Sprawdź po jakim kierunku studiów znajdziesz dobrze płatną pracę!

Sprawdź po jakim kierunku studiów znajdziesz dobrze płatną pracę!

Zanim rozpoczniesz wieloletnie kształcenie i zdecydujesz się na konkretny kierunek studiów, sprawdź, jakie perspektywy dzięki temu otrzymasz. Jasne, miło jest uczyć się czegoś, co Cię interesuje, ale najlepiej jest, jeśli w przyszłości będzie się to wiązać z dobrymi zarobkami. Takie połączenie pozwala nie tylko cieszyć się ze zdobywania nowej wiedzy, ale również da możliwość rozwijania jej w Twoim zawodzie . Co zatem studiować, aby szybko znaleźć pracę?

1.Finanse i rachunkowość, ekonomia.

„Musisz pracować z pieniędzmi, aby zarabiać pieniądze” - tak brzmi słynne powiedzenie, które świetnie sprawdza się w przypadku absolwentów kierunków ekonomicznych. Możesz myśleć, że duże pensje są zarezerwowane tylko dla najlepszych bankierów i doradców finansowych, ale nawet już na początku kariery w finansach czekają na Ciebie spore pieniądze. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że prawie 30% wszystkich ogłoszeń o pracę to właśnie te z branży ekonomicznej.

2.Inżynieria, chemia, budownictwo.

Wszystkie kierunki studiów, które wymagają umiejętności logicznego myślenia i umysłu ścisłego, mogą w przyszłości zagwarantować Ci dobrze płatny zawód. Wiedza specjalistyczna jest pożądana na rynku pracy niezmiennie od kilkunastu lat, a ciągły rozwój technologii nie zwiastuje, aby miało się to zmienić. Na szczycie listy znajduje się tu inżynieria naftowa, która dzięki lukratywnemu charakterowi branży paliwowej, jest w stanie zapewnić absolwentom kilkunastotysięczne wypłaty. Kolejne dobrze płatne zawody czekają Cię po studiach lotniczych, chemicznych, elektrycznych, mechanicznych, a dalsze szkolenia i kwalifikacje jeszcze bardziej zwiększą Twój potencjał zarobkowy.

3. Programista komputerowy.

Profesjonaliści IT są poszukiwani bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii komputerowej. Po tych studiach praca będzie na Ciebie czekać praktycznie wszędzie – nie musisz się bowiem ograniczać wyłącznie do przedsiębiorstw, które sprzedają produkty systemowe czy elektroniczne urządzenia. Programista komputerowy może rozpocząć karierę w urzędach, bankach, szkołach, sklepach internetowych, szpitalach, agencjach reklamowych, mediach i wielu, wielu innych miejscach. Z tego też powodu uważaj na potencjalne zarobki, ponieważ mogą się one od siebie znacznie różnić – w wielkiej korporacji samodzielny początkujący programista zarobi ok. 8 tys. zł, natomiast już w szkole może liczyć na ok. 2,5 tys. zł.

4.Public relations, zarządzanie, marketing.

Tak, tak… wszyscy uwielbiamy te dowcipy o studentach zarządzania. Jednak dobrzy menagerowie są w cenie, więc jeśli masz umiejętności społeczne, potrafisz być liderem w grupie, umiesz brać na siebie całą odpowiedzialność, dobrze radzisz sobie ze stresem i motywowaniem innych, to są to zawody dla Ciebie. Początkowo nie są to zawrotne kwoty, jednak już np. kierownik ds. public relations w niewielkiej firmie może zarobić 7 tys. zł.  

Ranking Szkół Średnich 2018
Wyszukiwarka Kierunków Studiów