konto

Ranking Liceów i Techników 2021!

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym opublikowaliśmy ranking Liceów i Techników 2021! Jest to już piąta edycja naszego zestawienia, z którego możecie się dowiedzieć, które szkoły w Waszym mieście reprezentują najwyższy poziom nauczania.

Podobnie jak w poprzednich latach, ranking został przygotowany dla osiemnastu miast wojewódzkich w naszym kraju. Pod uwagę wzięliśmy wyniki z egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Uwzględnione zostały również wyniki z olimpiad przedmiotowych. Ponadto, jednym z ważniejszych kryteriów rankingu były wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD). W technikach, dodatkowym kryterium branym pod uwagę były wyniki z egzaminów zawodowych. Dzięki różnorodności kryteriów, które zostały uwzględnione podczas tworzenia rankingu szkół ponadpodstawowych, można łatwo sprawdzić, które placówki dobrze przygotują Was do dalszej drogi edukacyjnej lub zawodowej.

W rankingu maksymalnie uzyskać można było sto punktów, a trzy najlepsze szkoły z danego miasta otrzymały złoty, srebrny lub brązowy order za odpowiednio pierwsze, drugie lub trzecie miejsce podium.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z rankingiem liceów i techników 2021!

Poniżej przedstawiamy Państwu pięć najlepszych liceów i techników, wybranych spośród osiemnastu miast wojewódzkich w Polsce:
 

Licea:

XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego w Warszawie – 84.562 punktów,

XIV Liceum im. Stanisława Staszica w Warszawie – 84.32 punktów,

V Liceum im. Augusta Witkowskiego w Krakowie – 83.55 punktów,

Liceum Uniwersyteckie w Toruniu – 81.934 punktów,

Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach – 81.549 punktów.

 

Technika:

Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie – 62.186 punktów,

Technikum Łączności nr 14 w Krakowie – 61.148 punktów,

Technikum Komunikacji w Poznaniu – 60.341 punktów,

Technikum Łączności w Poznaniu - 57.639 punktów,

Technikum Elektroniczne w Lublinie – 68.357 punktów.


Ranking to doskonała forma sprawdzenia poziomu danej szkoły, ponieważ kryteria brane pod uwagę są takie same dla każdej placówki. Ponadto każda szkoła uwzględniona w naszym rankingu posiada na portalu swój profil, z którego można uzyskać informacje potrzebne podczas wyboru szkoły. Oprócz podstawowych informacji teleadresowych, można tam znaleźć spis profili z uwzględnieniem języków obcych nauczanych w danej klasie, przedmiotów rozszerzonych jak i również przedmiotów branych pod uwagę podczas rekrutacji. W profilach przedstawiamy również minimalne, średnie oraz maksymalne punkty uzyskane podczas zeszłorocznej rekrutacji. Każdy ma również możliwość skorzystania z systemu liczenia punktów rekrutacyjnych wraz z uzyskaniem informacji o prawdopodobieństwie dostania się do danej klasy.

Z metodologią rankingu można zapoznać się w specjalnie zredagowanym artykule, dostępnym pod tym linkiem - metodologia 2021!

Opinie

0 /5 0 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
avatar

Jakub

Dlaczego nie ma szkół prywatnych?

2| 8 • odpowiedź • 28 kwietnia 2021 o 12:27:04 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź