konto

Ranking Liceów Wrocław 2018 2018

W rankingu liceów we Wrocławiu, który zorganizowany został przez portal WaszaEdukacja.pl, wzięło udział 22 liceów, spełniając tym samym wymogi regulaminu. Podczas tworzenia rankingu pod uwagę brane były wyniki egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym, wskaźnik Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD) oraz osiągnięcia z olimpiad przedmiotowych. Wszystkie dane do rankingu pozyskane zostały ze sprawdzonych źródeł, takich jak OKE, CKE, MEN oraz innych placówek oświatowych. Pełna lista liceów z Wrocławia i ich punktacja znajduje się w tabeli poniżej.

MiejscePlacówkaPunkty
1Złoty medal XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej Wrocław 65.92 pkt
2Srebny medal III Liceum im. Adama Mickiewicza Wrocław 61.73 pkt
3Brązowy medal XII Liceum im. Bolesława Chrobrego Wrocław 54.61 pkt
4 VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego Wrocław 54.43 pkt
7 IX Liceum im. Juliusza Słowackiego Wrocław 50.47 pkt
5 VIII Liceum im. Bolesława Krzywoustego Wrocław 49.37 pkt
6 XIII Liceum im. Aleksandra Fredry Wrocław 49.32 pkt
8 V Liceum im. gen. Jakuba Jasińskiego Wrocław 48.85 pkt
9 IV Liceum im. Stefana Żeromskiego Wrocław 46 pkt
10 VI Liceum im. Bolesława Prusa Wrocław 45.51 pkt
11 X Liceum im. Stefanii Sempołowskiej Wrocław 44.92 pkt
12 XVII Liceum im. Agnieszki Osieckiej Wrocław 44.73 pkt
13 II Liceum im. Piastów Śląskich Wrocław 42.21 pkt
14 XV Liceum im. mjr Piotra Wysockiego Wrocław 41.7 pkt
15 I Liceum Mistrzostwa Sportowego Wrocław 36.41 pkt
16 XXIV Liceum z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego Wrocław 35.6 pkt
17 XI Liceum im. Stanisława Konarskiego Wrocław 35.05 pkt
18 II Liceum Mistrzostwa Sportowego Wrocław 35 pkt
19 XXX Liceum z Oddziałami Integracyjnymi Wrocław 34.65 pkt
20 XXIX Liceum im. Czesława Miłosza Wrocław 34 pkt

1 Miejsce

Najlepszym liceum we Wrocławiu w 2020 roku z 82.637 punktami zostało Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej, które mieści się przy alei Aleksandra Brücknera 10. Liceum nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu po raz kolejny zajęło pierwsze miejsce w rankingu liceów wrocławskich. Dzięki systemowi wspierania uzdolnień oraz współpracy z wyższymi uczelniami uczniowie uzyskują wysokie wyniki z egzaminu dojrzałości oraz liczne sukcesy uczniów w krajowych i międzynarodowych olimpiadach przedmiotowych.

2 Miejsce

Na drugim miejscu uplasowało się III Liceum im. Adama Mickiewicza uzyskując 80.223 punktów. Jak widać różnica między pierwszym a drugim miejscem była niewielka. III Liceum im. Adama Mickiewicza również broni swojej drugiej lokaty z zeszłorocznego rankingu i to z dosyć dużą przewagą nad miejscem trzecim. Szkoła istnieje od 1946 roku a imię patrona, Adama Mickiewicza przyjęła w 1956. Aktualny budynek szkoły znajduje się przy ul. Składowa 5. To wrocławskie liceum zasługuje na tak wysokie miejsce w rankingu, ponieważ zdawalność z egzaminów maturalnych jest w ciągu ostatnich lat na najwyższym poziomie.

3 Miejsce

Na ostatnim miejscu podium znalazło się XII Liceum im. Bolesława Chrobrego, które uzyskało 72.844 punktów. W porównaniu do zeszłorocznego rankingu, jest to awans o dwie lokaty. Liceum powstało w 1956 roku, tak więc już od ponad 60 lat kształci młodych wrocławian. Aktualnie szkoła znajduje się przy pl. Orląt Lwowskich 2a. Wielu kandydatów wybiera tę szkołę ze względu na wysoki poziom nauczania co przekłada się na wysoki wyniki oraz na wysoki próg punktowy podczas rekrutacji.

Wrocławto stolica województwa dolnośląskiego oraz bardzo urocze miasto, w którym mieszka ponad 600 tys. ludzi. Doliczyć jeszcze należy wielu przyjezdnych studentów, którzy przyjeżdżają do Wrocławia aby studiować w jednych z najlepszych uczelni w kraju. We Wrocławiu, wybór liceum nie jest duży, przez to zakwalifikowanie się do nie których placówek podczas rekrutacji jest naprawdę trudne ze względu na bardzo dużą ilość chętnych osób. Oferta edukacyjna jest szeroka i zaspakaja każdego, od humanistów po osoby z uzdolnieniami nauki języków obcych a skończywszy na umysłach ścisłych. Z pełną ofertą liceów można zapoznać się na naszej Wyszukiwarce Profili.

Oczywiście wszystkim szkołom z Wrocławia gratulujemy wysokich wyników, a w szczególności pierwszej trójce, która prezentuję naprawdę najwyższy poziom edukacji. Zachęcamy również do zapoznania się z rankingiem techników we Wrocławiu. Metodologia rankingu znajduje się pod adresem:

Metodologia

Partnerzy Rankingu:

E-korepetycje logo

Rankingi w innych latach:

Medal Licea Medal Technika Medal Licea Medal Technika Medal Technika Medal Licea Medal Technika