konto

Wyniki matur 2018

W dniu dzisiejszym Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniła tegoroczne wstępne wyniki z egzaminu maturalnego. Przypomnijmy, że w tym roku do egzaminu dojrzałości przystąpiło 247 840 absolwentów szkół średnich. Według informacji CKE, 197 416 osób czyli 79,7% maturzystów zdało tegoroczną maturę. Zdawalność wśród absolwentów liceów ogólnokształcących wyniosła 85,3% a wśród absolwentów techników 69,6%. Porównując te wyniki z zeszłego roku to egzamin maturalnych wypadł lepiej, zarówno w liceach jak i technikach odpowiednio o 0,9% oraz 1,7%.

Podobnie jak w latach poprzednich, najwięcej problemów na maturze przysporzyła matematyka. Zdało ją 83% maturzystów a średni wynik to zaledwie 56%. Język polski zdało 97% absolwentów z średnim wynikiem 55%. Absolwenci szkół średnich z pośród języków obcych najczęściej wybierali język angielski - przystąpiło do niego około 92% osób a zdawalność wyniosła 96% ze średnim wynikiem 73%. Jeśli chodzi o drugi z najpopularniejszych wyborów, był to język niemiecki, którego wybrało około 5,5%. Zdawalność egzaminu z języka niemieckiego wyniosła 94% ze średnim wynikiem 61%.

Każdy abiturient musiał również przystąpić do co najmniej jednego egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym. Najczęstszym przedmiotem wybieranym przez absolwentów okazał się język angielski, którego wybrało aż 55% maturzystów. Na drugim miejscu uplasowała się matematyka z wynikiem ponad 26% a tuż za nią geografia z wynikiem 26%.

Opinie

0 /5 0 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj