Egzamin maturalny 2017 - matematyka

Egzamin maturalny 2017 - matematyka

Za nami już drugi dzień zmagań abiturientów z egzaminami maturalnymi. Dziś uczniowie musieli zmierzyć się z królową nauk czyli matematyką na poziomie podstawowym. Egzamin podobnie jak wczoraj rozpoczął się o godzinie 9:00, a na jego rozwiązanie maturzyści mieli 170 minut.

Podobnie jak w przypadku innych egzaminów do rozwiązania było wiele różnego typu zadań. Pojawiły się między innymi zadania związane z geometrią gdzie uczniowie mieli do obliczenia pola figur oraz wyliczyć współczynniki funkcji kwadratowej mając do dyspozycji takie dane jak przeciwprostokątną i różnicę między przyprostokątnymi. Innym typem zadań było liczenie potęg oraz obliczania związane z objętością graniastosłupa. Jak co roku pojawiły się również zadania związane z rachunkiem prawdopodobieństwa gdzie należało obliczyć prawdopodobieństwo trafienia liczby mniejszej niż 40 a podzielonej przez 3, mając podany zbiór liczb dwucyfrowych. Ponadto do rozwiązania była nierówność kwadratowa, sinus kąta pomiędzy promieniem a odcinkiem łączącym dwie podstawy walca oraz obliczenie pola trójkąta używając podanych w zadaniu danych.

Z relacji samych zainteresowanych dowiedzieliśmy się, że matura z matematyki w tym roku była według nich łatwa. Egzamin z części rozszerzonej odbędzie się we wtorek, 9 maja.