konto
LVIII Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Ocena: 1.42

Oceń Placowkę

LVIII Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Warszawa

LVIII Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Rodzaj:liceum / Szkoła Publiczna

Strona:Przejdź na stronę szkoły

e-mail:[email protected]

Tel.:(22) 628-68-03

Adres:ul. Górnośląska 31 , 00-432 Warszawa

W szkole znajdują się 2 pracownie komputerowe, dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, biblioteka, czytelnia, biblioteczne centrum multimedialne, 2 sale gimnastyczne, sala do aerobiku, siłownia. W okresie jesiennym i wiosennym korzystamy z obiektów Agrykoli w czasie zajęć wychowania fizycznego. Dzięki współpracy z MDK "Łazienkowska" proponujemy naukę tańca z profesjonalnymi trenerami (w ramach zajęć wychowania fizycznego). Proponujemy szeroka ofertę zajęć pozalekcyjnych pozwalajacych rozwijać różnorodne zainteresowania uczniów zdolnych oraz zajęcia pozwalające eliminować i wyrównać ewentualne braki. Organizowane są wycieczki m. in. do Biblioteki Narodowej, Sejmu, muzeów, uczelni wyższych takich jak: UW, SGGW, WSPS, Uczelnia Łazarskiego. Uczniowie uczestniczą w spotkaniach z ciekawymi osobami organizowanymi w szkole lub poza jej terenem oraz w różnych projektach np. "Otwarta firma - biznes przy tablicy". W ramach warsztatów filmowych stała współpraca z panem Bartoszem Konopką, reżyserem nominowanym do Oscara za film "Królik po berlińsku". Realizujemy zajęcia warsztatowe w Młodzieżowym Domu Kultury oraz na terenie uczelni wyższych. W szkole jest obchodzony Tydzień Patrona, organizowane są liczne cykliczne imprezy m. in. anglojęzyczny Festiwal Krótkich Form Teatralnych, "Ruch-Fitness-Zabawa" oraz wiele innych. Uczniowie liceum należą do Klubu Ośmiu, gdzie jako wolontariusze biorą udział w licznych akcjach charytatywnych organizowanych na terenie Warszawy.

Zaproponuj zmianę

Sprawdź jak dojechać z jakdojade.pl

sprawdź

Profile i Punkty LVIII Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na rok 2020/2021

Osiągnięcia Szkoły

Matury 2019 - LVIII Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Język polski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Matematyka

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Język angielski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Opinia o LVIII Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Warszawa

1.42 /5 231 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
avatar

Gość

Hej, mógłby ktoś coś powiedzieć o tej szkole w miarę konkretnie - myślę nad złożeniem podania do klasy medialno-dziennikarskiej...

1| 0 • odpowiedź • 02 lipca 2020 o 19:55:33 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Anonim

Parę lat temu udało mi się zakończyć "naukę" w tej placówce gdyż szkołą tego nazwać nie można. w pierwszej klasie byłam zachwycona szkołą do tego stopnia, że bardzo aktywnie działałam w samorządzie szkolnym i reprezentowałam szkołę na wielu wyjazdach teraz się tego wstydzę. W drugiej klasie zaczęły się problemy pani L.B. od matematyki zaczęła porównywać uczniów do matołów twierdząc, że jej kilkuletni wnuczek jest mądrzejszy, poziom i metody jej nauczania to tragedia. Pani wyżywa się na uczniach twierdząc, że jest łaskawa i powinni jej dziękować za pozwalanie podchodzić do popraw testów po 15 razy, nie zwraca jednak uwagi na to że w 2 na 3 zadaniach jest błąd nie pozywający obliczyć zadanie jeśli jakiś uczeń to zauważy i jej zgłosi jest proszony o nieinformowanie o tym reszty i jest mu obiecane w zamian zdanie testu. Do matury przez Panią LB. nie zostało dopuszczone 3/4 klasy z czego połowa uciekła do innych szkół. Pani od hiszpańskiego istna porażka, uciekająca przed rodzicami na dniu otwartym. Jedyne co robi na lekcji to krytykuje szkołę i innych nauczycieli obrażając kolejną patologie dyrektorkę szkoły. Przychodząc do tej szkoły z opanowanym hiszpańskim wychodzisz nic nie umiejąc. Dyrektorka wiecznie gubiąca dokumenty uczniów, utrudnia funkcjonowanie w szkole, przez 3 lata nie zdążyła odwiedzić ani jednej lekcji pomimo wielokrotnych próśb uczniów i rodziców. Zatrudnia jedynie osoby, które zna i lubi w obawie o swój "stołek" nie współpracuje z rodzicami i nie pomaga w rozwiązywaniu problemów uczniów. Pani pedagog w szkole twierdzi, że nie ma kompetencji aby pomóc uczniom rozwiązać spory z nauczycielami. Pozytywne opinie o tej szkole wystawiane są zazwyczaj przez nauczycieli na prośbę dyrekcji lub członków samorządu uczniowskiego, którzy w większości maja zapewnione bezproblemowe zdanie do następnej klasy przy pomocy Pani dyrektor K. Tej placówki bardzo nie polecam i pomimo zdania szkoły nie odważyłam się pisać matury w tym miejscu.

8| 0 • odpowiedź • 29 maja 2020 o 23:52:15 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Anonim • 3

Dyrekcja, hiszpański - to jedno. Są jednak naprawdę dobrzy nauczyciele, mowa chociażby o Profesorach od rozszerzeń z historii i wosu. O ile na hiszpański niechętnie mi się chodziło, bo było tragicznie, tak na rozszerzeniach (menadżersko-prawna) zawsze było dobrze. Jest jeszcze opcja języka włoskiego. Na podstawach też nie było aż tak źle, o ile nie robiło się cyrku i słuchało się nauczycieli. Mówię to jako tegoroczny absolwent. :)

1| 0 • odpowiedź • 28 maja 2020 o 16:39:56 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Anonim

Wszystkie komentarze na temat pani dyrektor są jak najbardziej prawdziwe, zawsze uwaza, ze jej przedmiot-wok- jest najwazniejszy, wybiera kilku uczniow ktorych faworyzuje, zawsze niezadowolona. Nauczyciele zalezy od przedmiotu, ogolnie wsyztsko zalezy od profilu. Chodze do tej szkoly rok i jak zauwazylam biolchem tragedia nauczyciele slabi panie od chemi traktuja cie jakbys nie byl na rozszerzeniu tylko w podstawowce i nie wiedzial jaki wzor ma woda, z biologia w tym roku problem nie bylo nauczyciela od konca 1 sem. Z polskim i matematyka rowniez slabiej Natomiast w klasie wos-his-ang atmosfeta jest cudowna, wychowawca do dogadania, nauczyciele od wosu i historii sa przewstpaniali. Pan od wosu swietnie tlumaczy, pan od historii- juz na 1 lekcji mozna zobaczyc z jaka pasja prowadzi lekcje serio Obai mega wyluzowani- chcesz to sie uczysz i umiesz, nie to nie obys zaliczyl. Sa naprawde przewspalniali. W tej kalsie pani od matematyku super, fajnie tlumaczy, z polskim srednio, angielski tez w porzadku Jezeli chodzi o hiszpanski to pani rowniez uwaza ze jej przedmiot jest najwazniejszy, nardzo duzo wymaga i srednio wyrozumiala. Szkola jest tolerantycja duzo jest osob w koloryowych wlosch, innych stylach ubiorou „poli” Biol chem odradzam, menadzersko prawny jak najbardziej polecam

1| 0 • odpowiedź • 27 maja 2020 o 13:59:27 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Gość

Nie idzcie na hiszpański, nauczycielka ucząca tego przedmiotu wpędzi was tylko w depresję, jak o niej pomyślę to mam drgawki.

3| 0 • odpowiedź • 21 maja 2020 o 14:46:24 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Zjarany Łosoś

Uff to dobrze że mnie nie ma w co wpędzać już.

1| 0 • odpowiedź • 07 lipca 2020 o 23:17:56 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Anonim • 1

Szkoła na pewno nie jest godna polecenia. Chyba że ktoś chce być gniębiony przez samych nauczycieli i dyrektorke. Poziom nauczania leży, nauczyciele zamist uczyć to wcinają się w życie uczniów, nie można mieć życia prywatnego, jeszcze wyśmiewają Ciebie przy całej klasie za jakiś błąd zamist wytłumaczyć. Bardzo niemiła i nie pomocna pani dyrektor, która uważa że jej przedmiot jest najważniejszy(wok) i gada o jej osiągnięciach na polibudzie. Gdy usłyszała że uczęszczam na korepetycje z matmy, to kazała mi iść w takim razie do szkoły prywatnej, mimo że pani od matmy to totalna porażka, ciągle błędy na tablicy robiła i w ogóle nie uczyła. Angielski u Panie E.K. to też wiecznie wyśmiewane i wymagania zbyt wysokie jak na poziom jej nauczania. W jakiś gdzie rozszerzona biologia, nagle w połowie roku zmienia się nauczyciel. Można wiele wymieniać tych nauczycieli, którzy nie są za dobrzy, a tych dobrych jest może tyke ile palcw u jedej ręki. Nie polecam chyba, że chcesz mieć problemy psychicznie i zniszczyć sobie życie.

6| 0 • odpowiedź • 12 maja 2020 o 16:11:12 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź

Załaduj wszystkie opinie

Ranking Szkół Średnich 2020
Wyszukiwarka Profili Szkół Średnich