konto

Egzamin maturalny z języka polskiego 2019

Weekend majowy już za nami, tak więc przyszła pora na jeden z najważniejszych egzaminów w życiu ucznia - matura. Już dziś o godzinie 9:00, blisko 270 tysięcy maturzystów przystąpi do egzaminu dojrzałości z języka polskiego na poziomie podstawowym, który jest obowiązkowym przedmiotem egzaminu maturalnego. Matura z języka polskiego na poziomie podstawowym potrwa 170 minut i w tym czasie tegoroczni absolwenci szkół średnich będą musieli zmierzyć się z pytaniami zamkniętymi na podstawie dostępnego w teście tekstu oraz zdobytej wiedzy w szkole. Na maturzystów czeka również część otwarta egzaminu czyli długa wypowiedź pisemna na podany temat.

Natomiast o godzinie 14:00, rozpocznie się egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, który będzie trwać 180 minut. Jest to egzamin nie obowiązkowy i przystąpią do niego tylko zainteresowani absolwenci.

Wyniki egzaminu maturalnego z języka polskiego są jednym z kryteriów branych pod uwagę w czasie tworzenia rankingu szkół średnich. Sprawdź aktualny ranking szkół średnich 2019.

Arkusze z egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym.

Arkusze z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym.

Opinie

0 /5 0 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj