konto
I Liceum im. E. Dembowskiego

Ocena: 1.6

Oceń Placowkę

I Liceum im. E. Dembowskiego Zielona Góra

I Liceum im. E. Dembowskiego

Rodzaj:liceum / Szkoła Publiczna

Strona:Przejdź na stronę szkoły

e-mail:[email protected]

Tel.:(68) 452-31-31

Adres:ul. Kilińskiego 7, 65-508 Zielona Góra

I Liceum Ogólnokształcące im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze od wielu lat jest najlepszą szkołą olimpijską w mieście i znajduje się w grupie najlepszych szkół w kraju. Od 1990 roku należy do ogólnopolskiego Towarzystwa Szkół Twórczych skupiającego jedynie 30 szkół w Polsce. Do TST mogą należeć szkoły, które osiągają wysokie wyniki nauczania, mają sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz wdrażają innowacje pedagogiczne. Absolwenci I LO wybierają renomowane uczelnie w kraju i za granicą. Stwarzamy warunki umożliwiające każdemu uczniowi kształtowanie własnej ścieżki edukacyjnej niezależnie od klasy -- nauka przedmiotów rozszerzonych odbywa się w zespołach międzyklasowych, nauka języków obcych w systemie lektoratowym w zależności od stopnia zaawansowania. Szkoła położona jest w najpiękniejszym parku Zielonej Góry na Wzgórzach Piastowskich. Budynek I LO jest po całościowej termomodernizacji. Zakupujemy nowoczesny sprzęt dydaktyczny umożliwiający prowadzenie atrakcyjnych zajęć z młodzieżą (np. tablice interaktywne). Liceum posiada też nowe boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią.

Sprawdź jak dojechać z jakdojade.pl

sprawdź

Profile i Punkty I Liceum im. E. Dembowskiego na rok 2020/2021

Matury 2019 - I Liceum im. E. Dembowskiego

Język polski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Matematyka

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Język angielski

Śr. Wynik

0%

Zdawalność

0%

Osiągnięcia Szkoły

Opinia o I Liceum im. E. Dembowskiego Zielona Góra

1.6 /5 15 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
avatar

xD

Trzeba być naprawdę światłą osobą, żeby wypisywać takie głupoty jak przedmówcy i uważać się za rzetelnego. Argumenty typu "żeby osiągnąć dobre wyniki w tej szkole, to trzeba wydawać tonę pieniędzy na korepetycje" są żenujące i jedyne, co pokazują, to nieporadność dzisiejszych dzieci. Nie jestem w stanie pojąć, jak niesamodzielnym trzeba być, żeby twierdzić, że zaliczenie "kartkówki z matematyki na 3" graniczy z cudem, w razie nieuczęszczania na korepetycję czy przesiedzenia dziesiątek godzin w domu. Oczywiście, szkoła jak każda inna ma swoje wady, ale podejście do tematu w taki sposób, jakim się pochwalili poprzedni recenzenci, jest godne wyśmiania; brak mobilizacji XXI-wiecznych dzieci, jest jakże widoczny przy okazji takich wypowiedzi. Zresztą, nietrudno o potwierdzenie braku wybitnej inteligencji takich krytyków, gdyż wystarczy jedynie spojrzeć na ich składnię, liczne kolokwializmy i przepełnione emocjami, niczym nie poparte publiczne zarzuty. Jeśli ktoś nie jest w stanie wyuczyć się połowy krótkiego materiału (na przykład z matematyki), pomimo chodzenia czynnie na lekcje i poświęcenia dosłownie kilku minut w domu i twierdzi, że o "trójkę" trzeba się postarać, to, z całym szacunkiem, świetlanej przyszłości nie przewiduję im w żadnej szkole. "Wady" danej szkoły często są w pełni subiektywne, więc nie uważam, żeby mądrą rzeczą było wypisywanie takowych jako zarzut. Są argumenty, w stosunku do których nie czuć aż tak wielkiej potrzeby polemizacji (np. grupy językowe i ich poziom, choć i tak wydaje mi się to śmieszne, bo nie jest to zarzut wobec szkoły, a raczej ludzi, którzy nie znają danego języka - w przypadku bycia za dobrym, a w przypadku bycia za słabym, jest to jedynie lenistwo danego ucznia, bo szkoła nie ma "nic do gadania" w tej sytuacji), jednakże zdecydowaną większość zarzutów stanowią właśnie te ww. emocjonalne, subiektywne. Dla przykładu, całym sercem wierzę, że I LO jest tragiczne w swojej samoocenie, co widać na nieustannym podkreślaniu, że szkoła jest ELITARNA. Nietrudno się nie zgodzić, że renomę szkoły budują olimpijczycy i inni prymusi, ale dotyka to zupełnie innego problemu, niż poprzednicy myśleli. Problemem jest brak samokrytyki i uważanie, że w zasłudze szkoły leży taki szeroki zakres sukcesu uczniów, gdzie w praktyce jest to tak, że często uczniowie przychodzący do tej szkoły z góry planują swój sukces i zdobyliby go oni bez problemu w innej placówce. Podsumowując, zachęcam każdego, kto to czyta, do samodzielnego myślenia i zastanowienia się, czy jest się aż tak nieporadnym jak niektórzy poprzedni komentujący. Szkoła często buduje tragiczną atmosferę i zachowuje się niesamowicie pretensjonalnie, lecz jest to zarzut wobec całej społeczności, a nie wobec najważniejszej części szkoły - nauczycieli i reszty pracowników.

9| 4 • odpowiedź • 27 października 2020 o 12:05:51 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Julia • 1

W tej szkole jest naprawdę problem z niektórymi przedmiotami/nauczycielami. Żeby zaliczyć kartkówkę z matematyki na 3 trzeba poświęcić bardzo dużo godzin samemu w domu albo wydać sporo pieniędzy na korepetycję. Wiedza przekazywana na języku polskim również jest znikoma. Gruby językowe są często nieadekwatne do poziomu umiejętności. Ogólnie do większości przedmiotów można się przyczepić. W skrócie - albo trzeba poświęcić masę godzin na naukę w domu, bo w szkole mało się nauczymy albo musimy wydać duże pieniądze na korepetycje, ponieważ konsultacje w szkole są mało efektywne.

7| 8 • odpowiedź • 15 czerwca 2020 o 11:46:21 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Szymon

Nie wiem o co wam chodzi, jeśli myśleliście, że w lo można się uczy tak samo jak w gim, czy sp to się mylicie. Fakt trzeba się uczyć w domu jeśli ma się braki z poprzedniej szkoły, ale osobiście we wszystkich aspektach lo1 jest lepsze od mojego gim i choć są wyjątki, to 90% nauczycieli zawsze uczniom pomoże uczniom w przygotowaniach do olimpiady, a uczniowie często uczą się razem. A w przeciwieństwie do innych szkół na konsultacjach można nie tylko poprawiać, ale też nadrabiać braki przy pomocy nauczyciela.

23| 13 • odpowiedź • 18 listopada 2019 o 21:55:47 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź

Załaduj wszystkie opinie