konto

Ranking Liceów i Techników 2019!

Gimnazjaliści i ósmoklasiści zakończyli już pisać swoje pierwsze egzaminy i zbliżają się do podjęcia trudnej decyzji - do jakiej szkoły średniej wybiorą się w dalszą część edukacji. W związku z tym, już po raz trzeci chcielibyśmy zaprezentować ranking liceów i techników z osiemnastu miast wojewódzkich na terenie naszego kraju. W tym roku system rankingowy został ponownie rozbudowany, aby jeszcze dokładniej poddać bezpośredniej analizie licea oraz technika. Pod uwagę braliśmy między innymi wyniki z egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Uwzględnione zostały również wyniki z olimpiad przedmiotowych krajowych oraz międzynarodowych a także wskaźniki Edukacyjnej Wartości Dodanej w skrócie EWD. W technikach dodatkowym kryterium branym pod uwagę były również wyniki z egzaminów zawodowych. To wszystko pozwoliło nam na opublikowanie rankingu, który w doskonały i przejrzysty sposób ukazuje poziom danej placówki na tle innych szkół.

W rankingu maksymalnie uzyskać można było 100 punktów a trzy najlepsze szkoły z danego miasta otrzymały złoty, srebrny lub brązowy order za odpowiednio pierwsze, drugie lub trzecie miejsce podium.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z rankingu liceów i techników 2019!

Poniżej przedstawiamy Państwu pięć najlepszych liceów i techników, wybranych spośród osiemnastu miast wojewódzkich w Polsce:

Licea:

Technika:

Ranking to doskonała forma sprawdzenia poziomu danej szkoły, ponieważ kryteria brane pod uwagę są takie same dla każdej placówki. Ponadto każda placówka uwzględniona w naszym rankingu posiada na portalu swoją wizytówkę, z której można uzyskać informacje potrzebne podczas wyboru szkoły. Oprócz podstawowych informacji teleadresowych, posiadamy również spis profili z uzględnieniem języków obcych nauczanych w danej klasie, przedmiotów rozszerzonych jak i również przedmiotów branych pod uwagę podczas rekrutacji. W każdym profilu przedstawiamy również minimalne, średnie oraz maksymalne punkty uzyskane podczas zeszłorocznej rekrutacji. Każdy ma również możliwość skorzystania z systemu liczenia punktów rekrutacyjnych wraz z uzykaniem informacji o prawdopodobieństwie dostania się do danej klasy.

Z metodologią rankingu można zapoznać się w specjalnie zredagowanym artykule, dostępnym pod tym linkiem - metodologia 2019.

Opinie

3 /5 2 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
avatar

Anonim

Przecież to głosowanie to jakiś żart, nie ma to nic wspólnego z tym jaka jest szkoła, czy dobra czy słaba. Kto więcej razy naklika głosów, albo kto ma więcej adresów e-mail wygrywa. Plebiscyt taki jak Eurowizja, tzn. polityczne dziadostwo :)

4| 0 • odpowiedź • 22 marca 2020 o 00:30:55 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź