konto
Niepubliczne Liceum O!MEGA

Ocena: 5

Oceń Placowkę

Profile Niepubliczne Liceum O!MEGA Poznań

1 / SCIENCE rok: 2020/2021

Języki obce: język hiszpański

Przedmioty rozszerzone:

biologia (proponowany) chemia (proponowany) fizyka (proponowany) język angielski (proponowany) matematyka (proponowany)

Egzamin wstępny:

Rekrutacja do liceum prowadzona jest przez cały rok i polega ona na rozmowie kwalifikacyjnej psychologa lub dyrektora szkoły z rodzicami przyszłego ucznia. Po rozmowie kwalifikacyjnej obowiązuje tydzień próbny, po którym rodzice decydują czy dziecko będzie kontynuowało naukę w szkole.

Rekrutacja i pytania dot. zapisów do szkoły

[email protected]

Izabela Królska – kierownik biura

[email protected]

+48 799 095 605

Opis:

Współcześnie nie wystarczy dobrze zdany egzamin, by mieć gwarancję życiowego sukcesu. Duża ważniejsze są samodzielność w myśleniu i działaniu, interdyscyplinarne umiejętności, elastyczność jako zdolność adaptowania się, znajomość nowoczesnych technologii i zdolność myślenia projektowego (od zauważenia problemu przez budowanie hipotez, prototypowanie aż do wyciągania wniosków).

 

Na te kompetencje stawiamy w Liceum, prowadząc kameralne 12-osobowe klasy i dając Wam do wyboru aż 5 różnorodnych rozszerzeń maturalnych w obrębie jednego profilu: matematyka, biologia, fizyka, chemia, język angielski. Naukę teorii wspieramy o regularne, cotygodniowe zajęcia laboratoryjne na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza (od klasy 2 do 4 LO) oraz autorskie przedmioty stworzone z myślą o zawodach przyszłości: Study Skills, Design Thinking, Problem Solving Skills, Autoprezentacja i wystąpienia publiczne, Produkty i usługi e-commerce.