konto
Branżowa Szkoła I stopnia Specjalna im. Marii Grzegorzewskiej

Branżowa Szkoła I stopnia Specjalna im. Marii Grzegorzewskiej Białystok

Branżowa Szkoła I stopnia Specjalna im. Marii Grzegorzewskiej

Rodzaj:branżowa szkoła i stopnia / Szkoła Publiczna

Strona:Przejdź na stronę szkoły

e-mail:[email protected]

Tel.:(85) 742-25-69

Adres:ul. Zwycięstwa 28, 15-703 Białystok

Branżowa Szkoła I stopnia Specjalna im. Marii Grzegorzewskiej  jest placówką wchodzącą w skład Zespołu Szkół nr 16 w Białymstoku, kształcącą młodzież posiadającą orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność intelektualną, niepełnosprawności sprzężone, autyzm oraz Zespół Aspergera.

Kierunki kształcenia w roku szkolnym 2020/2021

  • fryzjer
  • kucharz
  • murarz- tynkarz
  • ogrodnik
  • pracownik pomocniczy gastronomii
  • pracownik pomocniczy obsługi hotelowej
  • pracownik pomocniczy stolarza.

Zajęcia praktyczne na kierunku pracownik pomocniczy obsługi hotelowej  prowadzone są na terenie szkoły m. in. w symulacyjnej jednostce mieszkalnej, w pracowni gastronomicznej, w sali obsługi konsumenta; na kierunku ogrodnik w szklarni i przyszkolnym gospodarstwie ogrodniczym; na kierunku fryzjer w pracowni fryzjerskiej na terenie szkoły. Zajęcia praktyczne na kierunku pracownik pomocniczy stolarza prowadzone są w Centrum Kształcenia Praktycznego i u pracodawców; na kierunku murarz - tynkarz u pracodawcy.

Rokrocznie organizowane są Dni Otwarte Szkoły, podczas których kandydaci zapoznawani są z ofertą szkoły, kierunkami nauczania i osiągnięciami uczniów.

Uczniowie kierunku kucharz reprezentują szkołę w Wojewódzkim Turnieju Gastronomicznym, zdobywając czołowe miejsca, wyróżnienia Szefów Kuchni i nagrody specjalne Dyrektora Szkoły.

Uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia reprezentują Szkołę i Miasto Białystok, uczestniczą w turniejach i rozgrywkach sportowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.
W  marcu 2020 r. odbyły się X Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Badmintonie. Uczeń  kl. IIIC uzyskał tytuł  Mistrza Województwa Podlaskiego w Badmintonie. W listopadzie 2019 roku uczniowie BS I stopnia obronili Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Halowej Piłce Nożnej 2019 r. W grudniu 2019r wzięli udział w V Mikołajkowym Integracyjnym Turnieju Tenisa Stołowego „Otwarte Serca”. Zdobyli jeden złoty i dwa srebrne medale.

Sprawdź jak dojechać z jakdojade.pl

sprawdź

Opinia o Branżowa Szkoła I stopnia Specjalna im. Marii Grzegorzewskiej Białystok

0 /5 0 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj