konto

Ranking Liceów i Techników 2018

Egzaminy gimnazjalne już za nami. Po zweryfikowaniu przez gimnazjalistów swojej wiedzy z przedmiotów humanistycznych, ścisłych oraz przyrodniczych przyszedł czas na podjęcie decyzji do jakiej szkoły wybiorą się w dalszą część edukacji. Wiemy, że wybór szkoły średniej w większości przypadków to ciężki orzech do zgryzienia, w związku z tym, już po raz drugi chcielibyśmy zaprezentować ranking liceów i techników z osiemnastku miast wojewódzkich na terenie naszego kraju. W tym roku system rankingowy został rozbudowany tak, aby jeszcze dokładniej poddać bezpośredniej analizie licea oraz technika. Pod uwagę braliśmy między innymi wyniki z egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Uwzględnione zostały również wyniki z olimpiad przedmiotowych krajowych oraz międzynarodowych. W technikach dodatkowym kryterium branym pod uwagę były również wyniki z egzaminów zawodowych. To wszystko pozwoliło nam na opublikowanie rankingu, który w doskonały i przejrzysty sposób ukazuje poziom danej placówki na tle innych szkół.

W rankingu maksymalnie uzyskać można było 100 punktów a trzy najlepsze szkoły z danego miasta otrzymały złoty, srebrny lub brązowy order za odpowiednio pierwsze, drugie lub trzecie miejsce podium.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z rankingu liceów i techników 2018!

Poniżej przedstawiamy Państwu pięć najlepszych liceów i techników wybranych spośród osiemnastu miast wojewódzkich w Polsce:

Licea:

Technika:

Ranking to doskonała forma sprawdzenia poziomu danej szkoły, ponieważ kryteria brane pod uwagę są takie same dla każdej placówki. Ponadto każda placówka uwzględniona w naszym rankingu posiada na portalu swoją wizytówkę, z której można uzyskać informacje potrzebne podczas wyboru szkoły. Oprócz podstawowych informacji teleadresowych, posiadamy również spis profili z uzględnieniem języków obcych nauczanych w danej klasie, przedmiotów rozszerzonych jak i również przedmiotów branych pod uwagę podczas rekrutacji. W każdym profilu przedstawiamy również minimalne, średnie oraz maksymalne punkty uzyskane podczas zeszłorocznej rekrutacji. Każdy ma również możliwość skorzystania z systemu liczenia punktów rekrutacyjnych wraz z uzykaniem informacji o prawdopodobieństwie dostania się do danej klasy.

Ranking przygotowany został przy współpracy z portalem e-korepetycje.net.

Opinie

3 /5 1 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
Ranking Szkół Średnich 2020
Wyszukiwarka Kierunków Studiów