XII Liceum im. Henryka Sienkiewicza

Ocena: 3.8

Oceń Placowkę

XII Liceum im. Henryka Sienkiewicza Warszawa

XII Liceum im. Henryka Sienkiewicza

Rodzaj:liceum / Szkoła Publiczna

Strona:Przejdź na stronę szkoły

e-mail:[email protected]

Tel.:(22) 620-47-74

Adres:ul. Sienna 53, 00-820 Warszawa

XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza powstało w 1990 roku. Od początku działalności edukacyjno-wychowawczej celem szkoły, zgodnie z jej koncepcją, jest "rozwijanie u uczniów poczucia odpowiedzialności, miłości do Ojczyzny oraz poszanowania dla polskiego dziedzictwa kulturowego, kształcenie i wychowanie w duchu tolerancji, humanizmu i patriotyzmu." W roku 2014 otrzymaliśmy, po raz pierwszy w historii szkoły, brązowy znak jakości, przyznawany w ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych "PERSPEKTYWY". XII LO zajmuje czteropiętrową, przedwojenną kamienicę mieszczącą się w samym centrum Warszawy na rogu ulic Siennej i Alei Jana Pawła II. Lokalizacja szkoły zapewnia łatwy i szybki dojazd komunikacją autobusową, tramwajową i kolejową do węzła Dworca Centralnego lub przystanków przy Rondzie ONZ ze wszystkich dzielnic stolicy oraz podwarszawskich miejscowości. W pobliżu funkcjonuje I i II linia metra. Zajęcia odbywają się w 20 gruntownie odnowionych pracowniach przedmiotowych, nowocześnie wyposażonych w sprzęt multimedialny (m.in. tablica interaktywna, rzutniki multimedialne, rzutniki pisma, laptopy, sprzęt audiowizualny). Do dyspozycji uczniów pozostają biblioteka, siłownia i bufet szkolny, nowocześnie wyposażona pracownia internetowa. Młodzież może korzystać z pomocy szkolnej pielęgniarki, pedagoga i psychologa. W naszej szkole wprowadziliśmy nowoczesny, punktowo-procentowy system oceniania postępów w nauce, który poprzez swoją transparentność zyskał już aprobatę uczniów, nauczycieli i rodziców. Bardzo ważne dla naszej szkoły było odrestaurowanie oryginalnego fragmentu muru getta. Inwestycja ta ma ogromne znaczenie nie tylko dla turystów, ale też dla pogłębiania tradycji wielokulturowości wśród młodzieży XII LO. Działania te zostały uhonorowane medalem Stowarzyszenia Żydów i Kombatantów Poszkodowanych w II Wojnie Światowej. W naszym liceum od wielu lat pielęgnowane są sienkiewiczowskie tradycje: coroczne ślubowanie uczniów klas pierwszych w Woli Okrzejskiej, miejscu urodzenia Patrona, zloty szkół sienkiewiczowskich oraz Święto Szkoły obchodzone 27 października w rocznicę sprowadzenia prochów Pisarza do Warszawy. Obok tych uroczystości do kalendarza roku szkolnego w XII LO na stałe wpisały się takie wydarzenia jak: wyjazdy integracyjne, klasowe andrzejki czy Wigilie, walentynki, imieniny szkoły obchodzone 12 grudnia, którym towarzyszy konkurs literacki Poeci 12 i kawiarnia odtwarzająca klimat minionych lat. Budynek można zwiedzać corocznie podczas Dnia Otwartego Liceum.

Zaproponuj zmianę

Sprawdź jak dojechać z jakdojade.pl

sprawdź

Profile i Punkty XII Liceum im. Henryka Sienkiewicza na rok 2019/2020

Osiągnięcia Szkoły

Matury XII Liceum im. Henryka Sienkiewicza

Język polski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Matematyka

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Język angielski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Opinia o XII Liceum im. Henryka Sienkiewicza Warszawa

3.8 /5 41 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
avatar

Diana

Czyli nie ma szafek?

0| 0 • odpowiedź • 22 sierpień 2019 o 01:44:17 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Gość

Jak prowadzona jest historia?

0| 0 • odpowiedź • 15 sierpień 2019 o 22:18:32 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Karolina • 1

Ta szkoła to istna tragedia. ISTNA TRAGEDIA. Podejście do ucznia, prowadzenie lekcji, wycieczki szkolne...wszystko pozostawia wiele do życzenia. Wszyscy moi znajomi odliczali dni do matury aby jak najszybciej opuścić te szkole. Plusem jest bardzo dobra lokalizacja, ale czy takim kosztem? Pozdrawiam wszystkich absolwentów (choć i niekoniecznie) którym potrzebne było później wiele, wiele sesji u psychologów ;)

0| 0 • odpowiedź • 15 sierpień 2019 o 20:47:57 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Przemek

System jest „ Amerykański” i bardzo dobry, ze względu na to, że idzie na korzyść ucznia. Na stronie szkoły masz opisane krok po kroku jak się liczy ocenę. Da się policzyć w 30 sec bez problemu. A co do korzyści ucznia, nie wolno mieć 0 w kategorii A, bo to już koniec A to mnożnik 6, więc jakby 6 zer, na pocieszenie powiem że tylko u typka od angola da się mieć taką ocenę. U innego nauczyciela to niemożliwe - pod warunkiem że masz zwolnienie lekarskie jak cb nie było inaczej muszą wstawić 0 :(. Najfajniejsze jest to że nawet jak masz poniżej 40 %, czyli na dobrą sprawę jeden, a np poprawisz na 4,2 ( to nadal masz poniżej nawet jak normalnie byś miała 40 % za pierwszym razem) więc system sam automatycznie zamieni ci na 40 % jakbyś miała za mało. Tak bardzo fajnie to zrobili i zobaczysz sama że to pomocne, bo szybkie i bardzo sprawiedliwe! Masz to co dostajesz z procentu!!! I system idzie na korzyść ucznia ps system wymyślił Pan matematyk i pan informatyk i pan fizyk :))) chwała im za to

2| 0 • odpowiedź • 31 lipca 2019 o 02:32:00 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź

Załaduj wszystkie opinie

Wyszukiwarka Kierunków Studiów
Wyszukiwarka Profili Szkół Średnich