XIII Liceum im. Aleksandra Fredry

Ocena: 2

Oceń Placowkę

XIII Liceum im. Aleksandra Fredry Wrocław

XIII Liceum im. Aleksandra Fredry

Rodzaj: liceum / Szkoła Publiczna

Strona: Przejdź na stronę szkoły

e-mail: [email protected]

Tel.: (71) 343-52-79

Adres: ul. gen. J. Haukego-Bosaka 33-37, 50-447 Wrocław

Szkoła znajduje się w centrum miasta przy ul. Haukego Bosaka 33-37, u zbiegu ulic Romualda Traugutta i ul. Kazimierza Pułaskiego. Zajęcia odbywają się zarówno w nowoczesnym, funkcjonalnym budynku, wzniesionym przy znaczącej pomocy finansowej Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej jak i w zabytkowej części budynku. Posesja jest ogrodzona. Nasza szkoła słynie z wysokiego poziomu nauczania, o czym świadczą wysokie wyniki zdawalności egzaminu maturalnego. W dwujęzycznych klasach liceum drugim językiem wykładowym jest język niemiecki. Posiadamy bardzo dobrze wykwalifikowaną kadrę nauczycielską. Oferujemy szeroki wybór profili klas. Jako jedyna szkoła we Wrocławiu mamy oddziały z warsztatami dziennikarskimi. Bierzemy udział w międzynarodowym programie Commenius - współpracujemy z Wielką Brytanią, Niemcami, Holandią, Norwegią, Czechami, Hiszpanią i I LO w Kępnie. Ponadto prowadzimy aktywne wymiany ze szkołami w Niemczech, Francji i Izraelu. Liceum Ogólnokształcące Nr XIII to szkoła przyjazna uczniowi, sprzyjająca rozwojowi jego zdolności, zapewniająca dostanie się na wyższą uczelnię. Od wielu lat szkoła jest postrzegana jako bezpieczna ( opinie uczniów i ich rodziców).

Zaproponuj zmianę

Sprawdź jak dojechać z jakdojade.pl

sprawdź

Profile i Punkty XIII Liceum im. Aleksandra Fredry na rok 2018/2019

Ranking Liceów Wrocław

Matury XIII Liceum im. Aleksandra Fredry

Język polski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Matematyka

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Język angielski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Opinia o XIII Liceum im. Aleksandra Fredry

2 /5 -4 oceniających

przyznane przez 3 osób

przyznane przez 0 osób

przyznane przez 0 osób

przyznane przez 0 osób

przyznane przez 1 osób

avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinię akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl
avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
avatar

Karolina

Odradzam! Dyrekcja i nauczyciele maja uczniów w nosie, podporządkowują statu pod siebie. Nic nigdy nie jest dla ucznia tylko dla wygody nauczyciela. Możliwość usprawiedliwia nieobecności 5 raz w semestrze jest absurdem, który pogarsza tylko zachowania uczniów. Nauczyciele od bezsensownych przedmitów takich jak Historia i Społeczeństwo czy Matematyka w Ekonomii bądź przyroda wymyślają bezsensowne zadania i grożą niedopuszczeniem jeśli materiał z tych przedmiotów nie bedzie opanowany z zakresu, który nijak ma się do matury. Ciaglę zajmują czas maturzystom sprawdzianami i projektami, na które w klasie maturalnej nie ma czasu. W placówce na wszystko brakuje pieniędzy do tego stopnia, że uczniowie muszą robić składki by bylo możliwe wydrukowanie sprawdzianów czy pomocy naukowych. Brak wycieczek, ponieważ Pani Dyrektor uważa, że wycieczka, która w całym czasie trwania ma choć chwile przerwy i nie realizuje podstawy programowej to strata czasu. Odrabianie dni wolnych w soboty, ponieważ Pani Dyrektor nie wykorzystuje swoich dni dyrektorskich. Można by było, rak wymieniać i wymieniać wady tej placówki. Z zalet jedynie lokalizacja i jeden maksymalnie dwóch nauczycieli, którzy pracują tam z pasjii. Osobiście odradzam z calego serca to miejsce, jeżeli chcesz, aby lata liceum były najlepszymi w Twoim życiu i chcesz wracać wspomnieniami do liceum jako okresu, który był dla Ciebie wyjątkowy omijaj to miejsce.

1| 0 • odpowiedź • 18 lutego 2019 o 19:49:37 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Prawda • 1

Poniżanie uczniów przez nauczycieli to standard.mnóstwo rzeczy do nauki, które są nieprzydatne w dorosłym życiu. Niektórzy nauczyciele siedzą tam za kare i to widać.

1| 0 • odpowiedź • 14 lutego 2019 o 14:34:07 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Aleksander • 1

Najgorsza szkoła do jakiej chodziłem. Dyrekcja w ogóle nie reaguje na skargi uczniów dotyczące nauczycieli lub niedorzecznego systemu 5 zwolnień na semestr. Uczeń ma prawo do 5 razy zwolnić się z zajęć (niezależnie, czy z jednej godziny, czy kilku) i owo zwolnienie może trwać maksymalnie dwa dni z rzędu. Każde kolejne zwolnienie nie jest przyjmowane. Według Pani wicedyrektor ma to przeciwdziałać nadużywaniu przez pełnoletnich uczniów ich prawa do zwalniania się z lekcji (ponieważ są pełnoletni). Powoduje to liczne nagany od wychowawców i dyrektora (w statucie szkoły jest napisane, że naganę otrzymuje się od dyrektora szkoły, lecz w praktyce wystawia ja wicedyrektor) i przez to oceny z zachowania są mocno zaniżone. W I semestrze III klasy dostałem zachowanie naganne, choć nic złego nie zrobiłem nie licząc 40 godzin, których nie miałem prawa usprawiedliwić. Ponad to Pani dyrektor nie zezwala na organizowanie wycieczek klasowych trwających dłużej niż jeden dzień oraz takich, które nie realizują przez cały czas podstawy programowej z ROZSZERZONYCH przedmiotów. Dlatego też wycieczki są organizowane w trakcie trwania lekcji, której wycieczka dotyczy lub nie są organizowane wcale. Najbardziej niedorzecznym jest to, że jedna z klas odbyła 3 dniową wycieczkę do Krakowa. Jako uzasadnienie dyrekcja podała, że owa klasa ma tę wycieczkę w podstawie programowej, więc nie rozumie naszego niezadowolenia. Innym problemem szkoły jest ciągle upominanie się o deklarację chodzenia na religię. Gdy złożyłem dokumenty do szkoły i zostałem przyjęty, w trakcie wakacji moja mama otrzymała łącznie dwa telefony z zapytaniem, czy będę uczęszczał na lekcje religii lub etyki. W obu przypadkach odpowiedź brzmiała nie. Po rozpoczęciu roku szkolnego moi rodzice zostali poproszeni o podpisanie kolejnej takiej deklaracji oraz oświadczenia, że zdają sobie sprawę z tego, że w trakcie religii, odbywającej się po zakończeniu pozostałych zajęć nie znajduję się pod opieką szkoły. Później zostałem poinformowany, że obecność na pierwszej lekcji religii jest obowiązkowa ponieważ ,,Pani dyrektor musi podpisać deklaracje dotyczące uczęszczania na lekcje religii". Nie poszedłem na tę lekcję, bo trzykrotnie już potwierdziłem brak woli uczęszczania na wspomniane zajęcia i zostałem za to ukarany naganą wychowawcy. Chciałbym zwrócić uwagę, że jest to pogwałceniem Art. 53 ust. 1, 3 i 6 Konstytucji RP. Jest to nieliczny skrawek moich przeżyć w tej szkole. Odradzam każdemu składanie dokumentów do tego liceum

9| 4 • odpowiedź • 23 stycznia 2019 o 21:43:48 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

M

Jestem załamana.Mam wielu znajomych którzy chodzą do tej szkoły i słyszałam w miarę dobre opinie natomiast na internecie wszyscy skarżą się na tą szkołę. Chciałam się tutaj wybrać w następnym roku jednak chyba powoli zmieniam zdanie. Tym bardziej że z przyczyn zdrowotnych często opuszczam lekcje bo muszę.

4| 0 • odpowiedź • 09 lutego 2019 o 15:46:20 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

ola

Szukam klasy politechnicznej w której nie będzie j.rosyjskiego.Czy ktoś się orientuje czy po ósmej klasie w tym liceum jest to możliwe?

1| 0 • odpowiedź • 30 grudnia 2018 o 16:06:43 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
Wyszukiwarka Kierunków Studiów