konto
Liceum im. Olimpijczyków Polskich

Ocena: 3

Oceń Placowkę

Profile Liceum im. Olimpijczyków Polskich Długołęka

1a / ogólna rok: 2023/2024

Języki obce: język angielski język włoski

Przedmioty rozszerzone:

biologia (obowiązkowy) chemia (obowiązkowy) język angielski (obowiązkowy)
Przedmioty punktowane
pierwszy:drugi:trzeci:czwarty:
język polskimatematykajęzyk obcybiologiachemia
Punkty w roku 2022/2023
minimalneśredniemaksymalne
113.05133.52157.85
Obliczanie punktówOblicz Punkty
max punkty dodatkowe punktytwoje punkty
2000 -

Opis:

Klasa o profilu biologiczno-chemicznym z rozszerzonym językiem angielskim. Program klasy przewiduje udział w: wykładach i warsztatach na Uniwersytecie Przyrodniczym i Uniwersytecie Medycznym, Naukowym Dniu z Wydziałem Biotechnologii, wyjściach edukacyjnych i wycieczkach przedmiotowych, zajęciach terenowych, projektach edukacyjnych i naukowo-badawczych, międzynarodowym projekcie językowym ERASMUS+, którego realizacja obejmuje również wymianę uczniów pomiędzy europejskimi szkołami, warsztatach językowych na wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego, warsztatach językowych podczas EUROWEEK. W tej klasie realizowana jest innowacja "Język angielski w biznesie". Absolwenci klasy biologiczno-chemicznej uzyskują przygotowanie do podjęcia studiów na kierunkach przyrodniczych np. medycyna, analityka medyczna, biotechnologia, biochemia, farmacja, kosmetologia, fizjoterapia, bezpieczeństwo żywności, technologia żywności, architektura krajobrazu, bioinżynieria, ochrona środowiska, inżynieria i gospodarka wodna, odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami, ogrodnictwo, weterynaria, zootechnika.

1b / ogólna rok: 2023/2024

Języki obce: język angielski język niemiecki

Przedmioty rozszerzone:

historia (obowiązkowy) język angielski (obowiązkowy) język polski (obowiązkowy)
Przedmioty punktowane
pierwszy:drugi:trzeci:czwarty:
język polskimatematykajęzyk angielskijęzyk niemieckihistoria
Punkty w roku 2022/2023
minimalneśredniemaksymalne
96.65113.32200
Obliczanie punktówOblicz Punkty
max punkty dodatkowe punktytwoje punkty
2000 -

Opis:

Klasa o profilu historyczno-społecznym z rozszerzonym językiem angielskim. Program klasy przewiduje uczestnictwo w: wykładach i warsztatach oraz Dniu z Psychologią i Dniu z Prawem na Uniwersytecie SWPS, międzynarodowym projekcie językowym ERASMUS+, którego realizacja obejmuje również wymianę uczniów pomiędzy europejskimi szkołami, warsztatach językowych na wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego, warsztatach językowych podczas EUROWEEK, projekcie realizowanym przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego „Szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego-EPAS”, wycieczkach przedmiotowych, wyjściach edukacyjno-poznawczych i wydarzeniach kulturalnych. W tej klasie realizowane są innowacje: „Rozumiem siebie i skutecznie rozwiązuję problemy” oraz „Język angielski w biznesie”. Uczniowie klasy historyczno-społecznej mają szeroki wachlarz możliwości rozwoju kompetencji społecznych poprzez: aktywną działalność w szkolnym wolontariacie, udział w inicjatywach społecznych, organizację zbiórek, kiermaszów, pomoc potrzebującym w corocznej „Akcji Wsparcia” oraz przez współpracę z wrocławskim hospicjum, prowadzenie zajęć dla dzieci w Szkole Podstawowej w Długołęce oraz udział w akcjach Gminnej Biblioteki Publicznej np. czytanie dzieciom książek, organizację szkolnych uroczystości i udział w wystąpieniach dzięki działalności koła teatralnego. Absolwenci tej klasy mogą wybierać spośród bogatej oferty studiów humanistycznych, związanych z szeroko pojętą kulturą, mediami, prawem i administracją, polityką i dyplomacją, historią, polonistyką, filologią, pedagogiką i psychologią.

1c / ogólna rok: 2023/2024

Języki obce: język angielski język niemiecki

Przedmioty rozszerzone:

geografia (obowiązkowy) język angielski (obowiązkowy) matematyka (obowiązkowy)
Przedmioty punktowane
pierwszy:drugi:trzeci:czwarty:
język polskimatematykajęzyk angielskijęzyk niemieckigeografia
Obliczanie punktówOblicz Punkty
max punkty dodatkowe punktytwoje punkty
2000 -

Opis:

Program klasy przewiduje uczestnictwo w warsztatach i wykładach w ramach współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym. Uczniowie wezmą udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Przewidziane są wyjścia edukacyjne do banków i spotkania z pracownikami sektora bankowego. Wspólnie z przedstawicielami tych placówek, młodzież będzie uczestniczyła w programie „Bakcyl”. Absolwenci klasy geograficzno- matematycznej uzyskają przygotowanie do podjęcia studiów na kierunkach ekonomicznych, przyrodniczych oraz politechnicznych.