konto
XXVII Liceum im. Zesłańców Sybiru

Ocena: 3.11

Oceń Placowkę

XXVII Liceum im. Zesłańców Sybiru Lublin

XXVII Liceum im. Zesłańców Sybiru

Rodzaj:liceum / publiczna

Strona:Przejdź na stronę szkoły

e-mail:poczta@lo27.lublin.eu

Tel.:(81) 527-67-33

Adres:ul. Biedronki 13, 20-543 Lublin

Języki: język angielski język hiszpański język niemiecki

XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Zesłańców Sybiru w Lublinie funkcjonuje od 1 września 2008 roku. Prowadzi klasy mundurowe o specjalnościach: bezpieczeństwo wewnętrzne i obrona terytorialna, wojskowe z podstawami ratownictwa oraz detektywistyczne. W szkole realizowane są programy autorskie z przedmiotów: przysposobienie wojskowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, techniki samoobrony i podstawy ratownictwa. Program klas obejmuje m.in. elementy musztry, strzelectwo, topografię. Uczniowie uczestniczą w obozach kondycyjno – szkoleniowych. Patronat nad klasami sprawuje 2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej i Związek Strzelecki Strzelec - Jednostka Strzelecka 2010 OSW. Szkoła współpracuje z Komendą Miejską Policji w Lublinie.

Liceum ściśle współpracuje ze Związkiem Sybiraków, Stowarzyszeniem „Środowisko Borowiczan – Sybiraków”, Muzeum Narodowym w Lublinie, IPN Oddział w Lublinie, Lubelskim Stowarzyszeniem Pamięci Zesłańców Sybiru, Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”, Fundacją Niepodległości, Wydziałem Matematyki, Fizyki i Informatyki oraz Wydziałem Chemii UMCS w Lublinie. Szkoła od 2017 roku organizuje corocznie Międzyszkolny Konkurs „Co nam przekazują Zesłańcy Sybiru?”. W 2021 roku we współpracy ze Związkiem Sybiraków Oddział w Lublinie, Lubelskim Stowarzyszeniem Pamięci Zesłańców Sybiru oraz Lubelskim Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej liceum stworzyło Mobilną Grę Historyczną „Przeszliśmy – Niepokonani” poświęconą miejscom pamięci o Zesłańcach Sybiru w Lublinie.

XXVII LO prowadzi wieloletnią wymianę międzynarodową ze szkołami z 21 krajów w ramach programu Erasmus+.

Szkoła otrzymała dyplomy Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze oraz za szczególne osiągnięcia artystyczne. W 2022 roku liceum zdobyło Certyfikat “Szkoła Innowacji” przyznany w kategorii „Szkoła – Lider Innowacji” w ramach  X edycji projektu „Szkoła Innowacji” prowadzonego przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Uczniowie liceum dwukrotnie zwyciężyli w 2019 i 2020 roku w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

Sprawdź jak dojechać z jakdojade.pl

sprawdź

Profile i Punkty XXVII Liceum im. Zesłańców Sybiru na rok 2023/2024

Matury 2022 - XXVII Liceum im. Zesłańców Sybiru

Język polski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Matematyka

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Język angielski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Osiągnięcia Szkoły

Opinia o XXVII Liceum im. Zesłańców Sybiru Lublin

3.11 /5 28 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
avatar

Adam

Dzień otwarty bez polotu. Sztucznie pousmiechani wszyscy. Czuć, że to pokazówka. Do pięt nie dorastacie XIV LO. Dziadostwo. Byłem drugi raz i nic nowego. Ale decyzję podjąłem, że nie tu. Pogadałem z ludźmi. Ciągłe jakieś przymusowe wyjścia, a wycieczek dla funu wcale. Co wymyśli jakaś klasa, to dyrektorka spuszcza z wodą. Opinia uczniów dla mnie ważna, ale tu się nie liczy.

0| 0 • odpowiedź • 31 maja 2023 o 18:12:15 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Rodzic

Jak dla mnie za dużo wyjść klas na przeróżne uroczystości ze sztandarem i bez.Wszystko kosztem nauki i czasem zdrowia uczniów. Trochę jak za komuny, tylko w odwrotną stronę. Myślę, że matura powinna być priorytetem. Niestety kiedy się mają uczyć? Nauczyciele się starają. Nie mam zastrzeżeń. Mniej capstrzyków szanowna dyrekcjo, a szkoła będzie super!

0| 3 • odpowiedź • 23 maja 2023 o 19:31:30 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Mateusz

Ogólnie się zgadzam, że szkoła nie jest zła, tylko nową nauczycielkę od WOS bym zmienił. Nic na lekcjach nie robi. Połowa klasy siedzi w telefonach. Reszta nauczycieli spoko. Dyrekcja też ok. Pedagog zawsze coś doradzi, choć lepiej do niej nie trafić, jak się coś wygłupi. Zaraz dzwoni do przodków. Ogólnie szkoła na luziku. Mocno trzeba podpaść żeby narzekać. Dla mnie w porządku.

1| 2 • odpowiedź • 20 maja 2023 o 16:25:37 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Karolina

Lubię tą szkołę i lubię swoją klasę. Poziom jest dość wysoki, ale ci słabsi mogą liczyć na pomoc nauczycieli. Są dodatkowe zajęcia. Każdy znajdzie coś dla siebie. Namówiłam brata i też się wybiera do kryminalistycznej. Polecam.

1| 2 • odpowiedź • 19 maja 2023 o 20:14:50 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

***

Na przerwie tak, na lekcji nie bardzo

0| 0 • 22 maja 2023 o 18:51:19 • zgłoś naruszenie

avatar

Kasia

Też jestem zadowolona z wyboru szkoły. Moim zdaniem nauczyciele i dyrekcja sympatyczni i na poziomie. Uczniowie też super. Każdy się wspiera. A za moment jedziemy na obóz. Są dwie tury, więc z tym brakiem wyjazdów to nieprawda.

1| 1 • odpowiedź • 19 maja 2023 o 17:43:37 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Uczennica

Do wojska po tej szkole może nie, ale z takim talentem i zacięciem musisz się zająć literaturą. Ja do tej szkoły przyszłam z innej, w trakcie roku szkolnego.Jedno z lubelskich liceów, nie będę pisać jakie. Nie chodzi o to, żeby na kimś się odegrać. W XXVII LO jest prawdziwie sympatyczna atmosfera. Rozumiem, że pewnych nauczycieli nie lubisz i krytykujesz, innych chwalisz. Pamiętaj, że to twoja opinia, z którą ja się nie zgadzam. Jeśli miałaś jakiś problem trzeba było zmienić szkołę. Ja tak zrobiłam i jestem zadowolona. Wybór XXVII był strzałem w dziesiątkę. Uważam, że wszyscy nauczyciele i obie panie dyrektor są mili i kompetentni, a pani psycholog zawsze wysłucha i poradzi.

1| 4 • odpowiedź • 18 maja 2023 o 21:43:08 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Uczennica

Szkoła porażka, pierwsza klasa jakoś leci i nie jest aż tak źle, lecz później z każdym rokiem jest coraz gorzej. Większość nauczycieli nie ma totalnie szacunku do uczniów, maja wysokie ego ale kompetencji brak. Budynek w stanie średnim, no chyba ze jak przyjechał minister edukacji to było podnoszenie jego poziomu, niestety tylko na korytarzach. W klasie maturalnej robi się wyścig bo przecież przez 3 lata nauczyciele mają wywalone, najlepiej udupić ucznia. Nowa nauczycielka z matmy to cudowna kobieta, pogadasz z nią na luzie ale również coś zrozumiesz. Pani Jola z chemii to równie cudowna i ciepła kobieta. Poziom angielskiego bardzo niski, polonistki robią co chcą i oceniają jak maja ochotę, Pan Cezary z historii bardzo przyjemna osoba, przykłada sie do lekcji i zależy mu aby uczeń zdał. Pani z Informatyki tez bardzo fajna. Nowa pani z biologi to zło, oczekuje od uczniów kultury a sama jej nie ma, mając podstawę próbuje robić rozszerzenie, okropna kobieta. Poziom wychowania fizycznego również leży, od szkoły mundurowej wymaga sie jakiegoś poziomu, tutaj nauczyciel da ci piłkę i rób co chcesz on siedzi na ławce i sie nie ruszy, siłownia to nawet nie zasługuje aby być tak określana. Jeśli chodzi o wuefistów to Pani Dominika bardzo miła, Pani Monika wybiera sobie ulubione klasy i osoby, jest leniwa i niesympatyczna, Pan Groszek ego top, Pan Wojtek nie jest zły ale trochę za dużo sobie pozwala. Major do pogadania i zapalenia, Inspektor szczery i specyficzny ale bardzo w porządku. Jeśli chodzi o dyrekcje to bardzo zaniża to poziom szkoły, główna dyrektorka jeszcze jakoś ujdzie ale za świetna to nie jest, vicedyrektor nie zasługuje na swoje stanowisko, arogancka i niekulturalna, brak szacunku do rodzica, ucznia oraz nauczyciela. Uczy angielskiego a nawet go nie potrafi, na lekcje jak przyjdzie to cud. Nauczyciele z długim stażem są ponad a większość jest okropna, niestety młodzi nauczyciele którzy maja do nas podejście i zapał do pracy są nieszanowani przez dyrekcje i doprowadzani do załamania psychicznego. Wycieczka to cud, wszystko jest zabronione przez dyrekcje. Wszystkie problemy są zamiatane pod dywan, nie dostaniesz pomocy ani wsparcia. Ta szkoła bardzo niszczy psychikę, jeśli masz słaba to omijaj tą szkole szerokim łukiem, jeśli chcesz iść do wojska to na pewno nie po ten szkole.

4| 4 • odpowiedź • 14 maja 2023 o 18:25:39 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

XYZ

Ja pir...niczę. wszyscy ci goście cie uczą, że wszystkich znasz? Tych od wf to tam wymieniłaś chyba wszystkich z całej szkoły. Do tych dyrektorek to po co chodzisz? Na dywanik czy taka grzeczna jesteś, a ona arogancko cie traktuje. Ja nie mogę. Beka. I Ile tych polonistek cie uczy, ze wiesz, że wszystkie oceniają jak chcą. Nie wiem czy szkoła, czy coś innego, ale masz naje...i te psychikę zniszczoną masz.

0| 1 • odpowiedź • 20 maja 2023 o 17:51:44 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Gość

Poszedłbym do IX wiedząc że poziom jest taki niski. Tam też jest geo wos no i wycieczki jakieś itd erasmusy tutaj to trzeba być albo w chórze albo podlizywać się tym na górze aby gdzieś pojechać. Ale da się przeżyć niektórzy nauczyciele spoko można pogadać pożartować bez spiny

0| 1 • odpowiedź • 05 maja 2023 o 14:44:02 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Jakub

Marnujesz się. Taki niski poziom! Tragedia, skrzydeł nie rozwiniesz. Szkoda mi Cię. To sobie choć bez spiny pogadaj z niektórymi nauczycielami. W końcu, to główny powód dla którego wybiera się szkołę: pogadać bez spiny. No ale, że taki talent się marnuje, taki mózg. Idź do tej IX, a tu wpadaj pogadać bez spiny. Przecież pogadają z tobą też jak zmienisz szkołę.

0| 1 • odpowiedź • 05 maja 2023 o 22:41:51 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź

Załaduj wszystkie opinie