konto
VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego

Ocena: 2.45

Oceń Placowkę

VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego Wrocław

VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego

Rodzaj:liceum / publiczna

Strona:Przejdź na stronę szkoły

e-mail:lo7@lo7.wroc.pl

Tel.:(71) 361-75-11

Adres:ul. Krucza 49, 53-410 Wrocław

Języki: język angielski język francuski język łaciński język niemiecki język rosyjski

Szkoła znajduje się w centrum miasta. Położona jest w pobliżu ulic: Powstańców Śląskich, Grabiszyńska. Jest to 5-kondygnacyjny, zabytkowy, stuletni budynek, zaprojektowany przez Richarda Plüddemanna, z przepięknym odnowionym wnętrzem. 1 września 2007 r. szkoła obchodziła 40-lecie istnienia. Dojazd autobusami A, 125, 134, 144, 127. Zajęcia prowadzone są od godziny 7:30 do 15:50. W pobliżu szkoły przy ulicy Jemiołowej znajduje się bursa. Działa Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców. W szkole pracuje 70 nauczycieli: 48 dyplomowanych, 15 mianowanych, 6 kontraktowych i 1 stażysta.

Sprawdź jak dojechać z jakdojade.pl

sprawdź

Profile i Punkty VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego na rok 2023/2024

Matury 2023 formuła 2023 - VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego

Język polski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Matematyka

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Język angielski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Osiągnięcia Szkoły

Opinia o VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego Wrocław

2.45 /5 98 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
avatar

Pewna Pani

Niestety ale absolwenci 7lo nie dostają się na medycynę dzięki profesjonalnej nauce przez nauczycieli 7lo. Dostają się dzieki korepetycjom z każdego zdawanego na maturze przedmiotu. Jest to ciężka praca ucznia i korepetytora, a 7ka tylko zbiera laury za „ absolwentów na medycynie”. O braku chęci w nauczaniu przez nauczycieli 7ki moglabym tu dlugo pisac. Ogólnie nie polecam.

3| 1 • odpowiedź • 29 lutego 2024 o 10:42:42 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Martyna

Zdawałam maturę w 2008 roku, byłam w klasie humanistycznej. Dostałam się na zaplanowane studia, pracuję w zawodzie wybranym jeszcze w liceum. Powiem szczerze, że jestem zszokowana opiniami, które tu przeczytałam. Ponieważ od tamtego czasu minęło ponad 15 lat, nie mam absolutnie żadnych podstaw, aby kwestionować czyjekolwiek zdanie, bo obecne liceum zapewne nie przypomina już w ogóle szkoły, którą pamiętam. A wspomnienia mam fantastyczne - od kadry, poprzez innych uczniów, aż po jakość nauczania. Miałam wprawdzie korepetycje z niemieckiego w ostatniej klasie, ale tylko dlatego, że jedynie czworo maturzystów wymyśliło sobie zdawać rozszerzony niemiecki, więc nie mogliśmy oczekiwać, że reszta (i nauczyciel) się do nas dostosuje. Historii uczyła mnie p. Moskwa - legenda sama w sobie; języka polskiego p. Myśków - surowa, ale sprawiedliwa wychowawczyni, o niesamowitej erudycji i pasji, wierząca w nas od początku do końca. Nigdy nie zapomnę pierwszych słów, które do nas powiedziała na samym początku: "Za trzy lata matura". Do "siódemki" chodzili moi rodzice, jeszcze na Pereca, potem wybrałam ją również ja, na podstawie doskonałych opinii, jakimi się wówczas cieszyła, zupełnie zasłużenie. Bardzo to wszystko smutne, jeżeli jest faktycznie tak, jak piszecie - że nauczyciele stracili chęci i serce. Moje dziecko wprawdzie dopiero zaczęło szkołę podstawową, ale już czasami zastanawiam się, gdzie będzie chciało pójść dalej i nie ukrywam, że "siódemka" mi się marzyła...

2| 0 • odpowiedź • 18 listopada 2023 o 02:32:08 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

typowy typ

jestem aktualnie w 3 klasie, więc trochę czasu w tej szkole już spędziłem. jestem generalnie zadowolony. klasa, w której jestem była moim pierwszym wyborem, a jako laureat wstęp miałem wolny. wiadomo, jak w każdej szkole nauczyciele są lepsi i gorsi podobnie jak uczniowie, ale podejście do nauki jest indywidualną sprawą każdego z nas więc dany nauczyciel i jego metody nauczania mogą komuś pasować lub nie. jako radę, mogę jedynie wam podpowiedzieć, żebyście nie sugerowali się opinią znajomych, bo każdy lubi co innego ani progiem punktowym, bo w każdej klasie są i nieuki i kujony w różnych proporcjach, a największe znaczenie ma profil, bo na koniec to ty zdajesz maturę za siebie i tylko od ciebie zależy twoja motywacja. jeśli chcesz osiągnąć sukces w życiu nie możesz oczekiwać że nauczyciel nauczy cię wszystkiego a ty nie będziesz robić nic sam i zdasz maturę na 100procent, bo to się nie zdarza. nauczyciel jest po to, żeby prowadzić, dać ci wskazówki, jak się uczyć lub wytłumaczyć zagadnienie, ale to ty musisz go słuchać a potem sam powtarzać w domu i robić zadania. jeśli masz motywację do nauki i marzenia o pracy w zawodzie powiązanym z medycyną, ta szkoła jest bardzo dobrym miejscem do rozwoju i przygotowania do matury, nauczyciele są w większości profesjonalni i doświadczeni, w przypadku przedmiotów rozszerzonych zadania maturalne są na porząfku dziennym już od 1 klasy, ale nikt nie zaprowadzi cię za rączkę do celu. sam musisz chcieć osiągnąć sukces i niezależnie na jakich nauczycieli trafisz, nauki będzie dużo. jeśli jesteś na to gotowy, zapraszamy do lo7.

3| 0 • odpowiedź • 01 października 2023 o 20:23:44 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Ewa

Ukończyłam klasę B o profilu biol-chem. Ta szkoła absolutnie niczego nie nauczyła.3/4 osób, które dostało się na medycynę musiało pobierać korepetycje z chemii i fizyki,olimpijczyk z fizyki pobierał korepetycje z fizyki od 1 klasy, taki z niego "zdolny" uczeń. Pani Zofia Masternak z chemii w 3 klasie na czterech lekcjach chemii w tygodniu jedynie obgadywała uczniów i nauczycieli,zachowywała się wulgarnie wręcz, niczego nie uczyła.Pani Uryga z fizyki przez dwie godziny wyprowadzała wzór na trzy tablice, na koniec mówiła, że się pomyliła i ścierała tablice, zmarnowane lekcje fizyki, a my na medycynę zdawaliśmy fizykę. Większość uczniów dostała się na medycynę dzięki portfelom rodziców a nie dzięki tej szkole. Moi rodzice byli biedni, ja ciężko się chciałam uczyć, aby dostać się na medycynę, ta szkoła nie dała takich możliwości. Pani z angielskiego nigdy nie było, Pani Kozal z niemieckiego całe życie na zwolnieniu, Pani z historii na zwolnieniu, wyszliśmy głąbami z tej szkoły. Jedynie Pani Mielniczek z biologii nas nauczyła, bardzo się starała, bardzo skromna, inteligentna osoba. Nie powtórzę tego błędu i moim dzieciom odradzam tę szkołę.

8| 0 • odpowiedź • 20 września 2023 o 10:18:02 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Szymon

W tym roku ide do klasy politechnicznej i mam pytanie jacy są nauczyciele od matematyki i fizyki.

0| 27 • odpowiedź • 19 lipca 2023 o 09:59:35 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Zofia

nie ma takiej klasy w VII

0| 0 • odpowiedź • 27 sierpień 2023 o 13:17:19 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Gość

Współczuje wszystkim co idą teraz do szkoły średniej i czytają te komentarze. Mnie bardzo zniechęciło to do tej szkoły, ale jednak ją wybrałem. Szczerze mówiąc bardzo cieszę się z wyboru. Trafiłem na bardzo dobrych nauczycieli z przedmiotów rozszerzonych i tych nierozszerzonych. Uczę się głównie do przedmiotów rozszerzonych lub tych które będą na maturze. Z innych przedmiotów prawie nic nie robie i i tak zdaję na 4/5. Jednak prawdą jest to, że trzeba się uczyć i nie jest łatwo. Od 1 klasy przerabiamy zadania maturalne co według mnie jest wielkim plusem. Więc jak chcesz dostać się na medycynę lub kierunek z tym związanym i do tego potrafisz się uczyć, to szkoła jest dla ciebie idealna. Naprawdę polecam.

7| 9 • odpowiedź • 13 lipca 2023 o 16:43:27 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Gość

W jakiej klasie jesteś?

0| 2 • odpowiedź • 01 sierpień 2023 o 17:34:14 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Ewa

Nepotyzm, nepotyzm i jeszcze raz nepotyzm. Do tej szkoły potomstwo nauczycieli dostaje się poza rekrutacją - i to z wynikami drastycznie niższymi od minimalnego progu! Jest to skandaliczne. Taki proces selekcji może prowadzić do nierówności i faworyzowania pewnych uczniów na podstawie ich rodzinnych powiązań. To narusza zasadę sprawiedliwości i równego dostępu do edukacji. Szkoła powinna być miejscem, gdzie każde dziecko ma równe szanse na naukę i rozwój niezależnie od zawodu jego rodziców. Takie praktyki tylko podważają zaufanie do systemu edukacji i stwarzają atmosferę nieuczciwości. Wprowadzenie uczciwej i transparentnej rekrutacji jest kluczowe dla zapewnienia sprawiedliwości i równości w edukacji. Nadprogramowe przyjmowanie do szkoły dzieci nauczycieli [niespełniających nawet minimum kryteriów] narusza fundamenty uczciwości i równego traktowania w systemie oświatowym. Skandalem jest, że takie sytuacje nie są nagłaśniane. Czy miejsce tej szkole jest warte takich machloi? Ależ skąd. Renoma tej szkoły oparta jest na sukcesach sprzed wielu lat. Szkoła powinna stale dążyć do doskonalenia i zapewnienia wysokiego standardu nauczania, co niestety niektórym jest obce. Moja opinia na temat nepotyzmu została usunięta z Google, co mnie oczywiście nie zaskakuje. Warto, żeby jak najwięcej osób wiedziało o takiej niesprawiedliwości.

6| 27 • odpowiedź • 18 czerwca 2023 o 23:54:32 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź

Załaduj wszystkie opinie