konto
Branżowa Szkoła I Stopnia w ZS nr 3

Profile Branżowa Szkoła I Stopnia w ZS nr 3 Wieluń

1A/B/C/D / 1 wielozawodowa rok: 2023/2024

Języki obce: język angielski

Przedmioty rozszerzone:

Przedmioty punktowane
pierwszy:drugi:trzeci:czwarty:
język polskimatematykainformatykajęzyk obcy
Obliczanie punktówOblicz Punkty
max punkty dodatkowe punktytwoje punkty
2000 -

Opis:

FRYZJER. Nauka trwa 3 lata. Uczniowie tego profilu odbywają zajęcia praktyczne u pracodawców: w zakładach fryzjerskich. Zawierając z nimi umowę stają się pracownikami młodocianymi. W trakcie nauki w szkole zdobywają wiedzę zarówno z przedmiotów ogólnych jak i zawodowych takich jak: podstawy fryzjerstwa, techniki fryzjerskie, zarządzanie salonem fryzjerskim.

Rolą fryzjera jest:

- projektowanie i dobieranie fryzury, dopasowanej do kształtu twarzy klienta i jego kolorystyki

- wykonywanie zabiegów fryzjerskich, w tym przedłużania i zagęszczania włosów

- ocena stanu skóry głowy i włosów w celu opracowania skutecznej pielęgnacji

- doradzanie najlepszych środków pielęgnacyjnych i właściwe dbanie o fryzurę

 

SPRZEDAWCA. Nauka trwa 3 lata. Absolwenci po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe otrzymują dyplom w zawodzie sprzedawca. Uczniowie tej szkoły odbywają zajęcia praktyczne u pracodawcy. Zawierając z nim umowę stają się pracownikami młodocianymi. Podczas nauki w szkole zdobywają wykształcenie teoretyczne zawodowe na takich przedmiotach jak: organizacja sprzedaży, sprzedaż towarów, towaroznawstwo.

 

ELEKTRYK. Nauka trwa 3 lata. Uczniowie tego profilu odbywają zajęcia praktyczne u pracodawców. Zawierając z nimi umowę stają się pracownikami młodocianymi. W trakcie nauki w szkole zdobywają wiedzę zarówno z przedmiotów ogólnych jak i zawodowych takich jak: technologia i materiałoznawstwo elektryczne, podstawy elektrotechniki i elektroniki, pracownia elektryczna i elektroniczna, elektroenergetyka.

 

ELEKTROMECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH. Nauka trwa 3 lata. Uczniowie tego profilu odbywają zajęcia praktyczne u pracodawców: w zakładach naprawy pojazdów samochodowych. Zawierając z nimi umowę stają się pracownikami młodocianymi. W trakcie nauki w szkole zdobywają wiedzę zarówno z przedmiotów ogólnych jak i zawodowych takich jak: podstawy techniki, podstawy elektrotechniki i elektroniki, konstrukcja pojazdów samochodowych, urządzenia elektryczne i elektroniczne pojazdów samochodowych, pracownia elektromechaniki i elektroniki.

 

BLACHARZ SAMOCHODOWY. Nauka trwa 3 lata. Uczniowie tego profilu odbywają zajęcia praktyczne u pracodawców: w zakładach napraw pojazdów samochodowych. Zawierając z nimi umowę stają się pracownikami młodocianymi. W trakcie nauki w szkole zdobywają wiedzę zarówno z przedmiotów ogólnych jak i zawodowych takich jak: rysunek techniczny, budowa pojazdów samochodowych, technologia napraw blacharskich, obsługa klienta w warsztacie blacharskim.

 

ŚLUSARZ. Nauka trwa 3 lata. Uczniowie tego profilu odbywają zajęcia praktyczne u pracodawców: w zakładach ślusarskich. Zawierając z nimi umowę stają się pracownikami młodocianymi. W trakcie nauki w szkole zdobywają wiedzę zarówno z przedmiotów ogólnych jak i zawodowych takich jak: rysunek techniczny, technologia ogólna, techniki komputerowe, technologia urządzeń, narzędzi i przyrządów.

 

KUCHARZ. Nauka trwa 3 lata. Uczniowie tego profilu odbywają zajęcia praktyczne u pracodawców. Zawierając z nimi umowę stają się pracownikami młodocianymi. Absolwenci po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe otrzymują dyplom w zawodzie kucharz. Podczas nauki w szkole zdobywają wykształcenie teoretyczne zawodowe na takich przedmiotach jak: organizacja, bezpieczeństwo i higiena pracy, wyposażenie techniczne, podstawy rachunkowości gastronomicznej, technologie gastronomiczne z towaroznawstwem, podstawy żywienia człowieka.

 

CUKIERNIK. Nauka trwa 3 lata. Uczniowie tego profilu odbywają zajęcia praktyczne u pracodawców: w zakładach cukierniczych. Zawierając z nimi umowę stają się pracownikami młodocianymi. W trakcie nauki w szkole zdobywają wiedzę zarówno z przedmiotów ogólnych jak i zawodowych takich jak: technika w produkcji cukierniczej, technologie produkcji cukierniczej, przedsiębiorstwo w gospodarce rynkowej.

 

PIEKARZ. Nauka trwa 3 lata. Uczniowie tego profilu odbywają zajęcia praktyczne u pracodawców: w piekarniach. Zawierając z nimi umowę stają się pracownikami młodocianymi. W trakcie nauki w szkole zdobywają wiedzę zarówno z przedmiotów ogólnych jak i zawodowych takich jak: wyposażenie techniczne piekarni, produkcja piekarska, przedsiębiorstwo w gospodarce rynkowej.

 

STOLARZ. Nauka trwa 3 lata. Uczniowie tego profilu odbywają zajęcia praktyczne u pracodawców: w zakładach stolarskich. Zawierając z nimi umowę stają się pracownikami młodocianymi. W trakcie nauki w szkole zdobywają wiedzę zarówno z przedmiotów ogólnych jak i zawodowych takich jak: rysunek techniczny i konstrukcje, technologia i materiałoznawstwo, maszyny i narzędzia.

 

PRZETWÓRCA MIĘSA. Nauka trwa 3 lata. Uczniowie tego profilu odbywają zajęcia praktyczne u pracodawców: w zakładach mięsno - wędliniarskich. Zawierając z nimi umowę stają się pracownikami młodocianymi. W trakcie nauki w szkole zdobywają wiedzę zarówno z przedmiotów ogólnych jak i zawodowych takich jak: technika przetwórstwa mięsa, przetwórstwo mięsa, przedsiębiorstwo w gospodarce rynkowej.

 

ELEKTROMECHANIK. Nauka trwa 3 lata. Elektromechanik jest osobą, która zajmuje się naprawą i konserwacją urządzeń elektrycznych w różnych gałęziach gospodarki. Na podstawie posiadanej wiedzy, a także doświadczenia diagnozuje sprzęt, co pozwala znaleźć przyczynę awarii. Następnie usuwa ją poprzez wymianę lub naprawę uszkodzonego elementu, przywracając tym samym prawidłową pracę urządzenia.

 

CIEŚLA. Nauka trwa 3 lata. Uczniowie tego profilu odbywają zajęcia praktyczne u pracodawców: w zakładach stolarsko- ciesielskich. Zawierając z nimi umowę stają się pracownikami młodocianymi. W trakcie nauki w szkole zdobywają wiedzę zarówno z przedmiotów ogólnych jak i zawodowych takich jak: podstawy dokumentacji technicznej, materiałoznawstwo i technologia robót ciesielskich, działalność gospodarcza w budownictwie, język obcy w robotach ciesielskich.

 

KRAWIEC to rzemieślnik, który głównie zajmuje się szyciem ubrań. W związku z tym musi także potrafić projektować odzież i wykrajać kawałki tkanin do jej sporządzania. Zadania te wymagają dużej precyzji i staranności. Zawód krawca wymaga dużej wiedzy o właściwościach używanych materiałów oraz technikach szycia. Narzędzia i sposób szycia musi być starannie dobrany do tkanin, tak aby ich nie zniszczyć.