konto

Koronawirus a zajęcia szkolne!

W związku z pandemią koronawirusa polski rząd podjął w zeszłym tygodniu decyzję o zamknięciu placówek oświatowych i uczelni w dniach od 12 do 25 marca. Chodź uczniowie spędzają czas w domu, z dala od szkół to nie oznacza, że mają dodatkowe wakacje. Z relacji uczniów wielu szkół, dowiedzieliśmy się, że nauczyciele zadali wiele prac domowych, tak aby ten czas mógł być dobrze wykorzystany. Ponadto Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały platformę do zdalnej nauki dla uczniów wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych - zgodnie z aktualną podstawą programową.

Jak informuje rzecznik MEN, Anna Ostrowska: "na platformie znajdują się treści, które mogą być wykorzystane w trakcie zdalnego nauczania. Naszą intencją jest to, aby uruchomiona strona była nie tylko inspiracją dla nauczycieli, ale także wsparciem w ich pracy. Stąd m.in. koncepcja "planu lekcji" z propozycjami treści na każdy dzień. To jedynie podpowiedź. Zostawiamy nauczycielom pełną dowolność w wyborze oraz wykorzystaniu opublikowanych lekcji i tematów"

Ponadto na stronach internetowych Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej można znaleźć treści przeznaczone dla ośmioklasistów czy osób przygotowujących się do egzaminów maturalnych.

Platforma do zdlanej nauki znajduje się pod adresem: www.gov.pl/zdalnelekcje.

Opinie

0 /5 0 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj