konto
IV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie

Ocena: 2.91

Oceń Placowkę

IV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie Olsztyn

IV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie

Rodzaj:liceum / Szkoła Publiczna

Strona:Przejdź na stronę szkoły

e-mail:[email protected]

Tel.:(89) 533-70-44

Adres:al. marsz. J. Piłsudskiego 56, 10-450 Olsztyn

IIV Liceum Ogólnokształcące im.M.Skłodowskiej-Curie istnieje i rozwija się od 1975 roku. ?Czwórka? słynie z wysokiego poziomu nauczania, pozwalającego na bardzo dobre przygotowanie młodzieży do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz do studiów wyższych, a także z życzliwego podejścia do uczniów. I Szkoła również: 1. rozwija zainteresowania i motywuje uczniów do udziału w olimpiadach i konkursach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym oraz zawodach sportowych. 2. wspiera rozwój talentów, 3. zapewnia poczucie bezpieczeństwa. 4.o dobrym przygotowaniu absolwentów do egzaminu maturalnego świadczą wysoka lub 100% zdawalność matury i wysokie wyniki uczniów z tego egzaminu. II W bieżącym roku szkolnym w IV LO w 15 oddziałach kształci się 437 uczniów. Nad rozwojem i edukacją naszej młodzieży pracuje 52 nauczycieli (90% kadry to nauczyciele dyplomowani; 75% nauczycieli posiada kwalifikacje egzaminatora między innymi wszyscy poloniści i wszyscy nauczyciele języków obcych). III W szkole prowadzone są różne formy zajęć umożliwiające młodzieży rozwój zainteresowań. Należą do nich: zajęcia pozalekcyjne, zawody sportowe, olimpiady, sesje naukowe, debaty, seminaria, konkursy, spektakle teatralne, koncerty, wernisaże, wystawy, wycieczki dydaktyczne, współpraca międzynarodowa. IV W szkole uczniowie mogą korzystać z pomocy pedagoga szkolnego, doradcy zawodowego oraz psychologa. Uczniowie mogą też uczestniczyć w zajęciach z dysleksji i dysortografii oraz w zajęciach rozwijających zdolności uczniów. V Infrastruktura szkoły podlega ciągłej modyfikacji, co poprawia komfort pracy i nauki. W budynku mieści się sala gimnastyczna, zmodernizowana siłownia, biblioteka z bogatym księgozbiorem i czytelnia, w której dostępne jest dla uczniów multimedialne centrum informacyjne. Zajęcia z informatyki odbywają się w dwóch pracowniach komputerowych (jedna z nich wyposażona w nowy sprzęt ze środków UE); w miarę potrzeb, odbywają się również zajęcia z innych przedmiotów (np. j.obcych). Funkcjonuje także gabinet pielęgniarski i stomatologiczny. Uczniowie maję do swojej dyspozycji indywidualne szafki oraz mogą korzystać z bufetu szkolnego lub dystrybutorów napojów.

Zaproponuj zmianę

Sprawdź jak dojechać z jakdojade.pl

sprawdź

Profile i Punkty IV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie na rok 2019/2020

Osiągnięcia Szkoły

Matury 2019 - IV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie

Język polski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Matematyka

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Język angielski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Opinia o IV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie Olsztyn

2.91 /5 11 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
avatar

Arek • 5

Wysoki poziom matematyki i fizyki.

1| 0 • odpowiedź • 10 lipca 2019 o 14:47:43 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Q • 1

Boże, ta szkoła dalej śni mi się po nocach, mimo, że od jej ukończenia minęło już 6 lat. Najgorszy koszmar. Z ciekawości, czy wybitny pedagog i polonista jeszcze "uczy"? Pani R. Od matematyki też wywołuje u mnie wspomnienia rozczarowania i żenady. Wstydźcie się za takie nauczanie. Nie wyniosłam z tej szkoły nic oprócz stanów depresyjnych. Na samą myśl o niej teraz mnie wzdryga. Z całego serca nie polecam, szczególnie ostrzegam chętnych na profil humanistyczny. Poza tym, szkoła nawet nie broni się budynkiem. Jak ktoś niżej napisał, brud, smród i ubóstwo.

2| 5 • odpowiedź • 10 maja 2019 o 21:50:37 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Anonimo • 2

Smród, bród, nauczyciele z chorym podejściem, szczególnie w pierwszej klasie była masakra ze względu na próby budowy autorytetu nauczyciele niszczą uczniów. Rozpadający się budynek, ciekawi ludzie ratują to miejsce, wyniki niezłe, bardziej ze względu na to że trafiają do tej szkoły ludzie ambitni, niż ze względu na nauczycieli, kilku na niezłym poziomie.

1| 0 • odpowiedź • 29 kwietnia 2019 o 23:55:50 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

JedynaTaka • 1

Ta szkoła jest szokujaco okropna. Smród w salach i na korytarzach. Wszechobecny kurz = brak pań sprzątajacych i zachowania zasad BHP. Nauczyciele nieudolnie prowadzą zajęcia (min. Pan X od angielskiego i Pani Y od historii i Pani Z od polskiego). Nie ma możliwości rozwoju sportowego (brak klas z pr. Sportowym, małe zaangażowanie co do zajęć wf-u - częste odwoływanie). BRAK STOŁÓWKI = uczniowie pozbawieni szansy zjedzenia ciepłego posiłku podczas zajęć! Dokucza szczególnie zimą. Uciekam stąd zaraz.. A jestem w 1 klasie!

2| 17 • odpowiedź • 03 stycznia 2019 o 15:38:02 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź

Załaduj wszystkie opinie

Wyszukiwarka Kierunków Studiów
Wyszukiwarka Korepetycji