konto
XIV Liceum im. Kazimierza Wielkiego

Ocena: 4.14

Oceń Placowkę

Profile XIV Liceum im. Kazimierza Wielkiego Poznań

A1 / artystyczno-pedagogiczna ARTE rok: 2022/2023

Języki obce: język angielski język hiszpański

Przedmioty rozszerzone:

historia sztuki (obowiązkowy) język hiszpański (obowiązkowy) wos (obowiązkowy)
Przedmioty punktowane
pierwszy:drugi:trzeci:czwarty:
język polskimatematykahistoriawos
Punkty w roku 2022/2023
minimalneśredniemaksymalne
154.25159.59170.4
Obliczanie punktówOblicz Punkty
max punkty dodatkowe punktytwoje punkty
2000 -

Opis:

Lubisz malować, rysować, tworzyć? Interesujesz się sztuką? Pragniesz być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami kulturalnymi i społecznymi? Chcesz poznawać zabytki naszego miasta i okolic? Pasjonuje Cię historia sztuki i twórczość wybitnych światowych artystów? Lubisz pracować z ludźmi? Chcesz poznać prawidłowości, które na co dzień kierują społeczeństwem? Wiążesz swoją przyszłość z pracą z dziećmi i młodzieżą?

 Wybierz klasę Arte!

Pomyśl, że możesz zbliżyć się do niezwykłego świata  sztuki, ucząc się jednocześnie języka hiszpańskiego w trybie rozszerzonym. To wszystko w pakiecie u nas, w XIV LO! Jesteśmy jednym z nielicznych liceów w Poznaniu, w którym uczniowie mogą uczyć się tego przedmiotów ramach lekcji, a nie na kółku zainteresowań.

Drugim rozszerzonym przedmiotem jest wiedza o społeczeństwie. Będziesz mieć okazję uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, współpracować z różnymi instytucjami (sądy, domy poprawcze, przedszkola, domy kultury), wycieczkach tematycznych, a co najważniejsze doskonale przygotować się do matury, która otworzy Ci drzwi na pedagogikę, socjologię i nie tylko!

Chcesz mieć możliwość wyboru dwóch języków obcych na maturze? Chcesz połączyć naukę języka angielskiego z nauką nieskomplikowanego i pięknie brzmiącego hiszpańskiego? Chcesz rozwijać umiejętność sprawnego posługiwania się tymi językami, korzystając z dostępu do multimediów i bogatej oferty edukacyjnej (doświadczona, zaangażowana kadra, warsztaty językowe, projekty międzynarodowe, wycieczki do krajów angielsko i hiszpańskojęzycznych)? Ta klasa jest dla Ciebie!

liczba godzin przedmiotów rozszerzonych w cyklu czteroletnim:

historia sztuki - 8 godzin

wiedza o społeczeństwie - 10 godzin

język hiszpański - 14 godzin

język angielski - 12 godzin

A2 / dziennikarsko-językowa REPORTER rok: 2022/2023

Języki obce: język angielski język niemiecki

Przedmioty rozszerzone:

geografia (obowiązkowy) język angielski (obowiązkowy) wos (obowiązkowy)
Przedmioty punktowane
pierwszy:drugi:trzeci:czwarty:
język polskimatematykageografiawos
Punkty w roku 2022/2023
minimalneśredniemaksymalne
155.6159.09167.4
Obliczanie punktówOblicz Punkty
max punkty dodatkowe punktytwoje punkty
2000 -

Opis:

Interesujesz się  tym, co dzieje się we współczesnym świecie? Masz w sobie dociekliwość i zacięcie dziennikarskie? Człowiek, polityka i gospodarka oraz łączące je zależności to Twój żywioł? 

Zapraszamy do klasy Reporter!

W ramach rozszerzonych zajęć z WOS -u  będziesz mieć możliwość rozmawiać z interesującymi ludźmi, uczestniczyć w debatach, dyskusjach, udzielać się w wolontariacie. Nauczysz się analizować i wykorzystywać źródła niezbędne w pracy reportera. 

Rozszerzone lekcje geografii pozwolą Ci poznać i zrozumieć procesy społeczno-gospodarcze współczesnego świata oraz analizować istniejące zależności, co w pracy dziennikarza jest niezwykle cenioną umiejętnością.

 Kontynuacja dwóch języków obcych - angielskiego i niemieckiego - umożliwi ci sprawną komunikację również poza granicami Polski. Będziesz mógł swobodnie uczestniczyć w wydarzeniach międzynarodowych interesujących z punktu widzenia dziennikarza.

Jeśli jesteś ambitny i zdeterminowany, będziesz mógł skorzystać z kursów

przygotowujących do zdania egzaminu Cambridge - B2 First, a tym samym uzyskać międzynarodowy certyfikat honorowany przez 150 uczelni wyższych w Polsce oraz 2000 uczelni zagranicznych. Certyfikat B2 First uznają najlepsi pracodawcy: Adidas, Bank Millennium, Coca-Cola, Hewlett-Packard Poland, KPMG, Siemens sp. z o.o. i wiele innych.

Swoje językowe umiejętności pogłębisz między innymi w sali multimedialnej, słuchając żywego języka, tłumacząc aktualne teksty z gazet i internetu. Będziesz mógł poczuć się jak reporter podczas koncertu, wysłannik na Oscarach, Berlinale czy dziennikarz na meczu piłki nożnej. To wszystko przeżyjesz podczas lekcji języków obcych.

Aby doskonalić swoją znajomość języka niemieckiego poprzez kontakt z rodzimymi użytkownikami tego języka będziesz miał możliwość wzięcia udziału w wymianie międzynarodowej z twoimi rówieśnikami z liceum z Wuppertalu, a także pojechać na kilkudniową wycieczkę do jednego z krajów niemieckojęzycznych. Biegła znajomość języka niemieckiego będzie dla ciebie nieocenionym atutem w pracy dziennikarza, ponieważ jednym z największych wydawców prasy w Polsce jest Axel Springer - spółka o kapitale niemieckim, do której należą m.in. portal Onet.pl, tygodniki  i dzienniki Cosmopolitan, Fakt, Newsweek, Komputer Świat, Forbes, TopGear i wiele innych.

Liczba godzin przedmiotów rozszerzonych w cyklu czteroletnim:

wiedza o społeczeństwie - 10 godzin

geografia - 12 godzin

język angielski - 14 godzin

język niemiecki - 12 godzin

B1 / ekonomiczno-językowa BIZNES rok: 2022/2023

Języki obce: język angielski język niemiecki

Przedmioty rozszerzone:

geografia (obowiązkowy) język angielski (obowiązkowy) matematyka (obowiązkowy)
Przedmioty punktowane
pierwszy:drugi:trzeci:czwarty:
język polskimatematykageografiajęzyk obcy
Punkty w roku 2022/2023
minimalneśredniemaksymalne
160.05162.32171.15
Obliczanie punktówOblicz Punkty
max punkty dodatkowe punktytwoje punkty
2000 -

Opis:

Jeśli chcesz poznać i zrozumieć, jak liczby rządzą światem, cechuje Cię postawa przedsiębiorcza, interesują Cię ekonomiczne problemy współczesnego świata, masz predyspozycje kierownicze i organizacyjne -  wybierz klasę BIZNES. To profil dla dociekliwych, poszukujących szerokiej wiedzy o współczesnym świecie, zarówno w aspekcie ekonomiczno-gospodarczym, jak i kulturowym.

To klasa  dla uczniów o szerokich zainteresowaniach, wykraczających poza typowe ramy nauk ścisłych. Przedmioty nauczane na poziomie rozszerzonym pozwalają na dużą elastyczność w doborze kierunków przyszłych studiów, a dzięki dobrej znajomości języka angielskiego - także miejsca studiowania. Rozszerzone matematyka i geografia na maturze są wymagane przy rekrutacji na kierunkach ekonomicznych i biznesowych na wielu uczelniach.

Absolwenci kierunków ekonomicznych i biznesowych są poszukiwani w handlu, firmach doradczych i międzynarodowych korporacjach. Jeśli wybierzesz  klasę B, będziesz miał możliwość wyboru różnych kierunków studiów, do których należą chociażby:  ekonomia, matematyka, geografia, geodezja i kartografia, inżynieria środowiska, informatyka, robotyka, górnictwo, geologia, gospodarka przestrzenna, marketing i zarządzanie itp. Możesz aplikować również na kierunki inżynieryjne. Ciekawym wyborem może być np. informatyka w biznesie, która łączy elementy dwóch różnych dziedzin: ekonomię i matematykę.

Nauka języka angielskiego w zakresie rozszerzonym z wykorzystaniem  nowoczesnych multimediów i pracowni językowej ułatwi Ci w przyszłości korzystanie z fachowej literatury anglojęzycznej oraz podjęcie dalszej nauki i pracy w firmach międzynarodowych. Będziesz mieć także możliwość przygotowania do egzaminów Cambridge, np. B2 First (FCE) i uzyskać międzynarodowy certyfikat honorowany przez uczelnie oraz pracodawców w Polsce i za granicą.

Rozwiniesz swoje kompetencje biznesowe dzięki działaniom podjętym w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej (SIGG), której organizatorem jest Giełda Papierów Wartościowych. 

Wybór klasy Biznes umożliwi Ci uczestnictwo w licznych konkursach matematycznych, geograficznych, ekonomicznych i językowych, pozwoli także sprawdzić wiedzę i umiejętności w wielu olimpiadach przedmiotowych, np. w Olimpiadzie Matematycznej, Olimpiadzie Geograficznej, Olimpiadzie Przedsiębiorczości, Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej, Olimpiadzie Języka Angielskiego, Olimpiadzie LangTECH.

Marzysz, aby odnieść sukces w biznesie? Potrzebna ci będzie dobra znajomość języka niemieckiego. Dlaczego? Umiejętność posługiwania się dwoma językami obcymi podczas rekrutacji do pracy z uwagi na poziom kandydatów i potrzeby pracodawców jest na rynku pracy coraz bardziej nieodzowna. Z uwagi na lokalizację Poznania oczywistym jest, że jako drugi język w większości firm preferowany jest język niemiecki. Niemal połowa firm w Wielkopolsce to firmy z kapitałem niemieckim lub austriackim, wraz z największym pracodawcą, czyli Volkswagenem, poprzez Bayer AG czy BMW. Znajomość języka niemieckiego będzie także ogromnym atutem w pracy na stanowisku menedżerskim w niemieckich franczyzach wielkopowierzchniowych tj. Kaufland, Lidl czy Rossmann.

Aby doskonalić swoją znajomość języka niemieckiego poprzez kontakt z rodzimymi użytkownikami tego języka będziesz miał możliwość wzięcia udziału w wymianie międzynarodowej z Twoimi rówieśnikami z liceum z Wuppertalu, a także pojechać na kilkudniową wycieczkę do jednego z krajów niemieckojęzycznych.

liczba godzin przedmiotów rozszerzonych w cyklu czteroletnim:

matematyka - 21 godzin

geografia - 12 godzin

język angielski - 19 godzin

B2 / ekonomiczno-językowa BIZNES rok: 2022/2023

Języki obce: język angielski język rosyjski

Przedmioty rozszerzone:

geografia (obowiązkowy) język angielski (obowiązkowy) matematyka (obowiązkowy)
Przedmioty punktowane
pierwszy:drugi:trzeci:czwarty:
język polskimatematykageografiajęzyk obcy
Punkty w roku 2022/2023
minimalneśredniemaksymalne
154.4158.15169.25
Obliczanie punktówOblicz Punkty
max punkty dodatkowe punktytwoje punkty
2000 -

Opis:

Jeśli chcesz poznać i zrozumieć, jak liczby rządzą światem, cechuje Cię postawa przedsiębiorcza, interesują Cię ekonomiczne problemy współczesnego świata, masz predyspozycje kierownicze i organizacyjne -  wybierz klasę BIZNES. To profil dla dociekliwych, poszukujących szerokiej wiedzy o współczesnym świecie, zarówno w aspekcie ekonomiczno-gospodarczym, jak i kulturowym.

To klasa  dla uczniów o szerokich zainteresowaniach, wykraczających poza typowe ramy nauk ścisłych. Przedmioty nauczane na poziomie rozszerzonym pozwalają na dużą elastyczność w doborze kierunków przyszłych studiów, a dzięki dobrej znajomości języka angielskiego - także miejsca studiowania. Rozszerzone matematyka i geografia na maturze są wymagane przy rekrutacji na kierunkach ekonomicznych i biznesowych na wielu uczelniach.

Absolwenci kierunków ekonomicznych i biznesowych są poszukiwani w handlu, firmach doradczych i międzynarodowych korporacjach. Jeśli wybierzesz  klasę B, będziesz miał możliwość wyboru różnych kierunków studiów, do których należą chociażby:  ekonomia, matematyka, geografia, geodezja i kartografia, inżynieria środowiska, informatyka, robotyka, górnictwo, geologia, gospodarka przestrzenna, marketing i zarządzanie itp. Możesz aplikować również na kierunki inżynieryjne. Ciekawym wyborem może być np. informatyka w biznesie, która łączy elementy dwóch różnych dziedzin: ekonomię i matematykę.

Nauka języka angielskiego w zakresie rozszerzonym z wykorzystaniem  nowoczesnych multimediów i pracowni językowej ułatwi Ci w przyszłości korzystanie z fachowej literatury anglojęzycznej oraz podjęcie dalszej nauki i pracy w firmach międzynarodowych. Będziesz mieć także możliwość przygotowania do egzaminów Cambridge, np. B2 First (FCE) i uzyskać międzynarodowy certyfikat honorowany przez uczelnie oraz pracodawców w Polsce i za granicą.

Rozwiniesz swoje kompetencje biznesowe dzięki działaniom podjętym w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej (SIGG), której organizatorem jest Giełda Papierów Wartościowych. 

Wybór klasy Biznes umożliwi Ci uczestnictwo w licznych konkursach matematycznych, geograficznych, ekonomicznych i językowych, pozwoli także sprawdzić wiedzę i umiejętności w wielu olimpiadach przedmiotowych, np. w Olimpiadzie Matematycznej, Olimpiadzie Geograficznej, Olimpiadzie Przedsiębiorczości, Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej, Olimpiadzie Języka Angielskiego, Olimpiadzie LangTECH.

Nauka języka rosyjskiego we współczesnym świecie stała się nie tylko potrzebna, ale i modna, dlatego młodzi ludzie coraz częściej rozpoczynają jego naukę. Język rosyjski jest najbardziej zrozumiały dla Polaków, należy do tej samej grupy języków słowiańskich - jest to “język przyszłości”. Z racji naszego geopolitycznego położenia jest językiem dającym wiele dodatkowych możliwości na rynku pracy. Język rosyjski jest dziś mocnym atutem wśród pracodawców, jest wzbogaceniem CV, przydatnym w wielu branżach. Dziś ma rangę języka międzynarodowego i posługuje się nim około 300 milionów ludzi na świecie; jest jednym z sześciu oficjalnych języków ONZ.

liczba godzin przedmiotów rozszerzonych w cyklu czteroletnim:

matematyka - 21 godzin

geografia - 12 godzin

język angielski - 19 godzin

C1 / biologiczna-chemiczna MEDYK rok: 2022/2023

Języki obce: język angielski język hiszpański

Przedmioty rozszerzone:

biologia (obowiązkowy) chemia (obowiązkowy)
Przedmioty punktowane
pierwszy:drugi:trzeci:czwarty:
język polskimatematykabiologiachemia
Punkty w roku 2022/2023
minimalneśredniemaksymalne
161163.89169.7
Obliczanie punktówOblicz Punkty
max punkty dodatkowe punktytwoje punkty
2000 -

Opis:

Jeżeli pasjonujesz się biologią i chemią, to klasa MEDYK jest idealną propozycją dla Ciebie. Te dwa przedmioty są ściśle ze sobą związane i na poziomie molekularnym trudno powiedzieć, gdzie kończy się biologia, a zaczyna chemia i na odwrót.  

Wiek XX był wiekiem fizyki, a XXI będzie wiekiem biochemii.

Wybierając klasę MEDYK, będziesz mógł uczestniczyć w wykładach i zajęciach laboratoryjnych na poznańskich uczelniach (UAM, UP, PP). Weźmiesz udział  w realizacji badawczych projektów chemicznych, zajęciach terenowych, lekcjach w Palmiarni, Ogrodzie Botanicznym i w Wielkopolskim Parku Narodowym oraz warsztatach w Centrum Symulacji Medycznej. Będziesz mógł zdobywać umiejętności z zakresu pomocy medycznej w ramach współpracy z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

W klasie MEDYK obowiązującym językiem obcym będzie język angielski, a drugim  hiszpański lub rosyjski.

Nauka w klasie MEDYK i zdawanie biologii i chemii na egzaminie maturalnym da Tobie olbrzymie perspektywy. Uzyskasz  możliwość wyboru kierunku studiów na praktycznie wszystkich uczelniach. Szczególnie na kierunkach biologicznych, chemicznych, biotechnologicznych, medycznych, farmacji, kosmetologii, ratownictwie medycznym, weterynarii, dietetycznym, kryminalistyce, fizjoterapii i wielu innych.

liczba godzin przedmiotów rozszerzonych w cyklu czteroletnim:

biologia 15 godzin

chemia 15 godzin

C2 / biologiczno-chemiczna MEDYK rok: 2022/2023

Języki obce: język angielski język rosyjski

Przedmioty rozszerzone:

biologia (obowiązkowy) chemia (obowiązkowy)
Przedmioty punktowane
pierwszy:drugi:trzeci:czwarty:
język polskimatematykabiologiachemia
Punkty w roku 2022/2023
minimalneśredniemaksymalne
157.7159.82165.25
Obliczanie punktówOblicz Punkty
max punkty dodatkowe punktytwoje punkty
2000 -

Opis:

Jeżeli pasjonujesz się biologią i chemią, to klasa MEDYK jest idealną propozycją dla Ciebie. Te dwa przedmioty są ściśle ze sobą związane i na poziomie molekularnym trudno powiedzieć, gdzie kończy się biologia, a zaczyna chemia i na odwrót.  

Wiek XX był wiekiem fizyki, a XXI będzie wiekiem biochemii.

Wybierając klasę MEDYK, będziesz mógł uczestniczyć w wykładach i zajęciach laboratoryjnych na poznańskich uczelniach (UAM, UP, PP). Weźmiesz udział  w realizacji badawczych projektów chemicznych, zajęciach terenowych, lekcjach w Palmiarni, Ogrodzie Botanicznym i w Wielkopolskim Parku Narodowym oraz warsztatach w Centrum Symulacji Medycznej. Będziesz mógł zdobywać umiejętności z zakresu pomocy medycznej w ramach współpracy z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

W klasie MEDYK obowiązującym językiem obcym będzie język angielski, a drugim  hiszpański lub rosyjski. 

Nauka w klasie MEDYK i zdawanie biologii i chemii na egzaminie maturalnym da Tobie olbrzymie perspektywy. Uzyskasz  możliwość wyboru kierunku studiów na praktycznie wszystkich uczelniach. Szczególnie na kierunkach biologicznych, chemicznych, biotechnologicznych, medycznych, farmacji, kosmetologii, ratownictwie medycznym, weterynarii, dietetycznym, kryminalistyce, fizjoterapii i wielu innych.

Nauka języka rosyjskiego we współczesnym świecie stała się nie tylko potrzebna, ale i modna dlatego młodzi ludzie coraz częściej stawiają na rosyjski. Okazuje się, że język rosyjski w połączeniu z językiem  angielskim jest mocnym atutem na rynku pracy w branżach medycznych, np. w stomatologii, farmacji.

liczba godzin przedmiotów rozszerzonych w cyklu czteroletnim:

biologia 15 godzin

chemia 15 godzin

D1 / technologiczno-językowa INŻYNIER rok: 2022/2023

Języki obce: język angielski język hiszpański

Przedmioty rozszerzone:

chemia (obowiązkowy) język angielski (obowiązkowy) matematyka (obowiązkowy)
Przedmioty punktowane
pierwszy:drugi:trzeci:czwarty:
język polskimatematykachemiajęzyk obcy
Punkty w roku 2022/2023
minimalneśredniemaksymalne
159.65165.24176.15
Obliczanie punktówOblicz Punkty
max punkty dodatkowe punktytwoje punkty
2000 -

Opis:

Jeśli lubisz liczby, masz naturę badacza - odkrywcy świata substancji i chcesz poznawać jego tajniki,  to ta klasa jest dla Ciebie!

Na profil INŻYNIER zapraszamy uczniów zainteresowanych matematyką i chemią, wiążących swoją przyszłość ze studiami na kierunkach ścisłych, przyrodniczych i inżynieryjnych. W ramach lekcji uczniowie poznają nauki przyrodnicze nie tylko od strony teoretycznej, ale także doświadczalnej, przeprowadzając eksperymenty chemiczne.

Klasa TECHNOLOGICZNO-JĘZYKOWA INŻYNIER objęta jest patronatem Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej. Uczniowie uczestniczyć będą w zajęciach prowadzonych przez pracowników uczelni. Profil przygotowuje do matury rozszerzonej z matematyki i chemii.

Jeśli to Twój kierunek - czujesz chemię do chemii, matematyka Ci nie straszna - COME TO US! Wiele możliwości, my damy Tobie solidne podstawy. 

Na lekcjach chemii, mając dostęp do wielu odczynników i sprzętu laboratoryjnego, będziesz planować i wykonywać eksperymenty. Stawiamy na praktykę, która podparta będzie solidną teorią! Połączenie chemii z matematyką da Tobie szerokie perspektywy. Zdobędziesz umiejętności, które pozwolą Ci w łatwy i efektywny sposób zastosować poznane metody i wzory matematyczne w obliczeniach chemicznych. 

Dzięki nawiązanej współpracy z Wydziałem Technologii Chemicznej, będziesz uczestniczyć w warsztatach laboratoryjnych, kursach czy konsultacjach. Technologia to nasza przyszłość! Produkcja leków, suplementów diety? Przemysł chemiczny, biotechnologia a może petrochemia? To tylko kilka z wielu rozwiązań, jakie może podjąć przyszły INŻYNIER! 

Nauka języka angielskiego w zakresie rozszerzonym z wykorzystaniem multimediów w pracowni językowej otworzy Ci drogę do współczesnego świata nauki i ułatwi korzystanie z fachowej literatury i szkoleń.

Jeśli jesteś ambitny i zdeterminowany, będziesz mógł skorzystać z kursów

przygotowujących do zdania egzaminu Cambridge - B2 First, a tym samym uzyskać międzynarodowy certyfikat honorowany przez 150 uczelni wyższych w Polsce oraz 2000 uczelni zagranicznych. Certyfikat B2 First uznają najlepsi pracodawcy: Adidas, Bank Millennium, Coca-Cola, Hewlett-Packard Poland, KPMG, Siemens sp. z o.o. i wiele innych.

Absolwent klasy może wybrać następujące kierunki studiów:

  • nauki biologiczne i chemiczne: biologia, chemia, biologia medyczna, chemia medyczna, chemia diagnostyczna i kryminalistyczna,

  • inżynierie medyczne: inżynieria biomedyczna, techniki dentystyczne, analityka medyczna, genetyka i biologia eksperymentalna,

  • przyrodnicze: biochemia, biotechnologia, mikrobiologia, ochrona środowiska,

  • techniczne: technologia chemiczna, inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria farmaceutyczna

liczba godzin przedmiotów rozszerzonych w cyklu czteroletnim:

CHEMIA -  14 godzin 

MATEMATYKA - 20 godzin 

JĘZYK ANGIELSKI - 18 godzin

D2 / technologiczno-językowa INŻYNIER rok: 2022/2023

Języki obce: język angielski język niemiecki

Przedmioty rozszerzone:

chemia (obowiązkowy) język angielski (obowiązkowy) matematyka (obowiązkowy)
Przedmioty punktowane
pierwszy:drugi:trzeci:czwarty:
język polskimatematykachemiajęzyk obcy
Punkty w roku 2022/2023
minimalneśredniemaksymalne
152.8158.94168.55
Obliczanie punktówOblicz Punkty
max punkty dodatkowe punktytwoje punkty
2000 -

Opis:

Jeśli lubisz liczby, masz naturę badacza - odkrywcy świata substancji i chcesz poznawać jego tajniki,  to ta klasa jest dla Ciebie!

Na profil INŻYNIER zapraszamy uczniów zainteresowanych matematyką i chemią, wiążących swoją przyszłość ze studiami na kierunkach ścisłych, przyrodniczych i inżynieryjnych. W ramach lekcji uczniowie poznają nauki przyrodnicze nie tylko od strony teoretycznej, ale także doświadczalnej, przeprowadzając eksperymenty chemiczne.

Klasa TECHNOLOGICZNO-JĘZYKOWA INŻYNIER objęta jest patronatem Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej. Uczniowie uczestniczyć będą w zajęciach prowadzonych przez pracowników uczelni. Profil przygotowuje do matury rozszerzonej z matematyki i chemii.

Jeśli to Twój kierunek - czujesz chemię do chemii, matematyka Ci nie straszna - COME TO US! Wiele możliwości, my damy Tobie solidne podstawy. 

Na lekcjach chemii, mając dostęp do wielu odczynników i sprzętu laboratoryjnego, będziesz planować i wykonywać eksperymenty. Stawiamy na praktykę, która podparta będzie solidną teorią! Połączenie chemii z matematyką da Tobie szerokie perspektywy. Zdobędziesz umiejętności, które pozwolą Ci w łatwy i efektywny sposób zastosować poznane metody i wzory matematyczne w obliczeniach chemicznych. 

Dzięki nawiązanej współpracy z Wydziałem Technologii Chemicznej, będziesz uczestniczyć w warsztatach laboratoryjnych, kursach czy konsultacjach. Technologia to nasza przyszłość! Produkcja leków, suplementów diety? Przemysł chemiczny, biotechnologia a może petrochemia? To tylko kilka z wielu rozwiązań, jakie może podjąć przyszły INŻYNIER! 

Nauka języka angielskiego w zakresie rozszerzonym z wykorzystaniem multimediów w pracowni językowej otworzy Ci drogę do współczesnego świata nauki i ułatwi korzystanie z fachowej literatury i szkoleń.

Jeśli jesteś ambitny i zdeterminowany, będziesz mógł skorzystać z kursów

przygotowujących do zdania egzaminu Cambridge - B2 First, a tym samym uzyskać międzynarodowy certyfikat honorowany przez 150 uczelni wyższych w Polsce oraz 2000 uczelni zagranicznych. Certyfikat B2 First uznają najlepsi pracodawcy: Adidas, Bank Millennium, Coca-Cola, Hewlett-Packard Poland, KPMG, Siemens sp. z o.o. i wiele innych.

Jeśli marzysz o pracy w jednym z działów laboratoryjnych wiodących firm w Wielkopolsce, aby odnieść sukces na rynku pracy potrzebna ci będzie dobra znajomość języka niemieckiego. Dlaczego? Umiejętność posługiwania się dwoma językami obcymi podczas rekrutacji do pracy z uwagi na poziom kandydatów i potrzeby pracodawców jest na rynku pracy coraz bardziej nieodzowna. Z uwagi na lokalizację Poznania oczywistym jest, że jako drugi język w większości firm preferowany jest język niemiecki. Niemal połowa firm w Wielkopolsce to firmy z kapitałem niemieckim lub austriackim, wraz z największym pracodawcą, czyli Volkswagenem, poprzez Bayer AG czy BMW.

Aby doskonalić swoją znajomość języka niemieckiego poprzez kontakt z rodzimymi użytkownikami tego języka będziesz miał możliwość wzięcia udziału w wymianie międzynarodowej z twoimi rówieśnikami z liceum z Wuppertalu, a także pojechać na kilkudniową wycieczkę do jednego z krajów niemieckojęzycznych.

Absolwent klasy może wybrać następujące kierunki studiów:

  • nauki biologiczne i chemiczne: biologia, chemia, biologia medyczna, chemia medyczna, chemia diagnostyczna i kryminalistyczna,

  • inżynierie medyczne: inżynieria biomedyczna, techniki dentystyczne, analityka medyczna, genetyka i biologia eksperymentalna,

  • przyrodnicze: biochemia, biotechnologia, mikrobiologia, ochrona środowiska,

  • techniczne: technologia chemiczna, inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria farmaceutyczna

liczba godzin przedmiotów rozszerzonych w cyklu czteroletnim:

CHEMIA -  14 godzin 

MATEMATYKA - 20 godzin 

JĘZYK ANGIELSKI - 18 godzin

E1 / psychologiczno-dietetyczna SELF-CARE rok: 2022/2023

Języki obce: język angielski język hiszpański

Przedmioty rozszerzone:

biologia (obowiązkowy) historia (obowiązkowy) język angielski (obowiązkowy)
Przedmioty punktowane
pierwszy:drugi:trzeci:czwarty:
język polskimatematykabiologiahistoria
Punkty w roku 2022/2023
minimalneśredniemaksymalne
155.75160.88182.25
Obliczanie punktówOblicz Punkty
max punkty dodatkowe punktytwoje punkty
2000 -

Opis:

Jeśli ważny jest dla Ciebie świadomy styl życia i wiążesz z tym swoją karierę, to klasa Psychologiczno-Dietetyczna SELF-CARE jest dla Ciebie! To nowoczesny profil klasy integrujący tematy z zakresu dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne. 

Co oferujemy? Zgłębianie ludzkiej psychiki oraz pracę nad formą fizyczną, realizowane na różne sposoby zarówno w kraju, jak i za granicą. Dwa intrygujące przedmioty uzupełniające, które pomogą Ci stać się młodym ekspertem w wymienionych niżej dziedzinach. Dwa nie aż tak obce języki, opanowanie których będzie Twoim asem w rękawie nie tylko w życiu codziennym, lecz także na rynku pracy.  

Czyli…

Weźmiesz udział w warsztatach, wykładach, pokazach, wyjazdach i wymianach zagranicznych (Erasmus+) oraz będziesz współorganizował wydarzenia (Dni z Psychologią, warsztaty rozwojowe, FitExpo, Międzynarodowy Dzień Sportu, Bieg Kobiet „Zawsze Pier(w)si”, EKIDEN PragmatIQ ). Będziesz mieć okazję lepiej poznać funkcjonowanie psychiki ludzkiej oraz doświadczyć na sobie tego, jak dbać o równowagę w życiu fizycznym i psychicznym. Współorganizowanie zawodów sportowych, pozwoli Ci poznać środowisko profesjonalistów. Zabierzemy Cię na wykłady do najlepszych uczelni wyższych wykładających psychologię oraz do doskonale wyposażonych pracowni udostępnionych przez Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. 

Na rozszerzonej historii będziesz mieć okazję uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, odwiedzać różne instytucje nauki i kultury (uczelnie wyższe, muzea), brać udział w wycieczkach tematycznych, a co najważniejsze doskonale przygotować się do matury, która otworzy Ci drzwi na pedagogikę, socjologię, psychologię, prawo i nie tylko!

Drugim przedmiotem rozszerzonym jest biologia. Będziesz uczestniczyć w wykładach i zajęciach laboratoryjnych na poznańskich uczelniach (UAM, UP), w zajęciach terenowych w Botaniku, Palmiarni, ogrodzie zoologicznym czy w Wielkopolskim Parku Narodowym. W ramach współpracy z różnymi organizacjami czy instytucjami takimi jak PCK, Drużyną Szpiku będziesz mógł realizować się jako wolontariusz.

Dodatkowym atutem tej klasy są dwa przedmioty uzupełniające, które pomogą Ci zdobyć specjalistyczną wiedzę. Dzięki przedmiotowi Trening personalny z elementami dietetyki  dowiesz się jak korzystać z profesjonalnego sprzętu do pomiaru składu masy ciała, który pozwala analizować i planować aktywność fizyczną. Testy wysiłkowe i wydolnościowe oraz opracowanie diety dla specyficznych jednostek chorobowych pomogą zrozumieć pracę trenera, którym w przyszłości możesz zostać. Natomiast przedmiot Podstawy psychologii pozwoli rozwinąć umiejętności miękkie/ komunikacyjne. Dowiesz się też, jakich narzędzi i technik używać by diagnozować i wspierać zdrowie psychiczne ludzi. 

Absolwenci klasy SELF-CARE mogą kontynuować naukę na kierunkach studiów, gdzie wymagana jest matura z biologii i historii, np. psychologia, socjologia, prawo, dziennikarstwo, historia sztuki, technologia żywności, dietetyka, turystyka i rekreacja, wychowanie fizyczne, fizjoterapia. 

Rozszerzony język angielski otwiera drogę na większość kierunków studiów i jest dodatkowym atutem w poszukiwaniu pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. W ramach zajęć z rozszerzonego języka angielskiego gwarantujemy Ci swobodę językową w zakresie rozumienia oraz tworzenia wypowiedzi na temat zdrowia, stylu życia, aktywności fizycznej i turystyki, a także przygotowanie do konkursów językowych, realizację edukacyjnych projektów unijnych oraz wycieczki zagraniczne. Ponadto, znajomość zagadnień z psychologii, dietetyki, biologii, historii czy treningu personalnego zwiększa Twoje szanse zatrudnienia w branży psychologicznej, prawniczej, fitness, dietetycznej czy spożywczej. 

Jeśli jesteś ambitny i zdeterminowany, będziesz mógł skorzystać z kursów przygotowujących do zdania egzaminu Cambridge - B2 First, a tym samym uzyskać międzynarodowy certyfikat honorowany przez 150 uczelni wyższych w Polsce oraz 2000 uczelni zagranicznych. Certyfikat B2 First uznają najlepsi pracodawcy: Adidas, Bank Millennium, Coca-Cola, Hewlett-Packard Poland, KPMG, Siemens sp. z o.o. i wiele innych.

liczba godzin przedmiotów rozszerzonych i uzupełniających w cyklu czteroletnim

biologia - 10 godzin

historia - 14 godzin

język angielski - 18 godzin

przedmioty uzupełniające: 

trening personalny z elementami dietetyki - 2 godziny

podstawy psychologii - 2 godziny

E2 / psychologiczno-dietetyczna SELF-CARE rok: 2022/2023

Języki obce: język angielski język rosyjski

Przedmioty rozszerzone:

biologia (obowiązkowy) historia (obowiązkowy) język angielski (obowiązkowy)
Przedmioty punktowane
pierwszy:drugi:trzeci:czwarty:
język polskimatematykahistoriabiologia
Punkty w roku 2022/2023
minimalneśredniemaksymalne
149153.75173.45
Obliczanie punktówOblicz Punkty
max punkty dodatkowe punktytwoje punkty
2000 -

Opis:

Jeśli ważny jest dla Ciebie świadomy styl życia i wiążesz z tym swoją karierę, to klasa Psychologiczno-Dietetyczna SELF-CARE jest dla Ciebie! To nowoczesny profil klasy integrujący tematy z zakresu dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne. 

Co oferujemy? Zgłębianie ludzkiej psychiki oraz pracę nad formą fizyczną, realizowane na różne sposoby zarówno w kraju, jak i za granicą. Dwa intrygujące przedmioty uzupełniające, które pomogą Ci stać się młodym ekspertem w wymienionych niżej dziedzinach. Dwa nie aż tak obce języki, opanowanie których będzie Twoim asem w rękawie nie tylko w życiu codziennym, lecz także na rynku pracy.  

Czyli…

Weźmiesz udział w warsztatach, wykładach, pokazach i wymianach zagranicznych (Erasmus+) oraz będziesz współorganizował imprezy (Dni z Psychologią, warsztaty rozwojowe, FitExpo, Międzynarodowy Dzień Sportu, Bieg Kobiet „Zawsze Pier(w)si”, EKIDEN PragmatIQ). Będziesz mieć okazję lepiej poznać funkcjonowanie psychiki ludzkiej oraz doświadczyć na sobie tego, jak dbać o równowagę w życiu fizycznym i psychicznym. Współorganizowanie zawodów sportowych, pozwoli Ci poznać środowisko profesjonalistów. Zabierzemy Cię na wykłady do najlepszych uczelni wyższych wykładających psychologię oraz do doskonale wyposażonych pracowni udostępnionych przez Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. 

Na rozszerzonej historii będziesz mieć okazję uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, odwiedzać różne instytucje nauki i kultury (uczelnie wyższe, muzea), brać udział w wycieczkach tematycznych, a co najważniejsze doskonale przygotować się do matury, która otworzy Ci drzwi na pedagogikę, socjologię, psychologię, prawo i nie tylko!

Drugim przedmiotem rozszerzonym jest biologia. Będziesz uczestniczyć w wykładach i zajęciach laboratoryjnych na poznańskich uczelniach (UAM, UP), w zajęciach terenowych w Botaniku, Palmiarni, ogrodzie zoologicznym czy w Wielkopolskim Parku Narodowym. W ramach współpracy z różnymi organizacjami czy instytucjami takimi jak PCK, Drużyną Szpiku będziesz mógł realizować się jako wolontariusz.

Dodatkowym atutem tej klasy są dwa przedmioty uzupełniające, które pomogą Ci zdobyć specjalistyczną wiedzę. Dzięki przedmiotowi Trening personalny z elementami dietetyki  dowiesz się jak korzystać z profesjonalnego sprzętu do pomiaru składu masy ciała, który pozwala analizować i planować aktywność fizyczną. Testy wysiłkowe i wydolnościowe oraz opracowanie diety dla specyficznych jednostek chorobowych pomogą zrozumieć pracę trenera, którym w przyszłości możesz zostać. Natomiast przedmiot Podstawy psychologii pozwoli rozwinąć umiejętności miękkie/ komunikacyjne. Dowiesz się też, jakich narzędzi i technik używać by diagnozować i wspierać zdrowie psychiczne ludzi. 

Absolwenci klasy SELF-CARE mogą kontynuować naukę na kierunkach studiów, gdzie wymagana jest matura z biologii i historii, np. psychologia, socjologia, prawo, dziennikarstwo, historia sztuki, technologia żywności, dietetyka, turystyka i rekreacja, wychowanie fizyczne, fizjoterapia. 

Rozszerzony język angielski otwiera drogę na większość kierunków studiów i jest dodatkowym atutem w poszukiwaniu pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. W ramach zajęć z rozszerzonego języka angielskiego gwarantujemy Ci swobodę językową w zakresie rozumienia oraz tworzenia wypowiedzi na temat zdrowia, stylu życia, aktywności fizycznej i turystyki, a także przygotowanie do konkursów językowych, realizację edukacyjnych projektów unijnych oraz wycieczki zagraniczne. Ponadto, znajomość zagadnień z psychologii, dietetyki, biologii, historii czy treningu personalnego zwiększa Twoje szanse zatrudnienia w branży psychologicznej, prawniczej, fitness, dietetycznej czy spożywczej. 

Jeśli jesteś ambitny i zdeterminowany, będziesz mógł skorzystać z kursów przygotowujących do zdania egzaminu Cambridge - B2 First, a tym samym uzyskać międzynarodowy certyfikat honorowany przez 150 uczelni wyższych w Polsce oraz 2000 uczelni zagranicznych. Certyfikat B2 First uznają najlepsi pracodawcy: Adidas, Bank Millennium, Coca-Cola, Hewlett-Packard Poland, KPMG, Siemens sp. z o.o. i wiele innych.

Nauka języka rosyjskiego we współczesnym świecie stała się nie tylko potrzebna, ale i modna, dlatego młodzi ludzie coraz częściej rozpoczynają jego naukę. Język rosyjski jest najbardziej zrozumiały dla Polaków, należy do tej samej grupy języków słowiańskich - jest to “język przyszłości”. Z racji naszego geopolitycznego położenia jest językiem dającym wiele dodatkowych możliwości na rynku pracy. Język rosyjski jest dziś mocnym atutem wśród pracodawców, jest wzbogaceniem CV, przydatnym w wielu branżach. Dziś ma rangę języka międzynarodowego i posługuje się nim około 300 milionów ludzi na świecie; jest jednym z sześciu oficjalnych języków ONZ.

liczba godzin przedmiotów rozszerzonych i uzupełniających w cyklu czteroletnim

biologia - 10 godzin

historia - 14 godzin

język angielski - 18 godzin

przedmioty uzupełniające: 

trening personalny z elementami dietetyki - 2 godziny

podstawy psychologii - 2 godziny