Egzamin Gimnazjalny 2018 Historia oraz WOS - arkusz i odpowiedzi!

Maraton gimnazjalistów rozpoczęty. Już dziś czyli 18 kwietnia 2018 roku o godzinie 9:00, blisko 349 tysięcy uczniów z ponad 7 tysięcy szkół przystąpiło do pierwszego egzaminu gimnazjalnego. Na początek przyszło im się zmagać z pytaniami dotyczącymi historii oraz WOSu. Podobnie jak w latach ubiegłych, egzamin gimnazjalny trwający 60 minut zawierał pytania zamknięte. Z relacji gimnazjalistów wynika, że dla jednych egzamin był bardzo łatwy i rozwiązali go w 25-30 minut. Inni z kolei oddali karty egzaminacyjne z pustymi polami.

Ogłoszenie oficjalnych wyników egzaminu gimnazjalnego 2018 nastąpi 15 czerwca 2018 roku, kiedy to uczniowie poznają swoje wyniki. Zaświadczenia zaś otrzymają tydzień później podczas zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym czyli 22 czerwca 2018 roku.

Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem ukończenia gimnazjum, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki zdający powinien uzyskać, tak więc egzaminu gimnazjalnego nie można po prostu oblać. Jednak wyniki jakie uzyskają uczniowie są ważne, ponieważ stanowią część kryterium podczas naboru do szkoły średniej.

Poniżej przedstawiamy Państwu arkusz CKE oraz nieoficjalne rozwiązania zadań:

 

Opinie

0 /5 0 oceniających
Dodaj komentarz Dodaj ocenę
avatar
  • Twoja ocena:
Wystawiając opinie akceptujesz regulamin portalu WaszaEdukacja.pl Skomentuj
Wyszukiwarka Kierunków Studiów