konto

Ogólnopolski Ranking Liceów i Techników 2023!

Z przyjemnością informujemy, że dziś opublikowaliśmy ranking szkół ponadpodstawowych 2023 w kategorii Licea oraz Technika. Nasz ranking to największa i najbardziej rzetelna analiza poziomu edukacji oferowanej przez licea i technika w Polsce - oprócz danych egzaminacyjnych, porównujemy również wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej. Dzięki temu uczniowie i ich rodzice mogą dokładnie porównać różne placówki i wybrać tę, która najlepiej odpowiada ich potrzebom i celom edukacyjnym. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami naszego rankingu i życzymy powodzenia w wyborze najlepszej szkoły dla Was!

W tegorocznym rankingu szkół ponadpodstawowych wzięło udział aż 1869 liceów oraz 1457 techników. Dzięki temu ranking pokrywa większość placówek szkolnych w Polsce, umożliwiając uczniom i ich rodzinom dokładne porównanie poziomu edukacji oferowanej w różnych szkołach.

Rankingu został również podzielony na zestawienia dla osiemnastu miast wojewódzkich w Polsce. To ważne uzupełnienie rankingu ogólnopolskiego, ponieważ pozwala na dokładne porównanie szkół działających w danym regionie. To szczególnie istotne dla uczniów, którzy preferują szkoły w swoim rodzinnym mieście lub chcą porównać ofertę edukacyjną różnych placówek w danym województwie.

Podczas tworzenia rankingu liceów i techników, braliśmy pod uwagę różne kryteria, aby zapewnić dokładny obraz poziomu edukacji w każdej szkole. W rankingu uwzględnione zostały wyniki z egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym, jak również wyniki z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych.

Jednak to nie koniec - jednym z dodatkowych kryteriów, które nas wyróżniają, są wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD). W przypadku techników, dodatkowym kryterium były wyniki z egzaminów zawodowych.

Dzięki zastosowaniu różnorodnych kryteriów, nasz ranking szkół ponadpodstawowych pozwala na łatwe porównanie i ocenę poziomu edukacji oferowanej przez każdą z placówek. Takie informacje są szczególnie ważne dla uczniów i ich rodziców, którzy starają się dokonać właściwego wyboru w kwestii dalszej drogi edukacyjnej lub zawodowej.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z rankingiem liceów 2023 oraz z rankingiem techników 2023!

Poniżej przedstawiamy Państwu pięć najlepszych liceów i techników w naszym kraju:

       Licea:

Technika:

Ranking jest doskonałą formą sprawdzenia poziomu danej szkoły, ponieważ kryteria brane pod uwagę są takie same dla każdej placówki. Dodatkowo, każda szkoła uwzględniona w naszym rankingu posiada swój profil na portalu, z którego można uzyskać informacje potrzebne podczas wyboru szkoły. W profilach znajdują się podstawowe informacje kontaktowe oraz spis profili, uwzględniający języki obce nauczane w danej klasie, przedmioty rozszerzone oraz te, które są brane pod uwagę podczas rekrutacji.

Dodatkowo, w profilach szkół przedstawiamy minimalne, średnie oraz maksymalne punkty uzyskane podczas zeszłorocznej rekrutacji. Każdy ma również możliwość skorzystania z systemu liczenia punktów rekrutacyjnych wraz z uzyskaniem informacji o prawdopodobieństwie dostania się do danej klasy. Dzięki temu rodzice i uczniowie mogą dokładnie zapoznać się z ofertą szkoły i podjąć świadomą decyzję w kwestii wyboru placówki.

Ranking liceów i techników to przydatne narzędzie, które pozwala na porównanie wyników i poziomu nauczania w różnych szkołach. Jednakże, wybór szkoły powinien być oparty na wielu różnych czynnikach, a nie tylko na wynikach rankingu. Istotnymi kryteriami są specjalizacja szkoły, profil nauczania, doświadczenie kadry pedagogicznej oraz warunki lokalowe. Należy również zwrócić uwagę na dostępność dodatkowych zajęć i aktywności pozalekcyjnych, które pozwalają na rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów. Ostateczna decyzja powinna być dobrze przemyślana i oparta na wielu czynnikach, tak aby zagwarantować dziecku jak najlepsze warunki nauki i rozwoju.

Z metodologią rankingu można zapoznać się w specjalnie zredagowanym artykule, dostępnym pod tym linkiem - metodyką 2023!

Opinie

/5 0 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
avatar

Filomena

Ranking to zawsze średnie, uogólnienia, statystyki, czyli zafałszowania przez uogólnienia. Liczy się człowiek.

2| 0 • odpowiedź • 07 lipca 2023 o 13:32:00 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

zet

Powinna powstać dodatkowa punktacja w kwalifikacji na podstawie świadectwa z kl 7- rozwiązałoby problem, spadłaby ilość sztucznie pompowanych ocen.

2| 0 • odpowiedź • 27 maja 2023 o 22:38:49 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź
avatar

Miodek

Pytanie do autorów: czym się różni metodologia od metodyki?

0| 0 • odpowiedź • 28 kwietnia 2023 o 09:10:17 • zgłoś naruszenie

avatar
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Odpowiedź