konto
III Liceum im. Tadeusza Kościuszki

Ocena: 2.72

Oceń Placowkę

III Liceum im. Tadeusza Kościuszki Łódź

III Liceum im. Tadeusza Kościuszki

Rodzaj:liceum / publiczna

Strona:Przejdź na stronę szkoły

e-mail:kontakt@lo3.elodz.edu.pl

Tel.:(42) 633-22-83

Adres:ul. Sienkiewicza 46, 90-009 Łódź

Języki: język angielski język hiszpański język niemiecki język rosyjski

Budowę gmachu szkolnego ukończono w 1891 roku i od razu powstało tu rosyjskie gimnazjum męskie. W czasach carskich uczęszczało tu 150 uczniów. Fundatorem szkoły był m.in. Karol Scheibler, którego popiersie stało w auli szkoły, vis a vis portretu cara Mikołaja . Tuż obok szkoły znajdował się targ mięsny (obecnie park Sienkiewicza), który został zastąpiony w 1896 roku przez park miejski zwany parkiem Mikołajewskim (od nazwy ulicy). W 1905 roku uczniowie gimnazjum męskiego aktywnie wzięli udział w walce o wprowadzenie języka polskiego do szkół. W momencie wybuchu I wojny światowej zamknięto gimnazjum, a w budynku zaczęto organizować polskie legiony. Budynek ten stał się ponownie siedzibą szkoły w 1916 roku, kiedy powstało tu 4 klasowe gimnazjum męskie, którego dyrektorem został Leon Starkiewicz. 3 lata później gimnazjum zamieniono w 8 klasowe Męskie Gimnazjum typu przyrodniczo-matematycznego. W 1921 roku patronem szkoły został Józef Piłsudski, a jego portret (namalowany na wcześniejszym wizerunki cara Mikołaja) zawisł w auli szkoły. Symbolem szkoły była w tamtych czasach szara maciejówka. Kończący szkołę uczniowie przełamywali jej daszek oraz przeszywali do góry nogami znaczek szkoły (litery MG otoczone wieńcem laurowym) Pierwsi absolwenci zdawali maturę w 1923 roku, a w 1926 powołali oni Stowarzyszenie Byłych Wychowanków.

Sprawdź jak dojechać z jakdojade.pl

sprawdź

Profile i Punkty III Liceum im. Tadeusza Kościuszki na rok 2022/2023

Matury 2022 - III Liceum im. Tadeusza Kościuszki

Język polski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Matematyka

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Język angielski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Osiągnięcia Szkoły

Opinia o III Liceum im. Tadeusza Kościuszki Łódź

2.72 /5 47 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
avatar

Gość • 1

Serdeczne antypolecenie leci w stronę tej szkoły. Nauczyciele (poza 5 wypadkami) zupełnie nie przykładają się do wykonywanego zawodu, Pani Dyrektor powinna ponieść konsekwencje palenia papierosów w gabinecie. Zdolni uczniowie są tu temperowani, aby przypadkiem nie osiągnąć "nic więcej niż ustawa przewiduje". Występują tu różne granice absurdu: szkoły nie stać na markery do sal, papier ksero i inne tego typu podstawowe wyposażenie. Do szkoły przychodzi się jedynie na spotkania ze znajomymi oraz po frekwencję. Na duży plus zasługuje Pani w sklepiku, gdyż jest cudowna i zawsze można kupić u niej coś dobrego. Jedną z niewielu zalet tej szkoły jest również czystość oraz Panie Woźne. Poza tym, przypadek 3LO można wykorzystać jako przykład kompromitującego na międzynarodowej arenie Polskę, upadku edukacji - kiedyś dobra szkoła, łódzka elita, miejsce spotkania ambitnych uczniów z doskonałymi nauczycielami i mentorami - dziś, bardzo zła placówka oświatowa, obiekt zawodu dobrych jednostek, jedynie zakład pracy dla byle jakich (podkreślam - z wyjątkami) nauczycieli, dla których jedyną motywacją jest marna pensja. A więc drogie kandydatki i kandydaci, jako absolwent serdecznie odradzam Wam wybór tego miejsca. Jeśli jednak skusi Was widmo pięknego budynku pamiętajcie aby totalnie nie brać pod uwagę tego, co mówią nauczyciele (z owymi wyjątkami), uczyć się samemu i nie myśleć kategoriami rozszerzeń, gdyż jest to jedna wielka bzdura.

11| 3 • odpowiedź • 21 lipca 2022 o 14:26:20 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

jp2 • 1

Z całego serca współczuję wszystkim ósmoklasistom, którzy będą kontynuować swoją naukę w trzecim liceum ogólnokształcącym. Fakt - opinie są skrajnie różne, natomiast mogę zagwarantować, że nauka w klasie humanistycznej motywuje jedynie do zmiany szkoły. Jeśli jednak jesteście już zdecydowani - trójka to szkoła zdecydowanie dla miłośników kręcenia się po centrum Łodzi i spotkań z przyjaciółmi (oprócz tego nie można zarzucić braku czystości i dobrego wyposażenia budynku) jednak nie polecam tej szkoły osobom, które chciałyby wychodzić ze szkoły z satysfakcją produktywnie spędzonego dnia. Unikając subiektywnej krytyki warto wspomnieć także o nauczycielach, którzy starali się prowadzić nas do przodu i zdecydowanie potrafili poprawić nam humor podczas tej żmudnej wędrówki krętymi ścieżkami rozpaczy w tej szkole, jednak w skali szkoły są to jednostki (które na pewno będę dobrze wspominać) Podsumowując - unikanie tej szkoły to oszczędność pieniędzy i zdrowia psychicznego. Jeszcze rada dla ósmoklasistów - starajcie się nie podążać za czymś jedynie dlatego że jest popularne, albo zdawać do szkoły żeby mieć przy sobie przyjaciół z podstawówki. Motywacja będzie jedynie wtedy, kiedy wybierzecie najlepszy dla siebie profil. Pamiętajcie też, że nic na siłę, a jeśli już dostaniecie się do trójki - możecie poczuć presję ze strony społeczności uczniowskiej, czym radzę się nie przejmować i być sobą. Powodzenia :))

10| 1 • odpowiedź • 21 czerwca 2022 o 21:46:48 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

rodzic2

potwierdzam opinie rodzica. Zdawalność matur zależy od portfela i zaangażowania rodziców, nie polecam tej szkoły, wilka fikcja.

8| 1 • odpowiedź • 12 maja 2022 o 23:20:23 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Gość

Strasznie słaba szkoła. Nauczyciele praktycznie niczego nie uczą, odradzam jeżeli ktoś nie chce przebulić całych czterech lat tylko i wyłącznie na korkach

10| 0 • odpowiedź • 12 kwietnia 2022 o 21:03:54 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź

Załaduj wszystkie opinie