konto

TOP 3 Liceów i Techników w Warszawie

Zastanawiacie się, które szkoły z Warszawy zajmują najwyższe lokaty w rankingu? Już nie musicie! Poniżej przedstawiamy TOP 3 Liceów i Techników z Warszawy według naszego rankingu. Zapraszamy również do zapoznania się z pełnym rankingiem szkół średnich w Warszawie.

XIV Liceum im. Stanisława Staszica

Liceum Staszica jest uznawane za najlepsze liceum w Warszawie zdobywając w naszym rankingu 69.55 punktów. Szkoła mieści się przy ulicy Nowowiejskiej 37a i jest jedną z największych i najstarszych placówek w Warszawie. Pierwsze miejsce w rankingu nikogo nie powinno dziwić, ponieważ szkoła może pochwalić się 100% zdawalnością z egzaminów maturalnych, a minimalny próg punktowy, umożliwiający dostanie się do klas wynosił w tym roku ponad 170 punktów.

II Liceum z Odziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego

II LO to szkoła bardzo dobrze znana z oddziałów dwujęzyczny. To właśnie te klasy są najbardziej oblegane podczas rekrutacji. W tym roku, aby dostać się do tego liceum trzeba było mieć powyżej 170 punktów. Sama placówka mieści się przy ulicy Myśliwskiej 6, niedaleko stadionu miejskiego Legii Warszawa. W naszym rankingu placówka zajęła drugie miejsce z wynikiem 65.38 punktów a wszystko to dzięki 100% zdawalności matur.

VIII Liceum im. Mikołaja Kopernika

Jeśli chodzi o VIII LO to można powiedzieć, że jest już to miejska legenda. Szkoła istnieje od 1885 roku i łączy nowoczesne metody kształcenia z szacunkiem i tradycją. W tym roku, aby dostać się do tego liceum, trzeba było mieć minimum 160 punktów. Próg wysoki lecz jak już się ktoś dostanie do wymarzonej klasy to może być spokojny o egzamin maturalny,  ponieważ to liceum również ma 100% zdawalność.

Technikum Mechatroniczne nr 1

Technikum Mechatroniczne nr 1 jest numerem jeden jeśli chodzi o warszawskie technika. W naszym rankingu zajęło pierwszą pozycję z wynikiem 64.61 punktów, a to wszystko dzięki zdawalności egzaminów zawodowych na poziomie 90% oraz prawie 100% zdawalności z egzaminów maturalnych. Szkoła oferuje nauczanie na kierunkach: Technik informatyk oraz Technik mechatronik. Aby zostać uczniem tej szkoły, trzeba było mieć ponad 150 punktów podczas tegorocznej rekrutacji.

Technikum nr 27 im. prof. Józefa Zawadzkiego

Technikum nr 27 jest uznawane za drugie najlepsze technikum w Warszawie, uzyskując w naszym rankingu 60.91 punktów. Szkoła kształci w zawodach: Technik usług fryzjerskich, Technik analityk oraz Technik chłodnictwa i klimatyzacji. Szkoła może pochwalić się prawie 100% zdawalnością matur a jeżeli chodzi o zdawalność egzaminów zawodowych to wynosi ona średnio 90%.

Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie nr 1

Na trzecim miejscu uplasowało się Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie nr 1 z wynikiem 60.21 punktów. Szkoła bardzo dobrze znana wszystkich, którzy mają do czynienia z gastronomią, ponieważ kształci na kierunkach: Technik żywienia i usług gastronomicznych, Technik hotelarstwa oraz kelner. To technikum ma jedną z najwyższych zdawalności egzaminów zawodowych, która wynosi niemal 100%. Jeżeli chodzi o egzaminy maturalne, to zdawalność jest na poziomie około 86%.

Opinie

0 /5 0 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj