XCIV Liceum im. gen. Stanisława Maczka Warszawa
XCIV Liceum im. gen. Stanisława Maczka

Ocena: 2.9

Oceń Placowkę

XCIV Liceum im. gen. Stanisława Maczka Warszawa

XCIV Liceum im. gen. Stanisława Maczka

Rodzaj: liceum / Szkoła Publiczna

Strona: Przejdź na stronę szkoły

e-mail: sekretariat@maczek.pl.pl

Tel.: (22) 833-02-58

Adres: ul. Gwiaździsta 35, 01-651 Warszawa

-Nasza szkoła istnieje od 1995 roku. Pierwsi maturzyści opuścili jej mury w 1999 roku. -W roku 2000 naszym patronem został wielki Polak, generał Stanisław Maczek, jeden z najznakomitszych dowódców II wojny światowej. Na uroczystości do szkoły zawitało wielu wybitnych gości z Polski i zagranicy, wśród nich syn generała- profesor Andrzej Maczek. -Szkoła utrzymuje stały kontakt z żołnierzami 1 Dywizji Pancernej, podkomendnymi Generała. -W 2001 roku wizytę duszpasterską w Zespole Szkół złożył Prymas Polski Kardynał Józef Glemp. -W 2002 roku została otwarta nowoczesna hala sportowa wyposażona w widownię i profesjonalny sprzęt do ćwiczeń. Nadano jej imię Romy i Zygmunta Olesiewiczów. -Ważnym wydarzeniem w życiu szkoły było uroczyste odsłonięcie tablicy ku czci generała Stanisława Maczka wmurowanej przy głównym wejściu do szkolnego budynku (2003). -W 2004 roku uczciliśmy uroczystymi obchodami 10 rocznicę pracy szkoły. Sztandar Zespołu Szkół nr 55 został udekorowany odznaczeniem "Pro Memoria" przez ministra Jana Turskiego, kierownika Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych RP. Uhonorowani medalem zostali także kombatanci, przyjaciele szkoły oraz troje nauczycieli. -W ramach projektu "Europa dla pokoju, pokój dla Europy" młodzież spotykała się m in. z Władysławem Bartoszewskim (2005-2006) -W 2007/2008 realizowano projekt z udziałem niemieckich świadków historii (patronat Kannsteauch). -W 2011/2012 uczestniczyliśmy w polsko-niemieckim projekcie tanecznym "Face to face" z okazji 20-lecia miast partnerskich Berlin Warszawa -Ważnymi wydarzeniami odbywającymi się co roku w szkole są kiermasze na cele charytatywne. Zbieramy środki m in. na Fundację p. Ewy Błaszczyk A kogo?. Aktorka odwiedziła naszą szkołę. -W styczniu 2013 i 2014 roku "graliśmy" w Orkiestrze Jurka Owsiaka - w naszej szkole mieścił się sztab WOŚP-u! -Szkoła współpracuje również z fundacją DKMS i co roku organizujemy akcję zapisu do bazy dawców szpiku kostnego. -Gościliśmy w naszych murach wiele znanych osób. Odwiedzili nas m. in. senator Andrzej Stelmachowski, były Marszałek Sejmu Marek Borowski, podróżnicy Jacek Pałkiewicz i Janek Mela, Artur Barciś, Danuta Stenka, Dariusz Szpakowski, wybitny reżyser Juliusz Machulski, pisarki: Ewa Nowak, Ewa Karwan-Jastrzębska, Alicja Patey-Grabowska. Systematycznie odwiedzają nas "Maczkowcy" p. Janusz Gołuchowski (prezes Stołecznego Środowiska 1 Dywizji Pancernej), p. kpt. Marian Słowiński, p. Maria Cegielska (żołnierka AK i więźniarka Oberlangen). -Co roku młodzież naszego liceum uczestniczy w projektach językowo - kulturoznawczych realizowanym podczas wyjazdu do Francji, Włoch, Niemiec lub Rosji.

Zaproponuj zmianę

Sprawdź jak dojechać z jakdojade.pl

sprawdź

Profile XCIV Liceum im. gen. Stanisława Maczka na rok 2018/2019

Matury XCIV Liceum im. gen. Stanisława Maczka

Język polski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Matematyka

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Język angielski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Opinia o XCIV Liceum im. gen. Stanisława Maczka

2.9 /5 -39 oceniających

przyznane przez 17 osób

przyznane przez 1 osób

przyznane przez 4 osób

przyznane przez 3 osób

przyznane przez 14 osób

avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinię akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl
avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
avatar

Weronika

Skończyłam tą szkołę w 2016. Profil z rozszerzonym WOS-em. Szkoła ma pewne niedociągnięcia (mi najbardziej przeszkadzało to, że było bardzo zimno zimą ale dyrekcja robi co może żeby dogrzewać) nauczyciele są różni. Ja byłam bardzo zadowolona z przedmiotów rozszerzonych ( nieistniejący już profil His-WOS). Uważam, że w większości byli to nauczyciele z powołania. Matematyka była przedmiotem prowadzonym w sposób wymagający ale dzięki temu spokojnie zdałam maturę. Liceum jest miejscem gdzie uczymy się samodzielnej pracy i Maczek jest miejscem gdzie chcąc się nauczyć, nauczysz się. Towarzystwo ma jakiś poziom i jest bardzo zaangażowane w życie szkoły. Zastrzeżenie miałam do Pani od Polskiego. Duże opóźnienie z materiałem sprawdziany z tego, co nie było robione na lekcji. Pani miła ale maturę zdałam głównie na podstawie wiedzy z gimnazjum. Pani ta jednak nie uczy rozszerzeń polskiego także bym się tym nie kierowała. Jeśli chodzi o języki to polecam niemiecki i włoski oraz mega zaangażowaną i oddaną Panią od hiszpańskiego. Angielski niestety zgadzam się z przedmówcami. W każdym razie szkoła pozwoliła mi się rozwinąć, świetnie zdać maturę i studiować wymarzony kierunek. Polecam serdecznie!

0| 0 • odpowiedź • 16 lipca 2018 o 12:27:45 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

micho • 1

Nic ciekawego. Nuda. Nikomu nic się nie chce. Sekretariat lepiej omijać. Pani dyrektor be.

0| 0 • odpowiedź • 11 lipca 2018 o 23:56:59 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Andrzej • 3

Chodziłem do klasy mat fiz.Nie powiem nic odkrywczego można tu spotkać kilku nauczycieli wybitnych jak pan od historii czy jedna z nauczycielek od polskiego.Matmę miałem na wysokim poziomie ale po czasie zastanawiam czy to zależało od nauczyciela czy od presji która ona wywierała na nas.Po pewnym okresie przyzwyczaiłem się do tego ale jednak było to męczące fizycznie i psychicznie.Na wysoki poziom fizyki nie ma co liczyć pani jest bardzo miła i wyrozumiała ale nie potrafi przekazywać wiedzy.Z językami jest różnie ja je wspominam dość dobrze ale i tak uczyłem się angielskiego na zajęciach dodatkowych.Podsumowując nie jest najgorzej ale po trzech latach myślę że mogłem wybrać zdecydowanie lepiej.

3| 0 • odpowiedź • 26 czerwca 2018 o 20:09:07 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Rafał • 1

Moje dziecko chodzi do gimnazjum przy tym liceum, na pewno nie poślę go do tego liceum, bo to Ci sami nauczyciele, którym już dawno się nie chce. Poziom miał być niby w miarę wysoki a niestety tak nie jest.

0| 6 • odpowiedź • 22 maja 2018 o 19:58:26 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

JB

Nauczyciele nie są ci sami. Rodzice w gimnazjum - bardzo roszczeniowi, na zebraniach zawsze zgłaszają jakieś zastrzeżenia, nie przyjmują, że ich kochane dzieci mogły zrobić cokolwiek nie tak

1| 0 • odpowiedź • 28 maja 2018 o 10:56:37 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

:))

Poziom nauczania w dużej mierze zależy od poziomu uczniów. Z pustego i Salomon nie naleje

2| 0 • odpowiedź • 29 maja 2018 o 06:33:49 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

:)

Mam mieszane uczucia patrząc na komentarze, które są albo bardzo dobre albo bardzo złe. W każdym razie interesuje mnie profil pol-wos. Czy jest ktoś kto może mi trochę opowiedzieć o nim?

8| 0 • odpowiedź • 12 maja 2018 o 23:02:19 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

R

Skończyłam tą szkołę w 2016. Profil z rozszerzonym WOS-em. Szkoła ma pewne niedociągnięcia (mi najbardziej przeszkadzało to, że było bardzo zimno zimą ale dyrekcja robi co może żeby dogrzewać) nauczyciele są różni. Ja byłam bardzo zadowolona z przedmiotów rozszerzonych ( nieistniejący już profil  His-WOS). Uważam, że w większości byli to nauczyciele z powołania.  Matematyka była przedmiotem prowadzonym w sposób wymagający  ale dzięki temu  spokojnie zdałam maturę. Liceum jest miejscem gdzie uczymy się samodzielnej pracy i Maczek jest miejscem gdzie chcąc się nauczyć, nauczysz się. Towarzystwo ma jakiś poziom i jest bardzo zaangażowane w życie szkoły.  zastrzeżenie miałam do Pani od Polskiego. Duże opóźnienie z materiałem sprawdziany z tego, co nie było robione na lekcji. Pani miła ale maturę zdałam głównie na podstawie wiedzy z gimnazjum. Pani ta jednak nie uczy rozszerzeń polskiego także bym się tym nie kierowała.  Jeśli chodzi o języki to polecam niemiecki i włoski oraz mega zaangażowaną i oddaną Panią od hiszpańskiego. Angielski niestety zgadzam się z przedmówcami. W każdym razie szkoła pozwoliła mi się rozwinąć, świetnie zdać maturę i studiować wymarzony kierunek. Polecam serdecznie!

0| 0 • odpowiedź • 16 lipca 2018 o 19:16:01 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

K • 4

Liceum skończyłam w 2017r, klasa pol-hist i jeśli chodzi o ten profil to było świetnie, nauczyciele od rozszerzeń wspaniali, bardzo do ucznia i bardzo im zależało, żebyśmy dobrze zdali maturę. Fakt, na lekcji dużo nie wymagają, prac domowych z historii sobie nie przypominam, z polskiego były może dwie, jednak na klasówkach jest zakres materiału podawany na lekcji, także polecam robić notatki. Języki obce stoją na baaardzo różnym poziomie. Angielski leży, grupa najniższa praktycznie nic nie robi, bo 'jak zdacie podstawę na 60% to powinniście się cieszyć', a grupa najwyższa jest już tak mądra, że nic nie muszą robić. Język włoski prowadzi cudowna kobieta, niemiecki podobno jest okej, na rosyjskim panowała rusyfikacja, a na francuskim można się cofnąć w rozwoju języka. Matematyka w Maczku u żadnego z nauczycieli nie była okej, żaden z nich za bardzo tłumaczyć nie potrafił i bez zajęć dodatkowych ogarnięcie materiału jest niemożliwe. Klasy humanistyczne w tej szkole bardzo polecam, mat-fiz jest specyficzny, fizyka na słabym poziomie, w mat-geo geografia lekko leży, chociaż nauczycielka jest super, a do biol-chemu lepiej się nie zbliżać, nauczyciele od rozszerzeń są mocno niekompetentni i w moim roczniku chyba nikt nie zdawał biologii. Mimo wszystko polecam tę szkołę, mam z nia bardzo dobre wspomnienia :)

2| 3 • odpowiedź • 06 maja 2018 o 21:37:01 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając komentarz akceptujesz regulamin komentarzy portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź

Załaduj wszystkie opinie

wyszukiwarka profili
wyszukiwarka kierunków

Ranking Szkół Średnich 2018 już jest!

Sprawdź która szkoła jest najlepsza!

Przejdź do rankingu Zamknij