konto
Technikum nr 19

Ocena: 2.25

Oceń Placowkę

Technikum nr 19 Poznań

Technikum nr 19

Rodzaj:technikum / Szkoła publiczna

Strona:Przejdź na stronę szkoły

e-mail:sekretariat@technikum19.edu.pl

Tel.:(61) 832-00-33

Adres:ul. 28 Czerwca 1956r. 352/360, 61-441 Poznań

Technikum Nr 19 od pięciu lat współtworzy Zespół Szkół Licealno ? Technicznych w Poznaniu. Nawiązuje ono do tradycji funkcjonującego tu przez ponad pół wieku Techniku Mechanicznego. Szkoła znajduje się w obfitującej w zieleń dzielnicy. Komunikacja miejska zapewnia uczniom sprawny dojazd na zajęcia. Technikum Nr 19 postrzegane jest powszechnie jako szkoła przyjazna i otwarta na potrzeby uczniów. Pracują tu kompetentni i jednocześnie rozumiejący problemy młodzieży nauczyciele, stwarzający uczniom możliwość wszechstronnego rozwoju. Nadrzędnymi celami szkoły są odkrywanie i rozwój uzdolnień informatyczno ? technicznych uczniów oraz ich dobre przygotowanie do egzaminu maturalnego, egzaminu z przygotowania zawodowego i kontynuacji nauki w szkołach wyższych. Absolwent szkoły uzyskuje tytuł technika informatyka oraz technika analityka. Młodzież może wybrać jedną z sześciu klas ? technik analityk -analiza chemiczna, chemia kosmetyczna NOWOŚĆ !!! ? grafika komputerowa na bazie programówi PHOTOSHOP,ILLUSTRATOT, CORELDRAW 3Ds MAX ? aplikacje i sieci komputerowe - projektowanie stron ? ochrona środowiska planowanie i realizacja działań na rzecz ochrony środowiska . gry komputerowe -projektowanie gier komputerowych NOWOŚĆ!!! . technik technologii chemicznej- wykonywanie badań laboratoryjnych w przemyśle chemicznym NOWOŚĆ!!! Edukacja w/w specjalnościach wyposaża uczniów w sprawność posługiwania się sprzętem komputerowym i systemami operacyjnymi, daje umiejętność stosowania w praktyce języków programowania, tworzenia i modyfikowania baz danych itp. Jest to propozycja dla osób, które chcą z profesjonalną pomocą zdobyć atrakcyjny zawód, gwarantujący interesującą i dobrze płatną pracę w Polsce jak i w krajach Unii Europejskiej. Szkoła umożliwia atrakcyjne spędzanie wolnego czasu. Na jej terenie działają rozliczne koła zainteresowań. W ich ofercie znajdą coś dla siebie miłośnicy muzyki, kina, ekologii, sportu? Naukę urozmaicają liczne imprezy, m.in. Dni Języków Obcych, Grafika Komputerowa, Tydzień Nauki. Placówka zapewnia doskonałe warunki nauki. Dysponuje nowoczesnymi pracowniami komputerowymi, bogatym księgozbiorem bibliotecznym, czytelnią wyposażoną w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, pełnowymiarową salą gimnastyczną z boiskami do koszykówki, piłki ręcznej i nożnej. Dyrekcja ZSL-T przywiązuje ogromną wagę do estetyki pomieszczeń szkolnych i dba o ich systematycznie odnawianie i doposażanie.

Sprawdź jak dojechać z jakdojade.pl

sprawdź

Profile i Punkty Technikum nr 19 na rok 2021/2022

Matury 2021 - Technikum nr 19

Język polski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Matematyka

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Język angielski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Osiągnięcia Szkoły

Egzaminy Zawodowe Technikum nr 19

KwalifikacjaOsobyZdawalnośćSesja
(EE.08) Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci 24 83.33% 211
(AU.59) Przygotowywanie sprzętu, odczynników chemicznych i próbek do badań analitycznych 20 75% 211

Opinia o Technikum nr 19 Poznań

2.25 /5 68 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
avatar

e

Ludzie ponurzy

1| 1 • odpowiedź • 02 września 2021 o 15:28:23 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

:]] • 5

gość pode mną najwyraźniej szuka wyładowania emocjonalnego i notorycznie dodaje te same bezsensowe wpisy w innej formie (z panem P. się zgadzam) natomiast jako iż dużo rzeczy zostaje pominiętych dam swoją wersje. Nauczyciele od zawodowych nie są aż tacy źli pan M. czy pan N. naukę prowadzą na dość wysokim i profesjonalnym poziomie (oczywiście zdarzają się gorsze jednostki). Nauczyciele od innych przedmiotów matematyka, czy polski szczegolnie pani R. również stoją na przyzwoitym poziomie. Każdy kto mógł choć na chwile posłuchać z jaką elokwencją i zaangażowaniem są prowadzone lekcje polskiego przez panią R. się ze mną zgodzi. Na większości przedmiotów można z nauczycielem porozmawiać na różne tematy, pożartować. Nauczyciele nigdy sami z siebie nie są niemili, czy jak to zostało dodane niżej wmawiają ci, że jesteś głupi (przynajmniej mi, ani moim kolegom nigdy się tak nie zdarzyło). Zazwyczaj większość nauczycieli jest miło nastawionych (oczywistym jest, że brak szacunku i dziecinne zachowanie nie spotka się z aplauzem). Jak każda inna szkoła ma ona również swoje wady. Jedną i chyba największą poza formami obowiązkowymi jest przytaczany przez wszystkich pan P. Będąc jak to szkoła mówi "wymagający", sprawia że rok nauki lub czasami dwa jest dla wielu uczniów katorgą. Wymóg nauki regułek 1:1 i drakoński system oceniania. Klasy, które mają z owym panem lekcje często zmagają się z trudnościami wyjścia z oceną dopuszczającą na koniec roku. Oczywiście po lekcjach z owym panem wyniesiemy dość spory zasób informacji (niekoniecznie przydatnych) ale jakim kosztem? Nie wydaje mi się, aby dyrekcja miała zamiar coś z tym faktem zmienić. Reasumując, idąc do tej szkoły pozostaje jedynie modlić się, aby nie dostać pana P. i szkoła całkiem przyzwoita. Ocena i rozpiska tego jest na podstawie prawie 4 lat nauki i nauczycieli z którymi miałem przyjemność się uczyć. Być może miałem niesamowite szczęście i trafili mi się najlepsi ze szkoły. Tego nie wiem. Natomiast wiem jedno, że nie taki diabeł straszny jak go malują.

11| 7 • odpowiedź • 27 maja 2021 o 00:04:58 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Gość • 1

Nauczyciele przez cały okres chodzenia do szkoły, udowadniają Ci, że jesteś głupi; że oni są mądrzejsi od ucznia. Większosć z nich jest niemiła, więc jeżeli nie jesteś odporny/a psychicznie na różnego typu nauczycieli to odradzam.

6| 5 • odpowiedź • 26 maja 2021 o 21:57:20 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Polecam z caŁego serca • 1

jezeli planujesz sie nauczyc programowania w tej szkole lub naprawiac komputer to Pan R. oraz Pan P. zrobią wszytsko zeby spotac sie w sierpniu lub powtorzyc klase, wiecej idzie sie nauczyc na YT.

7| 0 • odpowiedź • 19 maja 2021 o 22:35:28 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Nie idz do tej szkoly • 1

Jak wpadniesz w klasie na Pana P. To gwarantuje ci, że ten człowiek zapewni tobie depresję, odebranie jakiej kolwiek radości z życia i godziny marnowane na uczenie się 1 do 1 na jego sprawdziany

7| 0 • odpowiedź • 19 maja 2021 o 22:22:36 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź

Załaduj wszystkie opinie