konto
Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie

Ocena: 5

Oceń Placowkę

Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie Szczecin

Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie

Rodzaj:technikum / publiczna

Strona:Przejdź na stronę szkoły

e-mail:zs6@miasto.szczecin.pl

Tel.:(91) 433-35-20

Adres:ul. Gen. J. Sowińskiego 3, 70-236 Szczecin

Języki: język angielski język niemiecki

W starych murach szkoły króluje nowoczesność- historyczne budynki ze swoją niepowtarzalną atmosferą tętnią na co dzień życiem młodych ludzi. Zespół Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie mający siedzibę przy ul. Gen. Sowińskiego 3 postrzegany jest w środowisku jako kuźnia wysokiej jakości kadr dla gastronomii, hotelarstwa, turystyki i cukiernictwa w naszym regionie.

- Kierując się ponadczasową sentencją naszego patrona nie dajemy czasowi darmo upłynąć – wyjaśniają przedstawiciele szkoły. - Każdy były i obecny uczeń, były i obecny nauczyciel czy pracownik ma swój wkład w rozwój i budowanie wizerunku szkoły w środowisku. Jesteśmy jedną wielotysięczną rodziną z „Gastronomika”. Wszyscy są zgodni, że nasza szkoła jest piękna, czysta, bezpieczna i przyjazna uczniom. Ciągłe doposażanie pracowni szkolnych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego nr 2 powoduje, że nauka przedmiotów zawodowych pozwala na odtworzenie rzeczywistych realiów przyszłego miejsca pracy.

Dzięki bardzo dobrej współpracy z pracodawcami szkoła oferuje możliwość kształcenia praktycznego w renomowanych hotelach, restauracjach, cukierniach a także promach Unity Line. Wszystkim uczniom zapewnia realizację praktycznej nauki zawodu.

Realizacja projektów finansowanych z EFS pozwala bezpłatnie zdobyć wielu uczniom dodatkowe kwalifikacje zawodowe pożądane przez pracodawców – informują władze szkoły. - Dla uczniów zamiejscowych oferujemy miejsca w dwóch internatach mieszczących się przy szkole. Każdemu chętnemu pasjonatowi szeroko pojętnej nauki o żywieniu, hotelarstwa, kucharstwa czy cukiernictwa proponujemy przygotowanie do olimpiad i konkursów zawodowych (klasy pod patronatem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Uniwersytetu Szczecińskiego, a także Hoteli: Focus i Courtyard by Marriott & Moxy Szczecin. Sukcesy naszych absolwentów są potwierdzeniem, że wspólna, ciężka praca nauczycieli i uczniów przynosi pożądane efekty. Powodem do dumy jest fakt, że wszyscy nasi uczniowie przystępują do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie i osiągają tam bardzo dobre wyniki.

Od lat w szkole prężnie działają różne koła zainteresowań i organizacje pozwalające uczniom realizować swoje pozaszkolne marzenia, rozwijać talenty i pomagać innym. Szkoła jest też znana z pracy na rzecz środowiska lokalnego, przygotowywania szeregu prestiżowych imprez dla różnych instytucji miasta Szczecina. W całej Polsce słynie z organizacji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności i Zachodniopomorskiego Kongresu Innowacyjnych Nauczycieli Matematyki.

Piękne, nowoczesne, doskonale wyposażone pracownie zawodowe, informatyczne, sale lekcyjne z różnorodnym sprzętem audiowizualnym, a do tego profesjonalna, bardzo dobrze przygotowana kadra nauczycieli są gwarancją wysokiej jakości kształcenia. To szkoła, która idzie z duchem czasu i potrzebami rynku pracy.

Jak podają - oferujemy kształcenie w Technikum Gastronomiczno-Hotelarskim w zawodach:

Technik żywienia i usług gastronomicznych dla tych, którzy mają w sobie pasję kulinarną, w przyszłości chcą pracować w zakładach gastronomicznych lub podjąć studia na kierunkach związanych z technologią żywności, dietetyką i innymi pokrewnymi dziedzinami. Kształcąc się w tym zawodzie zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu sporządzania i ekspedycji potraw i napojów, planowania i oceny żywienia, organizowania produkcji gastronomicznej, planowania i realizacji usług gastronomicznych. Nauczysz się układać jadłospisy zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, planować menu codzienne i okolicznościowe, tworzyć ofertę zakładu gastronomicznego. Będziesz potrafił posługiwać się programami komputerowymi w obliczaniu wartości odżywczej posiłków, planowaniu diet oraz rozliczaniu działalności zakładu. Dodatkowo nabędziesz umiejętności barmana-baristy. Absolwenci mogą podjąć pracę w każdym zakładzie świadczącym usługi gastronomiczne pracując na stanowisku kucharza, kelnera, barmana-baristy. Po zdobyciu niezbędnego doświadczenia mogą być szefami kuchni, managerami do spraw planowania usług gastronomicznych, prowadzić własną działalność gastronomiczną w tym cateringową.

Technik hotelarstwa dla osób, które są kontaktowe, kreatywne, chcą poznać języki obce i podjąć w przyszłości pracę w obiektach świadczących usługi hotelarskie. Ucząc się w tej klasie zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu: prowadzenia działalności promocyjnej oraz sprzedaży usług hotelarskich, rezerwowania usług hotelarskich, wykonywania prac związanych z obsługą gości w recepcji, przygotowywania jednostek mieszkalnych do przyjęcia gości, przygotowywania i podawania śniadań w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie, przyjmowania i realizacji zamówień na hotelarskie usługi dodatkowe. Dodatkowa umiejętnością, którą zdobędziesz to animator czasu wolnego. Absolwenci mogą podjąć pracę w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, zajazdach, kwaterach prywatnych i innych, w tym w bazie ruchomej, np. promowej, na statkach wycieczkowych.

Technik organizacji turystyki dla osób, które mają łatwość i chęć nauczenia się języków obcych, są komunikatywne, pragną podróżować po świecie albo pokazywać piękno naszego kraju turystom z zagranicy. Do zadań technika obsługi turystycznej należy opracowywanie programów i kalkulowanie różnych form imprez turystycznych; zamawianie i rozliczanie usług turystycznych; organizowanie sprzedaży usług turystycznych; współpraca z gestorami bazy noclegowej, przewodnikami turystycznymi, pilotami wycieczek, dysponentami transportu oraz firmami ubezpieczeniowymi, stosowania systemów komputerowej informacji i rezerwacji usług turystycznych. Dlatego ucząc się w tej klasie zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu: organizowania działalności turystycznej, organizowania imprez i usług turystycznych, obsługiwania klientów korzystających z usług turystycznych, rozliczania imprez i usług turystycznych. Dodatkową umiejętnością, którą zdobędziesz to animator czasu wolnego. Na absolwenta szkoły czekają miejsca pracy w biurach podróży, informacji turystycznej, instytucjach samorządowych zajmujących się turystyką, na stanowisku pilota lub przewodnika wycieczek.

Motto szkoły brzmi: Gotujemy z pasją – kształcimy z jakością – obsługujemy z gracją – pieczemy z miłością to nie slogan to fakt. Zapraszamy do naszej szkoły abyście się osobiście o tym przekonali.

Sprawdź jak dojechać z jakdojade.pl

sprawdź

Profile i Punkty Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie na rok 2024/2025

Matury 2023 formuła 2015 - Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie

Język polski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Matematyka

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Język angielski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Osiągnięcia Szkoły

Egzaminy Zawodowe Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie

KwalifikacjaOsobyZdawalnośćSesja
(HGT.02) Przygotowanie i wydawanie dań 137 96.35% 222
(TG.13) Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie 22 100% 221
(TG.16) Organizacja żywienia i usług gastronomicznych 66 89.39% 221
(TG.15) Prowadzenie informacji turystycznej oraz sprzedaż usług turystycznych 21 90.48% 221
(HGT.07) Przygotowanie imprez i usług turystycznych 58 79.31% 221

Opinia o Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie Szczecin

5 /5 3 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
avatar

Gościówa

Jak wygląda atmosfera w szkole? Chodzi mi o stosunek nauczycieli do uczniów oraz vice-versa, a też jak zachowują się w stosunku do siebie uczniowie. Czy jesteście zadowoleni z wyboru tej szkoły czy jest ona dla was słaba?

22| 0 • odpowiedź • 27 maja 2023 o 12:08:22 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Gość

Technikum cukiernictwo

0| 11 • odpowiedź • 31 stycznia 2023 o 01:34:15 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Maria Dudek

Koleżanki i koledzy z klasy

1| 15 • odpowiedź • 31 stycznia 2023 o 01:35:50 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Julka

Biologia*

0| 4 • odpowiedź • 27 marca 2022 o 22:45:39 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Gość

Ej a rozszerzana białka jest trudna?

0| 21 • odpowiedź • 27 marca 2022 o 22:44:13 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Gość

Czy są tutaj mundurki a jeśli tak to czy są wygodne ?

23| 76 • odpowiedź • 15 stycznia 2022 o 22:23:02 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Małgorzata

Są mundurki lub bluzy ale nie wiem czy wygodne bo sama się zastanawiam

0| 5 • odpowiedź • 20 stycznia 2022 o 20:51:08 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Przewodnicząca Rady Rodziców :)

Hej. Są mundurki i są wygodne. Są bluzy z kapturem oraz koszulki polo. Funkcjonują 4 kolory mundurków w zalezności od specjalizacji. TZUG - gastronomia - zielone, hotelarze bordo, turystyka granat i branżówka czarne :) szkoła bardzo fajna tylko uczniowie nie chcą się uczyć :) ale polecam

2| 0 • odpowiedź • 14 marca 2022 o 17:18:05 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Gość

Są mundurkini są wygodne. Polówka i bluza rozpinana lub kangurka.

1| 0 • odpowiedź • 04 października 2023 o 13:01:35 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Małgorzata

Czy fajną jest ta szkoła i czy łatwo się tam dostać mam trzy 2 i reszta lepszych ocen i nie wiem czy z takimi ocenami by mnie przyjeli

13| 77 • odpowiedź • 03 stycznia 2022 o 00:59:53 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

bartek

elo

0| 0 • odpowiedź • 07 czerwca 2021 o 16:03:14 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Bee

Ogolnie to chce tu isc w tym roku wiec wish me luck I guess :•D wszystkim co chca tez isc w tym roku, to zycze zebyscie sie nie przejechali na szkole

13| 20 • odpowiedź • 20 kwietnia 2021 o 08:10:56 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

kacper

i jak, udalo się? tez sie zastanawiam nad pojsciem w tym roku

0| 0 • odpowiedź • 04 kwietnia 2022 o 19:13:12 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Bee

A wez dupna szkola i tyle

1| 3 • 17 października 2022 o 19:37:26 • zgłoś naruszenie

avatar

ewa • 5

polecam. swietni nauczyciele, mila atmosfera, dobre przygotowanie do egzaminow. trzeba tylko chciec!

20| 19 • odpowiedź • 12 kwietnia 2021 o 17:27:04 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź

Załaduj wszystkie opinie