konto
I Liceum im. E. Dembowskiego

Ocena: 1.74

Oceń Placowkę

I Liceum im. E. Dembowskiego Zielona Góra

I Liceum im. E. Dembowskiego

Rodzaj:liceum / Szkoła Publiczna

Strona:Przejdź na stronę szkoły

e-mail:[email protected]

Tel.:(68) 452-31-31

Adres:ul. Kilińskiego 7, 65-508 Zielona Góra

I Liceum Ogólnokształcące im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze od wielu lat jest najlepszą szkołą olimpijską w mieście i znajduje się w grupie najlepszych szkół w kraju. Od 1990 roku należy do ogólnopolskiego Towarzystwa Szkół Twórczych skupiającego jedynie 30 szkół w Polsce. Do TST mogą należeć szkoły, które osiągają wysokie wyniki nauczania, mają sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz wdrażają innowacje pedagogiczne. Absolwenci I LO wybierają renomowane uczelnie w kraju i za granicą. Stwarzamy warunki umożliwiające każdemu uczniowi kształtowanie własnej ścieżki edukacyjnej niezależnie od klasy -- nauka przedmiotów rozszerzonych odbywa się w zespołach międzyklasowych, nauka języków obcych w systemie lektoratowym w zależności od stopnia zaawansowania. Szkoła położona jest w najpiękniejszym parku Zielonej Góry na Wzgórzach Piastowskich. Budynek I LO jest po całościowej termomodernizacji. Zakupujemy nowoczesny sprzęt dydaktyczny umożliwiający prowadzenie atrakcyjnych zajęć z młodzieżą (np. tablice interaktywne). Liceum posiada też nowe boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią.

Sprawdź jak dojechać z jakdojade.pl

sprawdź

Profile i Punkty I Liceum im. E. Dembowskiego na rok 2020/2021

Matury 2020 - I Liceum im. E. Dembowskiego

Język polski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Matematyka

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Język angielski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Osiągnięcia Szkoły

Opinia o I Liceum im. E. Dembowskiego Zielona Góra

1.74 /5 23 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
avatar

Mariola • 5

Moje dziecko uczy sie w tym liceum drugi rok. W tych dziwnych czasach wszyscy staramy sie funkcjonowac mimo wiadomych trudnosci.Uwazam ze nauczyciele bardzo sie staraja.Wiekszosc stara sie nawiazac dodatkowy kontakt z młodzieza.Nikomu nie jest łatwo.Na pewno-tak jak uczniowie z rodzicami- chcieliby powrócic do normalnosci.Wystawiam ocene bardzo dobra i...czekam na lepsze czasy:))

1| 4 • odpowiedź • 14 lutego 2021 o 17:09:25 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

J.S.

Ogólnie atmosfera w szkole jest naprawdę słaba. Nauczyciele często podchodzą do uczniów bardzo przedmiotowo i bez szacunku. Niestety ale nie mogę polecić tego LO.

10| 4 • odpowiedź • 29 grudnia 2020 o 02:27:28 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

xD

Trzeba być naprawdę światłą osobą, żeby wypisywać takie głupoty jak przedmówcy i uważać się za rzetelnego. Argumenty typu "żeby osiągnąć dobre wyniki w tej szkole, to trzeba wydawać tonę pieniędzy na korepetycje" są żenujące i jedyne, co pokazują, to nieporadność dzisiejszych dzieci. Nie jestem w stanie pojąć, jak niesamodzielnym trzeba być, żeby twierdzić, że zaliczenie "kartkówki z matematyki na 3" graniczy z cudem, w razie nieuczęszczania na korepetycję czy przesiedzenia dziesiątek godzin w domu. Oczywiście, szkoła jak każda inna ma swoje wady, ale podejście do tematu w taki sposób, jakim się pochwalili poprzedni recenzenci, jest godne wyśmiania; brak mobilizacji XXI-wiecznych dzieci, jest jakże widoczny przy okazji takich wypowiedzi. Zresztą, nietrudno o potwierdzenie braku wybitnej inteligencji takich krytyków, gdyż wystarczy jedynie spojrzeć na ich składnię, liczne kolokwializmy i przepełnione emocjami, niczym nie poparte publiczne zarzuty. Jeśli ktoś nie jest w stanie wyuczyć się połowy krótkiego materiału (na przykład z matematyki), pomimo chodzenia czynnie na lekcje i poświęcenia dosłownie kilku minut w domu i twierdzi, że o "trójkę" trzeba się postarać, to, z całym szacunkiem, świetlanej przyszłości nie przewiduję im w żadnej szkole. "Wady" danej szkoły często są w pełni subiektywne, więc nie uważam, żeby mądrą rzeczą było wypisywanie takowych jako zarzut. Są argumenty, w stosunku do których nie czuć aż tak wielkiej potrzeby polemizacji (np. grupy językowe i ich poziom, choć i tak wydaje mi się to śmieszne, bo nie jest to zarzut wobec szkoły, a raczej ludzi, którzy nie znają danego języka - w przypadku bycia za dobrym, a w przypadku bycia za słabym, jest to jedynie lenistwo danego ucznia, bo szkoła nie ma "nic do gadania" w tej sytuacji), jednakże zdecydowaną większość zarzutów stanowią właśnie te ww. emocjonalne, subiektywne. Dla przykładu, całym sercem wierzę, że I LO jest tragiczne w swojej samoocenie, co widać na nieustannym podkreślaniu, że szkoła jest ELITARNA. Nietrudno się nie zgodzić, że renomę szkoły budują olimpijczycy i inni prymusi, ale dotyka to zupełnie innego problemu, niż poprzednicy myśleli. Problemem jest brak samokrytyki i uważanie, że w zasłudze szkoły leży taki szeroki zakres sukcesu uczniów, gdzie w praktyce jest to tak, że często uczniowie przychodzący do tej szkoły z góry planują swój sukces i zdobyliby go oni bez problemu w innej placówce. Podsumowując, zachęcam każdego, kto to czyta, do samodzielnego myślenia i zastanowienia się, czy jest się aż tak nieporadnym jak niektórzy poprzedni komentujący. Szkoła często buduje tragiczną atmosferę i zachowuje się niesamowicie pretensjonalnie, lecz jest to zarzut wobec całej społeczności, a nie wobec najważniejszej części szkoły - nauczycieli i reszty pracowników.

15| 21 • odpowiedź • 27 października 2020 o 12:05:51 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź

Załaduj wszystkie opinie