konto
VIII Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego

Ocena: 4

Oceń Placowkę

VIII Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego Białystok

VIII Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego

Rodzaj:liceum / publiczna

Strona:Przejdź na stronę szkoły

e-mail:liceum@8lo.bialystok.pl

Tel.:(85) 741-00-24

Adres:ul. Piastowska 5, 15-207 Białystok

Języki: język angielski język francuski język niemiecki język rosyjski

Nauczyciele, dyrekcja oraz cała kadra szkoły i internatu VIII LO to bardzo doświadczony, profesjonalny i pomocny zespół, zapewniający naukę w przyjaznej atmosferze. Wielu nauczycieli VIII LO zostało nagrodzonych, odznaczonych lub wyróżnionych za swoją pracę przez Ministra Edukacji Narodowej, Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. Większość kadry VIII LO to również czynni egzaminatorzy maturalni Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, a kilku nauczycieli jest także doświadczonymi doradcami metodycznymi.

Uczniom „Ósemki” szkoła proponuje praktyczny dobór przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym. Uczniowie mogą również uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach dodatkowych, w innowacyjnych projektach edukacyjnych, w konkursach oraz w różnych formach działań na terenie placówki takich jak: Szkolne Koło Wolontariatu, Samorząd Uczniowski, Poczet Sztandarowy Szkoły, Gazetka Szkolna „Ósemka” i wielu innych. W ponad trzydziestoletniej historii szkoły ustanowiono szereg tradycji szkolnych, np. „Święto Szkoły - Kaziki”, „Konkurs pieśni patriotycznej”, „Dni adaptacyjne klas I” czy „Świąteczny kiermasz ciast”.

Baza dydaktyczna VIII LO spełnia wymogi współczesnej edukacji. W budynku szkoły mieszczą się: nowoczesne sale lekcyjne wyposażone w sprzęt multimedialny, 2 pracownie informatyczne z szerokopasmowym dostępem do Internetu, biblioteka wraz z czytelnią i pracownią multimedialną, stołówka serwująca pyszne posiłki, sala gimnastyczna wraz z siłownią oraz sala do ćwiczeń, internat dla ponad 100 uczniów, sklepik szkolny, gabinet pielęgniarki szkolnej, gabinet do zajęć rewalidacyjnych oraz gabinety pedagogów szkolnych. Na terenie szkoły znajduje się również kompleks nowoczesnych boisk wielofunkcyjnych służących do uprawiania szeregu dyscyplin sportowych, a także funkcjonalne wiaty rowerowe.

VIII LO w Białymstoku jest pomysłodawcą i organizatorem wielu konkursów miejskich, wojewódzkich i ogólnopolskich, a także konferencji naukowych oraz maratonów literackich, takich jak, np. Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Polska Piastowska” czy Regionalne Zawody w Udzielaniu Pierwszej Pomocy. „Ósemka” to również aktywny ośrodek kulturotwórczy, prowadzący czynną działalność wydawniczą – na swoim koncie mamy ponad 17 publikacji. Szkoła jest także w czołówce szkół legitymujących się największą liczbą nagrodzonych w finale Konkursu Historycznego Fundacji Ośrodka „KARTA” w Warszawie.

Uczniowie VIII LO biorą udział w najbardziej prestiżowych zawodach sportowych oraz w turniejach ligowych gier zespołowych szkół ponadpodstawowych. W VIII LO można trenować w następujących drużynach sportowych: koszykówka, piłka siatkowa, piłka nożna, piłka ręczna, futsal, łyżwiarstwo szybkie, tenis stołowy, narciarstwo biegowe, lekkoatletyka i sporty siłowe. Dodatkowo nauczyciele wychowania fizycznego prowadzą szereg działań prozdrowotnych, takich jak: warsztaty z dietetykami, udział w biegach charytatywnych/ulicznych, spotkania ze znanymi sportowcami, zajęcia z Zumby, analizy składu ciała, warsztaty edukacyjne ze studentami AWF czy kiermasze zdrowej żywności.

Szczególne miejsce w historii VIII LO zajmują honorowe akcje oddawania krwi – na stałe współpracujemy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.  Licealiści z naszej szkoły są wspaniałym przykładem altruizmu, dając innym zdrowie, a czasami nawet życie. Równie istotnym działaniem uczniów z „Ósemki” jest branie udziału w zawodach strzeleckich, sportowo-obronnych oraz z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież z VIII liceum zdobywa liczne laury i staje na podium mistrzostw regionalnych i krajowych.

Od wielu lat VIII LO aktywnie współpracuje z licznymi instytucjami i organizacjami na terenie miasta, województwa i kraju, np. z Wydziałem Fizyki UwB, Instytutem Historii i Nauk Politycznych UwB, Wydziałem Pedagogiki i Psychologii UwB, Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalem Klinicznym w Białymstoku, Katedrą Badań Filologicznych „Wschód – Zachód” Wydziału Filologicznego UwB, Stowarzyszeniem Naukowym „Oikoumene” Białystok, Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”, Zakładem Medycyny Ratunkowej i Katastrof Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Archiwum Państwowym w Białymstoku, Muzeum Wojska w Białymstoku, Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, AIESEC Białystok, Instytutem Pamięci Narodowej w Białymstoku, Miejskim Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego w Białymstoku, UKS „Kaliber”, Książnicą Podlaską, Fundacją „Pomóż Im”  i wieloma innymi.

Od kilku lat VIII LO może pochwalić się przynależnością do grona „Najlepszych Europejskich Szkół Praworządności RP Coptiosh”. Nasi uczniowie są laureatami wojewódzkiego i ogólnopolskiego konkursu „8 Wspaniałych”. „Ósemka” posiada również certyfikat Microsoft „Szkoła w Chmurze”. Dodatkowo VIII liceum zdobyło wyróżnienie „Szkoły Roku 2022” platformy WaszaEdukacja.

Sprawdź jak dojechać z jakdojade.pl

sprawdź

Profile i Punkty VIII Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego na rok 2023/2024

Matury 2023 formuła 2023 - VIII Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego

Język polski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Matematyka

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Język angielski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Osiągnięcia Szkoły

Opinia o VIII Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego Białystok

4 /5 12 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
avatar

Gość • 5

Super szkoła. Nauczyciele w większości spoko (szczególnie pan Liedke i pan Charyton). Uczniowie też ok. Nie ma presji ani wyścigu szczurów

4| 0 • odpowiedź • 27 października 2023 o 21:42:49 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Gość

Witam. Czy uczy się ktoś z Łap? Jakie jest najlepsze połączenie z Łap do szkoły?

1| 10 • odpowiedź • 19 lipca 2023 o 08:43:42 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

ola

jak nauczyciele od rozszrzen chemii i biologii?

7| 52 • odpowiedź • 29 kwietnia 2023 o 12:34:11 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Karolina • 5

Świetna szkoła - nauczyciele jak i uczniowie. Nie ma presji, ale jeżeli ktoś chce wybitnie zdać maturę, to jest to możliwe.

5| 5 • odpowiedź • 05 kwietnia 2023 o 21:40:47 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Gość

Uczę się tu od roku i w sumie to nie mam nic złego do powiedzenia o tej szkole. Nauczyciele są w porządku, uczniowie w większości też. Jeżeli ktoś chce być omnibusem to raczej nie uda mu się to w tej szkole ale jeśli po prostu chce skończyć liceum i zdać maturę to polecam

0| 0 • odpowiedź • 28 lutego 2023 o 06:58:05 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Mikhail Makar

Proszę powiedzieć, kiedy rozpocznie się przyjmowanie wniosków na rok akademicki 2023-2024?

0| 0 • odpowiedź • 23 stycznia 2023 o 11:19:31 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Uczeń

Na rok 2022/2023 min 148 pkt

0| 0 • odpowiedź • 08 listopada 2022 o 19:41:31 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź

Załaduj wszystkie opinie