Szkoła Roku 2024 Gdańsk - Szkoły Ponadpodstawowe
Plebiscyt "Ponadpodstawowa Szkoła Roku" to coroczna inicjatywa, której celem jest wyłonienie najlepszych placówek edukacyjnych w miastach wojewódzkich. Głosowanie, w którym uczestniczą uczniowie, nauczyciele i rodzice, jest kluczowym elementem tego wydarzenia, pozwalając na demokratyczne wybieranie zwycięzców spośród 6024 szkół z całej Polski.
W sumie zgłoszono 67 szkół z Gdańska.
Rozpoczęcie głosowania nastąpi 4 marca 2024 roku, trwając do 12 kwietnia 2024 roku. Zwycięstwo w konkursie będzie zależało od największej liczby oddanych głosów przez stronę internetową WaszaEdukacja.pl. Ogłoszenie wyników planowane jest na portalu 15 kwietnia 2024 roku.
Trzy najlepsze szkoły w każdym województwie otrzymają nagrody w postaci prestiżowego znaku jakości oraz dostępu do konta premium na portalu WaszaEdukacja.pl.
Inicjatywa ta nie tylko honoruje osiągnięcia placówek edukacyjnych, ale także stanowi bodziec do ciągłego doskonalenia procesów nauczania, przyczyniając się do podniesienia standardów edukacyjnych w regionie. "Ponadpodstawowa Szkoła Roku 2024" to promocja i docenienie istotnych osiągnięć szkół w dziedzinie edukacji oraz metody nauczania. Dzięki temu konkursowi możliwe jest wyróżnienie tych placówek, które nie tylko wyróżniają się spośród innych, ale także aktywnie przyczyniają się do rozwoju i poprawy jakości edukacji w kraju.
IX Liceum im. Krzysztofa Kolbergera
ul. Wilka Krzyżanowskiego 8, 80-271 GdańskLiczba głosów - 54
Liceum Ogólnokształcące TEB Edukacja
ul. Romana Dmowskiego 16a, 80-264 GdańskLiczba głosów - 49
III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte
ul. Topolowa 7, 80-255 GdańskLiczba głosów - 23
X Liceum Dwujęzyczne im. Lecha Bądkowskiego
ul. Kościuszki 8b, 80-451 GdańskLiczba głosów - 8
II Liceum im. dr. Władysława Pniewskiego
ul. Pestalozziego 7/9, 80-445 GdańskLiczba głosów - 1
Szkoła Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcące Marcina Gortata
ul. Janusza Meissnera 9, 80-462 GdańskLiczba głosów - 0
XX Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta
ul. Dobrowolskiego 6, 80-287 GdańskLiczba głosów - 0
Branżowa Szkoła I stopnia nr 9 im. Xymeny Zaniewskiej
ul. Lecha Kaczyńskiego 35, 80-364 GdańskLiczba głosów - 0
IV Liceum z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marynarzy Wojsk Ochrony Pogranicza
ul. Na Zaspę 31a, 80-546 GdańskLiczba głosów - 0
Liceum Programów Indywidualnych im. Wiceadmirała Józefa Unruga
ul. Polanki 124, 80-308 GdańskLiczba głosów - 0
Technikum Akademii Dobrej Edukacji im. Macieja Płażyńskiego
ul. Kołobrzeska 79, 80-391 GdańskLiczba głosów - 0
Akademickie Liceum Ogólnokształcące Lingwista im. Hymnu Narodowego
ul. Gdyńskich Kosynierów 11, 80-866 GdańskLiczba głosów - 0
Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Adamowicza
ul. Traugutta 92, 80-226 GdańskLiczba głosów - 0
Niepubliczne Liceum Szkoła Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce
ul. Kołobrzeska 77, 80-396 GdańskLiczba głosów - 0
Branżowa Szkoła Specjalna I Stopnia nr 20 im. św. Matki Teresy z Kalkuty
ul. Zgody II 6, 80-380 GdańskLiczba głosów - 0
Akademickie Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży
al. Legionów 13a, 80-444 GdańskLiczba głosów - 0
Branżowa Szkoła Specjalna I Stopnia nr 19 im. Stefana Batorego
ul. Stefana Batorego 26, 80-251 GdańskLiczba głosów - 0
Technikum nr 4 im. Obrońców Poczty Polskiej
ul. Podwale Staromiejskie 51/52, 80-845 GdańskLiczba głosów - 0
XV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zjednoczonej Europy
ul. Pilotów 7, 80-460 GdańskLiczba głosów - 0
Liceum Akademii Dobrej Edukacji im. Macieja Płażyńskiego
ul. Kołobrzeska 75, 80-396 GdańskLiczba głosów - 0