konto

Egzamin maturalny z języka angielskiego 2019

To już trzeci dzień zmagań absolwentów szkół średnich z egzaminami maturalnymi. W dniu dzisiejszym abiturienci zmierzą się z zadaniami z języka angielskiego na poziomie podstawowym, rozszerzonym oraz dwujęzycznym. Egzamin maturalnych z języka angielskiego na poziomie podstawowym potrwa 120 minut i rozpocznie się o godzinie 9:00. Natomiast o godzinie 14:00 rozpoczną się matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym oraz dwujęzycznym, które potrwają odpowiednio 150 i 180 minut.

Egzamin składa się z zadań rożnego rodzaju w trzech obszarach: rozumienia słuchanego tekstu, rozumienia pisanego tekstu i tworzenia wypowiedzi pisemnej.

Ubiegłoroczny egzamin maturalny z języka angielskiego wypadł bardzo dobrze. Zdawalność egzaminu wyniosła 96% a jej średni wynik na poziomie podstawowym wyniósł 73%. Średni wynik egzaminu dla poziomu rozszerzonego wyniósł 57%.

Wyniki egzaminu maturalnego z języka angielskiego są jednym z kryteriów branych pod uwagę w czasie tworzenia rankingu szkół średnich. Sprawdź aktualny ranking szkół średnich 2019.

Arkusze z egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym.

Transkrypcja do arkusza z egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym.

Arkusze z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym.

Transkrypcja do arkusza z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzony.

Opinie

0 /5 0 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj