konto
Szkoła Podstawowa Kolegium Zakonu Pijarów im. o. Onufrego Kopczyńskiego

Ocena: 1.89

Oceń Placowkę

Szkoła Podstawowa Kolegium Zakonu Pijarów im. o. Onufrego Kopczyńskiego Warszawa

Szkoła Podstawowa Kolegium Zakonu Pijarów im. o. Onufrego Kopczyńskiego

Rodzaj: podstawówka / publiczna

Strona: Przejdź na stronę szkoły

e-mail: sekretariat.szkolywarszawa@pijarzy.pl

Tel.: (22) 841-28-76

Adres: ul. Gwintowa 3, 00-704 Warszawa

Języki: język angielski język hiszpański język niemiecki

Sprawdź jak dojechać z jakdojade.pl

sprawdź

Wyniki z egzaminu ósmoklasisty 2022

Przedmiot śr. wynik osoby
język angielski 95.8% 65
matematyka 86.18% 66
język polski 77.73% 66
język hiszpański 85% 1

Porównanie wyników egzaminu ósmoklasisty 2022

Opinia o Szkoła Podstawowa Kolegium Zakonu Pijarów im. o. Onufrego Kopczyńskiego Warszawa

1.89 /5 19 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
avatar

Jakub • 1

Niestety podzielam wcześniejsze opinie. Choć ze szkołą rodzinnie jesteśmy zaprzyjaźnieni niestety dostrzegamy znaczne zmiany w zachowaniu dyrekcji, która nastawiona jest jedynie na zysk. Tyle razy dyrektor miał być odwołany, jednak zawsze znajomosci nawet wśród Pijarów biorą górę, wiec nie liczmy, że Pijarzy jako zakon zrobią w tej szkole porządek. Do tego dochodzi gro pracowników będących w siatce zależności z dyrekcją. Tego się nie ruszy. Tu nie ma miejsca na katolicyzm, Tu wyznaje się jedynie Mamonę. Niestety…

7| 0 • odpowiedź • 28 marca 2023 o 22:29:17 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Antek

Duże zaniedbania w walce z przemocą rówieśniczą i kreowaniu właściwych relacji między uczniami. Porażka. Dyrektor szkoły uważa się za spadkobiercę dawnej świetności działalności edukacyjnej Pijarów. Niestety, dla dzieci i ich rodziców, jest on najwyżej spadkobiercą działalności tak zacnych postaci medialnych jak Bob Budowniczy lub Sąsiedzi.

9| 0 • odpowiedź • 28 marca 2023 o 06:55:19 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Rodzic • 2

Szkoła, jak każda, ma swoje plusy i munusy. Pozytywy to: + dużo atrakcji (konkursy przedmiotowe, plastyczne, recytatorskie, sportowe, tematyczne etc.) + dla starszych klas nowy budynek z sala gimnastyczną + szeroki wybór zajęć dodatkowych na terenie szkoły + oficjalnie katolicki charakter (msze i nabożeństwa w ramach czasu lekcji/świetlicy) + dla młodszych klas spory teren zielony (odnowiony placyk i boisko) Negatywy to: - spada w rankingu, choć zajmowała dobre miejsce (sukces byłl dzielony: i nauczycieli i rodziców. Którzy płacą za korepetycje i dodatkowe kursy językowe) -czy naprawdę katolicka? (plakaty czy nauka religii nie ma przełożenia na stosunki między uczniami) - w nowej szkole nie ma miejsca na zewnątrz, gdzie uczniowie mogliby spędzać czas – ostatni skrawek terenu jest właśnie zabudowywany, w starej części szkoły zaadaptowanej na potrzeby szkoły wąskie i zakręcone korytarze nie są przystowane do placówki szkolnej) - obiady wprawdzie gotowane w pobliskim przedszkolu, ale w szkole juz podawane są zimne - niestety zgodzę się z innymi opiniami w kwestiach wychowczych, oficjalnie problemy w klasach nie istnieją (‘zamiatanie pod dywan’) - dziecko prześladowane zazwyczaj opuszcza szkołę, bo problemu z agresorami szkoła nie potrafi rozwiązać; znajomi zabrali dziecko ze szkoły, jak podobno wielu innych rodziców; zanim to zrobili Szkoła próbowała je „naprawić” kursami albo przekonać, że jednak coś w nim jest nie tak - głównym celem Dyrekcji jest budowa kolejnych skrzydeł Szkoły, brakuje przez to czasu na mniej widoczne, ale ważniejsze sprawy jak dbanie o bezpieczeństwo emocjonalne wychowanków

5| 1 • odpowiedź • 26 marca 2023 o 23:22:21 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Gość

Jeśli komentarz ma pomóc rodzicom na wybór szkoły, to opiszę ją krótko: 1. Jest to szkoła na zasadach państwowych o bardzo przeciętnym poziomie nauczania, mimo to obowiązkowo trzeba płacić co miesiąc czesne (500+,jako miesięczną ,,dobrowolną” wpłatę na fundację szkoły). 2. Jest nowa hala sportowa jest, ale tak naprawdę nie widomo po co, bo szkoła nie może poszczycić się żadną dyscypliną. WF to dla dzieci godzinka luzu. Szkole nie istnieje też słowo wyjazdy na basen). 3. Uczniowie tej szkoły, na tle innych szkół – nie istnieją, nie mają żadnych indywidualnych sukcesów edukacyjno-sportowych, nie zajmują żadnych miejsc na olimpiadach. 4. Ta szkoła nie ma profilu ani własnego autorskiego. Żadnej kreatywności. Tu nauczanie odbywa się w wariancie minimum ( testy, testy, testy…..). 5. Ponad 90% kadry nauczycielskiej to kobiety. Poza głównym dyrektorem, także kadra dyrektorska to kobiety. Brak równowagi między żeńską i męską kadrą nauczycielską już stanowi ogromny problem i tworzy patologię. Nauczycielki kompletnie nie radzą sobie z dorastającą młodzieżą, a że mają metody edukacyno-wychowawcze jak za króla Świeczka, nie mają autorytetu wśród uczniów. Jedyną ich bronią na dzieci są punkty za zachowanie, z których i uczniowie i ich rodzice się śmieją ( 5 punktów karnych za ziewanie etc.) 6. Natomiast zamiata się pod dywan bardzo poważne naruszenia dyscypliny i mobbing między uczniami, bicia, zastraszania, zmuszania uczniów ,,słabszych” do płacenia ,,haraczu” za spokój, nie mówiąc już o wulgaryzmach na taką skalę, o jakiej się często dorosłym nie śniło. 7. Atmosfera między uczniami, rodzicami i nauczycielami jest bardzo gęsta, czemu dają otwarcie upust. 8. Szkoła ma kuchnię, ale nikt w niej nie gotuje. Zamiast tego, faszeruje się dzieci cateringowym ohydnym sztucznym jedzeniem. Co stoi na przeszkodzie, aby mając tak doskonałe warunki ,,zapleczowe”, nie zatrudnić prawdziwej kucharki? Nadmienię, że obiady miesięczne za 1 dziecko oscylują w kwocie 300 zł. 9. Świetlica dla dzieci młodszo-szkolnych jest, ale jest to typowa przeczekalnia. 10. Ta szkoła nie jest z założenia katolicka. Mimo, iż jest to szkoła pijarska, nie pielęgnuje się żadnych zasad i wartości katolickich, o czym szkoła głośno mówi i się chwali, że tu uczniami mogą być i katolicy, ateiści, innowiercy i dzieci skrajnie patologiczne, którym szkoła daje szanse. A to, że jeden patolog mając silną osobowość, jest w stanie na głowie postawić i sterroryzować klasę?.....Ooooo…. przepraszam, tu ofiara jest winna, bo nie umie się bronić. Szkoła jest taka dobra dla wszystkich, że nawet największa patologia ma się czuć w niej dobrze. 11. Katolicy są w szkole w zdecydowanej mniejszości, natomiast wierzący ,,inaczej” i ateiści w większości. 12. Wśród rodziców jest ogromny rozłam, ponieważ najsilniejsza grupa to tzw. ,,lewacy”, którzy demonstracyjnie preferują swoje poglądy i promują programy edukacyjne nie do zaakceptowania dla katolików.

32| 11 • odpowiedź • 21 marca 2023 o 14:56:25 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Karolina

Jeśli chodzi o obiady to gotuja w przedszkolu pijarskim, jest to catering. Nikt nikogo nie zmusza do jedzenia w szkole. Nasza córka sama sobie wybiera czy chce zjeść czy nie, w zależności od tego co jest danego dnia serwowane.

0| 5 • odpowiedź • 25 marca 2023 o 16:40:31 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Karolina

nie jest to zewnętrzny catering*

0| 0 • 25 marca 2023 o 16:44:28 • zgłoś naruszenie

avatar

Kasia

W mojej ocenie jest to normalna szkoła podstawowa. Dobrze zarządzana i zorganizowana. Dobrzy nauczyciele, ładny budynek. Niestety Dyrekcja pozwoliła na odejście od charakteru katolickiego szkoły co było jej najwięszym atutem. Problemem dyrekcji jest brak wizji tej szkoły (brak prawdziwej religijnej wspólnoty, brak autorskiego programu nauczania). Problem widać też w rodzicach którzy stawiają materializm w życiu codziennym i podobną postawę przekazują dzieciom. Z uwagi na duże skupienie podobnych osób i wyznawane wartości, w szkole pojawiają się problemy z tego wynikające. Brak emapti wśród dzieci i życzliwości. I potem zdziwienie Dyrekcji i nauczycieli, że jest źle. Co można zrobić aby odnowić to miejsce? Na pewno przdałaby się osoba w zarzadzie szkoły która autentycznie chciałaby wspierać i rozwijać duchową wspólnotę wśród nauczycieli, rodziców i uczniów. Może jakiś młody ksiądz z Zakonu Pijarow. Ponadto brak drugiej osoby z pasją i wizją rozwoju autorskiego programu nauczania. Obecnie nawet szkoły publiczne wprowadzają klasy dujęzyczne, klasy z profilami IT. Takiej wizji tu brakuje. A z uwagi, że trzeba "wlaczyć" z trudnymi dziećmi i niezzangażownaymi rodzicmi, brak jest miejsca na rzeczy na prawdę ważne. A negatywne komentarze są akuat wyrazem troski o to miejsce. I mimo że nie uważam że jest jakoś bardzo źle, to spodziewałam się, że będzie bardziej autentycznie i katolicko :)

28| 5 • odpowiedź • 20 marca 2023 o 12:57:41 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Rodzic • 1

Oj, prawda w oczy kole… Dyrekcja, zamiast zająć się naprawą sytuacji, wszelkie środki skierowała na usuwanie negatywnych opinii… a przecież „ feedback is a gift”… wielka szkoda… żadnej refleksji… pycha?

27| 2 • odpowiedź • 18 marca 2023 o 22:23:27 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Elżbieta • 1

Niestety wszystko wiele opinii nt agresji w tej szkole mogę potwierdzić, do klasy mojego dziecka chodzą dzieci o wysokim rozwoju intelektualnym ale niskim emocjonalnym, agresja słowna, bierna, wykluczanie, wyśmiewanie i szczurza rywalizacja o oceny. Dyrekcja kompletnie nie potrafi zadbać o rozwój emocjonalny i społeczny tych dzieci, rodzice również i rywalizacja krwawa...

24| 2 • odpowiedź • 18 marca 2023 o 12:05:20 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Dar • 1

Szczerze odradzam. Dla dobra Waszych dzieci.

32| 5 • odpowiedź • 17 marca 2023 o 10:06:36 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Gość • 5

Bardzo polecam

4| 25 • odpowiedź • 17 marca 2023 o 08:18:16 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź

Załaduj wszystkie opinie