XVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego Warszawa
XVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

Ocena: 3.38

Oceń Placowkę

XVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego Warszawa

XVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

Rodzaj: liceum / Szkoła Publiczna

Strona: Przejdź na stronę szkoły

e-mail: [email protected]

Tel.: (22) 620-50-58

Adres: ul. Elektoralna 5/7 , 00-137 Warszawa

Ogólne zasady pracy dydaktycznej w XVII LO 1. XVII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi kontynuuje i rozwija dotychczasowe najlepsze tradycje i osiągnięcia Szkoły. 2. Szkoła daje młodzieży szerokie przygotowanie ogólnokształcące, rozwija zainteresowania uczniów, stwarza przyjazną atmosferę i daje poczucie bezpieczeństwa. 3. W trakcie rekrutacji kandydaci do szkoły wybierają klasę, w której realizują kształcenie w zakresie rozszerzonym z dwóch przedmiotów stanowiących dla tej klasy profil kształcenia. Od klasy drugiej uczniowie realizują trzeci wybrany przedmiot rozszerzony. Pozostałe przedmioty nauczane są w zakresie podstawowym. 4. Szkoła kształci wszystkich uczniów w zakresie dwóch języków obcych w grupach uwzględniających stopień zaawansowania znajomości języka obcego. 5. Szkoła prowadzi ciąg klas dwujęzycznych, polsko-niemieckich, w których język niemiecki nauczany jest na poziomie pozwalającym na (nieobowiązkowe) przystąpienie do egzaminu Deutsches Sprachdiplom Stufe II (poziom C1 według europejskich standardów kompetencji językowych). Zdanie tego egzaminu oraz polskiej matury uprawnia do podjęcia studiów w Niemczech bez konieczności zdawania dodatkowego egzaminu z języka niemieckiego. Klasy dwujęzyczne uczestniczą w projektach międzynarodowych, wymianach młodzieży ze szkołami partnerskimi w Niemczech, co wspiera Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (Jugendwerk). Klasy pierwsze dwujęzyczne rekrutują kandydatów z odpowiednią znajomością języka niemieckiego. Ich program nauczania odpowiada programom pozostałych klas, ale język niemiecki prowadzony jest w wymiarze 6 godzin tygodniowo. W roku 2015/2016 zostaną utworzone dwie dwujęzyczne klasy pierwsze z językiem angielskim jako drugim językiem obcym: klasa 1B z rozszerzonym zakresem nauczania matematyki, geografii i trzeciego wybranego przedmiotu oraz klasa 1F z rozszerzonym zakresem nauczania historii, wiedzy o społeczeństwie i trzeciego wybranego przedmiotu. 6. Szkoła organizuje liczne koła zainteresowań. Uczniowie wydają gazetkę szkolną ?Modrzewiak?, realizują autorskie audycje w szkolnym radiowęźle, organizują liczne przedsięwzięcia o charakterze charytatywnym, wykonują projekty, uczestniczą w różnych dodatkowych zajęciach sportowych i artystycznych. 7. Szkoła organizuje obóz integracyjny dla uczniów klas pierwszych, obóz zimowy dla uczniów klas drugich, różne wycieczki programowe, konkursy szkolne oraz dodatkowe zajęcia o charakterze konsultacji, nastawione na zindywidualizowaną pracę z uczniami.

Zaproponuj zmianę

Sprawdź jak dojechać z jakdojade.pl

sprawdź

Profile i Punkty XVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na rok 2018/2019

Ranking Liceów Warszawa

Matury XVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

Język polski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Matematyka

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Język angielski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Opinia o XVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

3.38 /5 -24 oceniających

przyznane przez 7 osób

przyznane przez 3 osób

przyznane przez 1 osób

przyznane przez 0 osób

przyznane przez 13 osób

avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinię akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl
avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
avatar

uczeń

nicht schlecht

1| 0 • odpowiedź • 23 grudnia 2018 o 00:44:38 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Aga • 2

Mój syn, który miał nie zdać z geografii i z tego powodu go przeniosłam, ma w nowej szkole same piątki z tego przedmiotu i będzie zdawał maturę rozszerzoną. Z próbnej (bez nauki!) dostał 60%. Przerost ambicji nauczyciela czy złośliwość??? Daje AŻ 2 gwiazdki, bo miał we Fryczu fajną wychowawczynię. Generalnie nie polecam.

0| 0 • odpowiedź • 14 grudnia 2018 o 13:55:47 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Tomasz • 5

Córa skończyła tę szkołę w 2018, dostała się na prawo, tak jak mówił pan dyrektor na zebraniu, szkołę tę kończą uczniowie, którzy dostają się na najlepsze kierunki studiów. Wyniki córki to matematyka 93%, polski rozszerzony 94% angielski rozszerzony 87% .Dodam, że córka kujonem nie była Pan dyrektor świetny biolog, ogromna wiedza i zaangażowanie, szacunek uczniów.

1| 0 • odpowiedź • 22 listopada 2018 o 22:41:29 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

K.

Jest jeden bardzo dobry fakultet z rozszerzonej matematyki, matematyczka poświęca dużo swojego dodatkowego czasu i są efekty na maturze.

1| 0 • odpowiedź • 12 lipca 2018 o 19:55:52 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Natalia • 5

Bardzo dobra szkoła, normalni uczniowie, głównie przyjezdne dzieciaki chcące się uczyć. Nie ma chuligaństwa i snobstwa. Wielu naprawdę przyzwoitych i wkładających serce nauczycieli. Matura zdawalność 100%

0| 0 • odpowiedź • 07 lipca 2018 o 00:00:08 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

uczen • 5

fajnie jest

1| 0 • odpowiedź • 06 maja 2018 o 20:09:53 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

J.

Jestem rodzicem tegorocznego maturzysty i całkowicie zgadzam sie z poniższą opinią, jakkolwiek osobiście dodatkowo mam negatywne zdanie o trzecim rozszerzeniu, które jest od II klasy tzn o fakultatywnej formie jego nauczania, w efekcie której inny nauczyciel uczy podstawy a inny rozszerzenia. Jak napisała uczennica w wypowiedzi ponizej - jeśli przedmiot nie jest ściśle związany z profilem klasy, dostaje do podstawy słabego nauczyciela a do rozszerzenia mocnego. Ostatecznie materiał często nie uzupełniał się i nie obyło się bez korepetycji, które wyrównywały wiedzę z podstawy. Ponadto odnoszę wrażenie , ze szkoła ma kiepsko zaplanowany tok nauki. W I klasie praca nie była zbyt intensywna, w II było już ostrzej, w III - masakra i absolutna rzeź. W czasie gdy w innych liceach robione sa juz wyłacznie powtórki, we Fryczu materiał przerabiany jest do ostatniej lekcji. Język polski skończył sie praktycznie na II wojnie. Niezbędne sa prywatne korepetycje do zrealizowania programu liceum. Uczniowie są przemęczeni i kompletnie nie maja czasu na efektywną , samodzielną naukę. Podsumowując - miesięczny koszt niezbędnej dodatkowej nauki mojego abiturienta w klasie maturalnej wyniósł około 1500 zł a w szczycie przygotowań nawet 2000 zł. Mając wcześniejsze zupełnie inne doświadczenia z konkurencyjnych warszawskich liceów - szczerze nie polecam . Chyba że coś zmieni program 4-letniego LO.

6| 0 • odpowiedź • 29 kwietnia 2018 o 02:16:17 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Ania

Jestem tegoroczną absolwentką Frycza i po trzech latach w tej szkole mam wyrobioną opinię na jej temat. Byłam w klasie biologiczno- chemicznej i muszę przyznać, że rozszerzenia zrealizowane były świetnie. Nauczyciele z pasją, bardzo zaangażowani w swoją pracę, starali się jak najlepiej przekazać nam swoją wiedzę. To samo klasa mat-geo mogłaby powiedzieć o nauczycielu geografii, który co roku zgarnia nagrodę za najciekawiej prowadzone lekcje. Trzeba Fryczowi przyznać, że rozszerzenia realizuje bardzo dobrze i uczniowie naprawdę mogą na tym skorzystać. Fajną opcją jest też realizacja 3 przedmiotu rozszerzonego od drugiej klasy, co daje nam jeszcze więcej możliwości. Języki obce też są na bardzo wysokim poziomie. I na tym plusy tej szkoły niestety się kończą. Jeżeli chodzi o pozostałe przedmioty, takie jak matematyka i polski, jest to DRAMAT. Klasy niematematyczne dostają bardzo kiepskich nauczycieli, na których zdecydowanie nie można liczyć w przygotowaniach do matury. W mojej klasie nie było ani jednej osoby, która nie miałaby korepetycji. Na lekcjach panował chaos, zamazana tablica, 5 sposobów rozwiązania jednego, prostego zadania. Czasem sama nauczycielka gubiła się w swoim rozumowaniu. Miałam wrażenie, że z lekcji wychodzę z mniejszą wiedzą, niż na nią przyszłam. Jeśli chodzi o język polski - śmiech na sali. Gdyby nie samodzielna praca bardzo ambitnych uczniów, nikt po lekcjach z moją polonistką nie zdałby matury. Przez 3 lata ani razu nie omówiła jak należy analizować wiersz,(na maturze do wyboru jest rozprawka lub analiza wiersza) maturze ustnej poświęciła raptem 2 lekcje. Szczere obawy o maturę z polskiego zgłaszane były do wychowawcy i dyrekcji, nic się jednak nie zmieniło. Najgorsze jest to, że dyrektor wie o wszystkim, o słabym poziomie polskiego i matematyki, a mimo wszystko nic z tym nie robi. Dlaczego? Żeby uniknąć plotek, złej sławy na mieście. Zależy mu przede wszystkim na renomie, dobrych opiniach i wysokiej pozycji w rankingu. Uczeń jest tu stawiany na drugim albo i dalszym planie. Również inni nauczyciele nie wykazują się troską o dobro ucznia. W sytuacjach takich jak zagrożenie czy jedynka na semestr z przedmiotu uczeń traktowany jest jako "ten zły" - leń, który nie szanuje ciężkiej pracy nauczyciela. Uczniom nie proponuje się pomocy, wspólnego znalezienia przyczyny problemu. Po prostu bierz się do roboty i nie marudź. Znam kilka osób, które przez ogromną presję, wyścig szczurów (który po cichu promowany jest w tej szkole), a także brak zrozumienia i wsparcia ze strony nauczycieli, popadło w depresję. Nie bez powodu większość absolwentów "nienawidzi tej szkoły". Również wiele do życzenia pozostawia sytuacja, w której maturzysta 2 dni przed zakończeniem roku dowiaduje się czy w ogóle zostanie dopuszczony do matury. Takich kwiatków i absurdów bywało wiele. Podsumowując, Frycz ma kiepski stosunek do ucznia, nauczyciele albo świetni albo beznadziejni. Swoje wysokie miejsce w rankingu zawdzięcza ogromnej pracy uczniów i korepetytorów, a nie nauczycieli-czym tak lubi chwalić się dyrektor. Jeśli ktoś liczy na to, że szkoła dobrze przygotuje go do matury (nie tylko rozszerzonej), a także nie będzie musiał latać i szukać korepetycji z co drugiego przedmiotu - Frycza zdecydowanie nie polecam.

13| 12 • odpowiedź • 28 kwietnia 2018 o 23:20:18 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Monika

Witam, A jak nazywała się ta nauczycielka od polskiego, bo mój syn w tym roku idzie do Lo Modrzewskiego i trochę się przestraszyłam. Do klasy biol-chem.. Pozdrawiam

0| 0 • odpowiedź • 20 czerwca 2018 o 14:47:32 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Monika

Moja córka miała tam świetną nauczycielkę od polskiego, wprawdzie 2 na koniec roku , ale za to matura rozszerzona na 93%

1| 0 • 06 lipca 2018 o 23:56:08 • zgłoś naruszenie

avatar

uczeń

Pani W. - ale chyba pracowała na niepełny etat , wiec może już jej nie będzie. W pewnym momencie była ostra awantura, kiedy Pani W. poszła na zwolnienie lekarskie i na zastępstwach okazało sie jak bardzo klasa maturalna jest opóźniona z programem. W październiku nie było łatwo znaleźć dobre korepetycje.

0| 0 • 12 lipca 2018 o 20:10:12 • zgłoś naruszenie

avatar

Aga • 5

Bardzo dobre

1| 2 • odpowiedź • 20 kwietnia 2018 o 11:56:06 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Dora

Nie polecam, beznadziejni nauczyciele

2| 0 • odpowiedź • 11 kwietnia 2018 o 15:03:19 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź

Załaduj wszystkie opinie

Wyszukiwarka Kierunków Studiów
Ranking Szkół Średnich 2018