konto
XXI Liceum im. gen. Władysława Andersa

Ocena: 2.56

Oceń Placowkę

Profile XXI Liceum im. gen. Władysława Andersa Poznań

1AL / Architektura Design rok: 2024/2025

Języki obce: język angielski język hiszpański język niemiecki język rosyjski

Przedmioty rozszerzone:

geografia (obowiązkowy) historia sztuki (obowiązkowy)
Przedmioty punktowane
pierwszy:drugi:trzeci:czwarty:
język polskimatematykajęzyk obcygeografia
Punkty w roku 2023/2024
minimalneśredniemaksymalne
134.7150.68175.25
Obliczanie punktówOblicz Punkty
max punkty dodatkowe punktytwoje punkty
2000 -

Opis:

Klasa o specjalności architektura & design powstała z myślą o kandydatach kreatywnych, wrażliwych na piękno, ciekawych świata i lubiących podróże. Ponieważ jesteśmy przekonani, że na współczesnym rynku pracy ważna jest nie tylko wiedza ale także praktyka, proponujemy zajęcia terenowe, warsztaty w pracowni architektury & designu oraz kontakt z dobrym wzornictwem (wykłady, spotkania z kreatorami designu, targi i wystawy, zajęcia muzealne). Doświadczeni nauczyciele naszego Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Budowlanego oraz wykładowcy współpracujących ze szkołą uczelni wyższych wprowadzą uczniów w tajniki architektury i szeroko pojmowanego designu. Proponujemy także udział w warsztatach, których celem jest uwrażliwienie uczniów na estetykę otoczenia, a także zachęcenie do czynnego udziału w tworzeniu przyjaznej przestrzeni z zachowaniem troski o środowisko.

Udział w projektach, mających na celu poznanie bliższej i dalszej okolicy, ułatwi w przyszłości podjęcie pracy w branży turystycznej. Absolwenci, którzy odnajdą w sobie pasję odkrywcy, będą mogli kształcić się w takich zawodach, jak: archeolog, geolog, kulturoznawca czy reporter. Dla uczniów obdarzonych wyobraźnią przestrzenną i pasją tworzenia nauka w klasie architektury i designu może być początkiem drogi do zdobycia kwalifikacji zawodowych w takich specjalnościach, jak: projektant wnętrz, scenograf teatralny, projektant kostiumów, charakteryzator, urbanista, historyk sztuki.

Jeśli nie znosisz szarzyzny i nudy, jeśli lubisz oryginalne przedmioty i zaskakujące, pełne niespodzianek wnętrza to nasza propozycja z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

1BL / Projektowanie gier komputerowych rok: 2024/2025

Języki obce: język angielski język hiszpański język niemiecki język rosyjski

Przedmioty rozszerzone:

język obcy (obowiązkowy) język polski (obowiązkowy)
Przedmioty punktowane
pierwszy:drugi:trzeci:czwarty:
język polskimatematykajęzyk obcyWOS
Punkty w roku 2023/2024
minimalneśredniemaksymalne
105.8129.83176.45
Obliczanie punktówOblicz Punkty
max punkty dodatkowe punktytwoje punkty
2000 -

Opis:

Modny, cieszący się dużą popularnością kierunek. Projektowanie gier to unikatowa oferta kształcenia na poziomie ponadpodstawowym w Poznaniu.

Jest to klasa dla uzdolnionych plastycznie pasjonatów gier komputerowych. Daje możliwość połączenia umiejętności projektowania i tworzenia scenariuszy z efektowną oprawą wizualną. Nauka języka polskiego na poziomie rozszerzonym umożliwi uwzględnienie odniesień literackich (science fiction, literatura fantasy, powieść grozy) i poszerzenie kompetencji kulturowych o zagadnienia związane z szeroko pojętymi sztukami wizualnymi (film, komiks, graffiti, body art). W tworzeniu artystycznej wizji gry pomoże Ci także dobra znajomość zagadnień związanych z kulturą masową oraz opanowanie języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Klasa powstała we współpracy w Wyższą Szkołą Umiejętności Społecznych. Zajęcia warsztatowe prowadzą doświadczeni wykładowcy tej uczelni. Dla uczniów obdarzonych wyobraźnią i pasją tworzenia ten profil może być początkiem drogi do zdobycia kwalifikacji w bardzo prestiżowej branży gier komputerowych. Praca projektanta gier jest odpowiednikiem pracy reżysera filmowego. Polega na wymyślaniu i konstruowaniu fabuły oraz zasad gry. Dobry projektant potrafi stworzyć pasjonującą fabułę i oczarować graczy swoją własną, niepowtarzalną wizją świata.

Zajęcia uzupełniające z zakresu sztucznej inteligencji (AL) pozwolą kandydatom poznać tajniki działania tego narzędzia oraz jego wpływ na funkcjonowania nowoczesnego świata. W trakcie naszych zajęć poznacie korzyści i zagrożenia płynące z wykorzystania sztucznej inteligencji. Przekonacie się, że sztuczna inteligencja znacząco przyspiesza proces nauki i pomaga w rozwiązywaniu skomplikowanych zadań.

Jeśli jesteś obdarzonych wyobraźnią i nie brakuje Ci kreatywności, to wybór tej klasy może być początkiem kariery zawodowej w takich profesjach, jak: autor konceptów fabularnych, grafik komputerowy, projektant lub producent gier, specjalista marketingu wizualnego, ekspert w zakresie reklamy, animator kultury.

Przedmioty rozszerzone: język polski, język angielski

Przedmiot uzupełniający: pracownia projektowania gier z elementami sztucznej inteligencji. Przedmioty punktowane: język polski, matematyka, język obcy nowożytny, wiedza o społeczeństwie