konto
IV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie

Ocena: 2.9

Oceń Placowkę

IV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie Olsztyn

IV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie

Rodzaj:liceum / publiczna

Strona:Przejdź na stronę szkoły

e-mail:sekretariat@zso2.olsztyn.eu

Tel.:(89) 533-70-44

Adres:al. Piłsudskiego 56, 10-450 Olsztyn

Języki: język angielski język francuski język niemiecki język rosyjski

IIV Liceum Ogólnokształcące im.M.Skłodowskiej-Curie istnieje i rozwija się od 1975 roku. ?Czwórka? słynie z wysokiego poziomu nauczania, pozwalającego na bardzo dobre przygotowanie młodzieży do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz do studiów wyższych, a także z życzliwego podejścia do uczniów. I Szkoła również: 1. rozwija zainteresowania i motywuje uczniów do udziału w olimpiadach i konkursach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym oraz zawodach sportowych. 2. wspiera rozwój talentów, 3. zapewnia poczucie bezpieczeństwa. 4.o dobrym przygotowaniu absolwentów do egzaminu maturalnego świadczą wysoka lub 100% zdawalność matury i wysokie wyniki uczniów z tego egzaminu. II W bieżącym roku szkolnym w IV LO w 15 oddziałach kształci się 437 uczniów. Nad rozwojem i edukacją naszej młodzieży pracuje 52 nauczycieli (90% kadry to nauczyciele dyplomowani; 75% nauczycieli posiada kwalifikacje egzaminatora między innymi wszyscy poloniści i wszyscy nauczyciele języków obcych). III W szkole prowadzone są różne formy zajęć umożliwiające młodzieży rozwój zainteresowań. Należą do nich: zajęcia pozalekcyjne, zawody sportowe, olimpiady, sesje naukowe, debaty, seminaria, konkursy, spektakle teatralne, koncerty, wernisaże, wystawy, wycieczki dydaktyczne, współpraca międzynarodowa. IV W szkole uczniowie mogą korzystać z pomocy pedagoga szkolnego, doradcy zawodowego oraz psychologa. Uczniowie mogą też uczestniczyć w zajęciach z dysleksji i dysortografii oraz w zajęciach rozwijających zdolności uczniów. V Infrastruktura szkoły podlega ciągłej modyfikacji, co poprawia komfort pracy i nauki. W budynku mieści się sala gimnastyczna, zmodernizowana siłownia, biblioteka z bogatym księgozbiorem i czytelnia, w której dostępne jest dla uczniów multimedialne centrum informacyjne. Zajęcia z informatyki odbywają się w dwóch pracowniach komputerowych (jedna z nich wyposażona w nowy sprzęt ze środków UE); w miarę potrzeb, odbywają się również zajęcia z innych przedmiotów (np. j.obcych). Funkcjonuje także gabinet pielęgniarski i stomatologiczny. Uczniowie maję do swojej dyspozycji indywidualne szafki oraz mogą korzystać z bufetu szkolnego lub dystrybutorów napojów.

Sprawdź jak dojechać z jakdojade.pl

sprawdź

Profile i Punkty IV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie na rok 2023/2024

Matury 2023 formuła 2023 - IV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie

Język polski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Matematyka

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Język angielski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Osiągnięcia Szkoły

Opinia o IV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie Olsztyn

2.9 /5 21 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
avatar

Gość

nie polecam biologi w tej szkole

7| 0 • odpowiedź • 28 marca 2023 o 17:37:31 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Amelia B

Hej! Jestem własnie w 8 klasie i chciałabym chodzić tutaj na biol-chem. To dobry pomysł? Jak naiczyciele z tych przedmiotów? I na jakim poziomie jest angielski?

18| 107 • odpowiedź • 13 grudnia 2022 o 15:22:17 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

mors175

Nie polecam szkoły, możecie wrócić do domu w zimę bez kurtki, która została wam ukradziona.

7| 7 • odpowiedź • 21 września 2022 o 13:58:46 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Marta

Jestem absolwentką tej szkoły, matura 96, syn również, matura 2016, teraz uczęszcza tutaj moja córka. Wszyscy troje jesteśmy bardzo z tej szkoły zadowoleni. Oczywiście są nauczyciele z pasją i bez. Jednakże tak jest wszędzie i w każdej placówce. Remont szkoły niestety niezależy od dyrektora, tylko od Organu Prowadzącego. Jest nim miasto, a jak wiadomo na nic w Olsztynie nie ma pieniędzy. Atmosfera przyjazna, córka czuje się bezpieczna w tej szkole. Szkoła to nie tylko budynek, ale ludzie którzy ją tworzą. Wspierajmy,pomagajmy

1| 5 • odpowiedź • 16 września 2022 o 07:14:17 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź

Załaduj wszystkie opinie