednak kadra nauczycielska, a warunki w jakich przychodzi ćwiczyć uczniom z powodu niewystarczającej ilości przeznaczonych na ten cel sal. Lekcje wf'u często odbywały się na sali obiektu sportowego Posnania, gdzie gołym okiem widać ogniska pleśni i grzybów na ścianach. Obrzydliwy duszący zapach serdecznie witał wszystkich uczniów już na wejściu. Przenikał on włosy, skórę oraz ubrania, które często nie nadawały się do ponownego założenia, nawet po wielu praniach. Moja klasa miała też wiele problemów po złożeniu petycji do dyrekcji z prośbą o zmianę zajęć na basenie na zwykłe lekcje wychowania fizycznego. Byliśmy m. in. wytykani palcami przez dyrekcję i wf'istów. Plan lekcji zmieniany jest średnio raz na tydzień, a udostępniany jest zazwyczaj w niedziele w późnych godzinach wieczornych/nocnych przez "Kierownika Laboratorium", który swoją drogą jest niezwykle nieludzki. Przed renowacją budynku (przed 2019r.) temperatury wewnątrz w okresie zimowym potrafiły spaść poniżej 10 stopni celsjusza. Pomimo tego lekcje nie były odwoływane. Problemem są też lekcje religii, które usilnie są planowane pomiędzy zajęciami obowiązkowymi (pomimo, że mało kto na nie uczęszcza). Uczniowie spóźnieni (na niektórych zajęciach technicznych) musieli stać pod tablicą do czasu, aż za karę zostali odpytani przez nauczyciela. Z plusów szkoły mogę napisać, że znajdują się w niej prawdopodobnie najdroższe drzwi w Polsce dofinansowane ze środków UE, w kilku salach znajdziemy klimatyzacje, której nikt nie używa, tablice multimedialne oraz tablety, których nigdy nie pozwolono mi dotknąć. Drogi Uczniu, jeżeli jesteś masochistą koniecznie wybierz tę właśnie szkołę! Drogi Rodzicu, jeżeli nie kochasz swojego dziecka, śmiało poleć mu tę właśnie szkołę. Pamiętaj jednak, że nauka w niej nie jest darmowa. Musisz bowiem przygotować niemałe pieniądze na psychologów, lekarzy specjalistów oraz korepetytorów, bo to jedyna droga do dobrych wyników na maturze.

17| 0 • odpowiedź • 17 lipca 2020 o 13:26:43 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

mateusz

szkoda gadać ...szkoda strzępic ryja ,a ta szkoła to nieśmieszny mem

9| 0 • odpowiedź • 29 czerwca 2020 o 20:25:46 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź

Załaduj wszystkie opinie

Ranking Szkół Średnich 2020
Wyszukiwarka Korepetycji 2